logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTİÇİ TURLAR       Söğüt - Bilecik Turu   

150
Söğüt - Bilecik Turu
Dirilişi Yolculuk
GÜZERGAH Bilecik - Söğüt
GİDİŞ TARİHİ 07 Nisan 2018
DÖNÜŞ TARİHİ 07 Nisan 2018Konaklama Programı
Günübirlik Veri alınamıyor.
Lüks araçlar ile öğle yemekli GÜNÜBİRLİK Söğüt - Bilecik Gezisi

07.45 Bursa FSM Bulvarı Akuğur AVM önünden hareket. 
08.15 Bursa Haşim İşcan Cad. Doğanbey Otoparkı'ndan Söğüt'e hareket. (128 Km.)

10.00 Söğüt’e varışımızın ardından ilk durağımız Ertuğrul Gazi Türbesi ve Mescidi; 13. yüzyıl sonlarında inşa edilen yapının yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir. İlk olarak Osman Gazi tarafından açık mezar olarak yaptırılmış, daha sonra I. Mehmed tarafından türbe haline getirilmiştir. Sultan III. Mustafa zamanında 1757’de yeniden yapılırcasına onarılmış ve ilk yapılıştaki hali değişmiştir. 1886 yılında II. Abdülhamid tarafından yeniden onartılmış ve yanına çeşme eklenmiştir. Ertuğrul Gazi Türbesi altıgen planlı, üzeri kubbe örtülü olup, dikdörtgen bir girişten sonra içeriye ulaşılmaktadır. Bu girişin yanlarında ikişer pencere bulunmaktadır. Türbenin duvarları bir sıra taş ve iki sıra tuğladan örülmüştür. Sandukanın bulunduğu türbenin içindeki batı ve güneydoğu duvarlarına dikdörtgen pencereler açılmıştır. Daha sonra gezimize;
* Söğüt Hükümet Meydanı 
* Çelebi Mehmet Han Camii 
* Karakeçili Parkı
* Kaymakam Çeşmesi
* M.K Atatürk, Türk Zaferler Tarihi Anıtı'nı görerek devam ediyoruz. 

Söğüt gezimizi 3 ayrı yapı olarak inşa edilmiş Hamidiye Külliyesini gezerek bitiriyoruz. Bu yapılar; 
* Hamidiye Camii II. Abdülhamit Han tarafında 1905 yılında yaptırılmıştır. Kare planı tek kubbesi çift minaresi vardır. Duvarlar kırımızı kesme taşlardan örülmüş, kubbesi kurşunla kaplanmıştır. Camiye kuzey tarafından neoklasik alınlıklı kapıdan geçilerek son cemaat yerine girilir. Pencere aralarında panolar yapılmak suretiyle çiniler yerleştirilmiştir. Cami Hamidiye İdadisi olarak bilinen bina ile birlikte karşı karşıya inşa edilmiştir. Çift minaresinin mimarisi dikkat çekicidir. Minareleri sebebi ile halk arasında Çifte Minareli Cami olarak da bilinir.  
Hamidiye İdadisi (Orta Okul) 1905 yılında 2. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ve üzerinde sultanın tuğrası bulunan idadi, iki katlı, kırmızı kesme taştan yapılan pencere ve kapı sütunları, zarif görünüşüyle ihtişamlı bir ecdat yadigarı. Ön cephe giriş kapısı İstanbul'da yaptırılıp, dokuz manda arabası ile taşınarak getirilmiş. İdadiler, Osmanlı'nın eğitim sisteminde, orta tahsil veren mektep olarak, sultanilere ve meslek okullarına öğrenci yetiştirmek gayesiyle kuruluyordu.  
* Dar'ül Eytam (Yetimler Yurdu) Sultan Reşat zamanında, devrin kaymakamı Sait Bey tarafından Hamidiye İdadisine ek olarak yaptırılmış, duvarları taştan iki katlı bir binadır. Giriş kapısı üzerinde bulunan yirmi iki parça çiniden, on bir parçası düşerek kırılmış, kalan onbir parçası ise Söğüt Etnoğrafya Müzesi’inde koruma altına alınmıştır. 

Dursun Fakih Hz. Türbesi ziyareti; Osmanlı Beyliği'nin kurucusu Osman Bey'in divanında yer alan ve o devirde tefsir, hadis ve fıkıh gibi konularda ilim sahibi bir bilgin idi. Fakih adı fıkıh ilmiyle ilgilenenlere verilen addır. Bir gün, bir toplantıda Osman Bey'e Allah'ın kendisine Müslümanlar'ı bir araya toplayıp idare edecek basiret ve kudreti verdiğini söyleyerek adına hutbe okuma teklifi yapmış ve Karacaşehir'ın fethinden sonra Cuma namazında Osman Bey adına ilk hutbeyi okumuş olduğu rivayet edilmektedir.

Bilecik’e hareket. (29 Km.)  

12.30-14.00 saatleri arası göl kenarında, kıl çadırda alacağımız yöresel öğle yemeğimizde, fırın kebabı, bulgur pilavı ve ayran alıyoruz. 

* 1392 yılında Yıldırım Beyazıd tarafından Dedesi Orhan Gazi adına yaptırılmış Orhan Camii'yi ziyaret ediyoruz. Cami ziyareti sonrası Şeyh Edebali Türbesi' ne gidiyoruz; Osmanlı Devleti'nin manevi kurucusu olan Şeyh Edebali'nin kabrinin bulunduğu türbedir. Türbe, Orhan Gazi tarafından, Eski Bilecik şehrinin kurulduğu vadinin sırtında küçük bir tepe üstüne yaptırılmıştır. Eskiden kubbeli olan fakat  Yunanların yaptıkları saldırılarla tahrip edilen türbenin üzerine kiremit çatı örtülmüştür. Bir salon ve iki ayrı odadan ibaret olan türbede, büyük oda mihraplı bir mescit, diğer yandaki oda ise sohbethane ve misafirhane olarak kullanılmaktaydı. Şeyh Edebali ve yakınlarının bulunduğu kısımda, tavanı kubbeli bölüm dikdörtgen biçiminde olup burada yedi büyük, dört küçük sanduka bulunmaktadır.
* Saat Kulesi ve şehir merkezi turu

Bilecik gezisi sonrasında saat 18.00'de Bursa’ya hareket. (130 Km.)
Bursa'ya dönüşümüzle bu keyfli tarih yolculuğumuzu sonlandırıyoruz. 

 

Kişi Başı Ücret: 125 TL 
0 - 3 Yaş Çocuk: ücretsiz
4 - 11 Yaş Çocuk: 100 TL 
 

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Lüks araç İle Ulaşım ve Araç İçi İkramları
 • Kıl Çadırda Öğle Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Konaklama Programı
Oteller
Günübirlik Veri alınamıyor.

Kişi Başı Ücret: 125 TL 
0 - 3 Yaş Çocuk: ücretsiz
4 - 11 Yaş Çocuk: 100 TL 
 

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Lüks araç İle Ulaşım ve Araç İçi İkramları
 • Kıl Çadırda Öğle Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör