Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Benelüks Yarıyıl Tatili   

920
4251
Benelüks Yarıyıl Tatili
Fransa & Belçika & Hollanda
GÜZERGAH Paris / Brüksel / Brugge /  Amsterdam
GİDİŞ TARİHİ 23 Ocak 2018
DÖNÜŞ TARİHİ 27 Ocak 2018Konaklama Programı
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.

 

  BENELÜKS YARIYIL TATİLİ  (4 Gece 5 Gün)

FRANSA & BELÇİKA & HOLLANDA

SÖMESTR DÖNEMİ 23 OCAK GİDİŞ – 27 OCAK DÖNÜŞ 2018

4* Otellerde Konaklama

TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANIN’DAN TARİFELİ UÇUŞ

PARİS / BRÜKSEL / BRUGGE /  AMSTERDAM

 

1.GÜN: 23 OCAK SALI / İSTANBUL-PARİS

Bursa FSM Bulvarı Akuğur Avm Önünden 03:30'da Atatürk Havalimanına hareket. Acentamız kontuarında 06.00’da buluşma sonrası Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 08.00’de Paris’e uçuş ve 09.45’de varışla beraber yapacağımız şehir turunda Paris ilk simgesi olan Eyfel Kulesi’ne çıkıp vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Fransızların Dünyanın en güzel bulvarı olarak nitelendirdikleri  Champs Elysees , Dünyanın en önemli Tarihi sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapan Louvre Müzesi, Napolyon’un Austerlitz Zaferi’ni taçlandırmak için yapılan Ancak Napolyon’un göremediği tarihi Zafer Takı, Kuşbakışı bakıldığında yıldız hissi veren sağlı sollu açılan 12 Caddesi ile Etoile (Yıldız) Meydanı, Fransa’nın en önemli Tarihi Değerlerinden Napolyon’un anıt mezarının bulunduğu Dome Kilisesi bulunmakta.  Tur sonrası Seine Nehrinde tekne turu yapacağımız 1 saatlik tekne turunda nehirden görülecek yerler arasında: Millet Meclisi, Orsay Müzesi, Cite Adası, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi ve Belediye Sarayı bulunmakta. Ardından serbest zaman veriyoruz akşam yemeğinin alınması sonrası otele transfer ve konaklama.

2.GÜN: 24 OCAK ÇARŞAMBA / PARİS

Otelde alınan kahvaltı sonrası yapacağımız turda görülecek yerler arasında  Fransa’nın en önemli dini yapısı Notre Dame Katedrali, daracık sokakları, minik dükkanları ve cıvıl cıvıl insanları ile her gün binlerce turistin ziyaret ettiği, ama bu ilgiyi gerçekten hak eden Montmartre Tepesi, şehrin birçok noktasından görülebilen, şehrin panoramik manzarasının da seyredilebileceği beyaz travertenli, şehrin ünlü ve heybetli kilisesi Sacre Coer Bazilikası ve Pablo Picasso, Claude Monet gibi dünyaca ünlü ressamların da birçok çalışmaya imza attığı, sanatçıların özgün çalışmalarını görebileceğiniz, 130 metre ile Paris’in en yüksek noktalarından Ressamlar Tepesi görülecek ardından arzu eden misafirlerimiz vereceğimiz serbest zamanda kendi portrelerini çizdirebilirler. Tur sonrası akşam yemeğinin alınması , konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

3.GÜN: 25 OCAK PERŞEMBE / PARİS - BRÜKSEL

Otelde alınan kahvaltı sonrası Brüksel şehrine hareket ediyoruz. Bu turumuz sırasında 13.yy da ipek merkezi olan  ve 16 yy da Kraliçe Elizabet in dünyaya değerli taşlarıyla lanse ettiği Belçikanın kaleleri, şatoları, kuleleriyle tarihin en güzel çizgisini taşıyan şehrini görme imkanı bulacağız. Güzergâh üzerinde rehberimiz ve özel araçlarımız   eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Bruges turuna katılma imkânı. Bruges, Belçika’nın Batı Flandra bölgesinin başkentidir. Değişik tatta çikolataları, dantelleri, birası ve kanallarıyla ünlü tipik bir Ortaçağ kentidir. XI.yüzyılda  Avrupa’nın önemli bir ticaret merkezi haline gelen kent coğrafi değişiklikler ve seller sebebiyle denizle bağlantısını kesmiştir. Kanallar, denize ulaşmaktayken Ortaçağ Avrupasının gözde ticaret şehri şimdi hediyelik eşya alışverişi yapabileceğiniz,değişik tatta çikolatalarını tadıp biranızı yudumlayabileceğiniz bir şirin aşıklar kenti olarak karşınıza çıkıyor. Bruksel e varış ile panaromik şehir turu için hareket ediyoruz. Brüksel, AB ve NATO nun başkenti olmasıyla Avrupa’da önemli bir yer tutmaktadır. Turumuzda  Belçika kralının Çin ve Japonya’yı ilk ziyaret eden Avrupa kralı olmasından ötürü Çinlilerin Belçikalılara hediye ettiği Çin ve Japon evleri, bir atom çekirdeğinin 165 milyon kere büyütülmüş hali olan, 102 metre uzunluğunda iç içe geçmiş 9 küreden oluşan ünlü Atomium heykeli ve 29 Mayıs 1985’de oynanacak Juventus-Liverpool Avrupa Şampiyon Kulupler final maçı öncesi  Liverpool taraftarlarının İtalyanlara saldırması sonucu bir duvar çökmesiyle 38 İtalyan ve 1 Liverpool taraftarının hayatını kaybetmesiyle acı bir üne sahip Heysel stadyumu görülerek şehir merkezine inilip Grand Place,çevresindeki kraliyet ve belediye sarayı , alışveriş merkezleri görülecektir. Sonrasında akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

4.GÜN: 26 OCAK CUMA / BRÜKSEL - AMSTERDAM

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Amsterdam şehrine hareket ve varışla beraber Öncelikle tarihi şehir meydanı olan Dam Meydanı ve 2. Dünya savaşı kurbanlarını anmak için dikilen Ulusal anıtı, Amsterdam’ın en çarpıcı yapılarından biri olan Kraliyet Sarayı ve 3 yapay ada üzerindeki istasyon binasını görüyoruz. Ardından Amsterdan Tekne turumuzu yapıyoruz. Sonrasında verilecek serbest zamanın ardından akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

5.GÜN: 27 OCAK CUMARTESİ / AMSTERDAM – PARİS - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Paris şehrine hareket vereceğimiz molalarla beraber Paris şehrine varış ve havalimanına transfer oluyoruz Türk Hava Yollları tarifeli seferi ile 18.25’de İstanbul’a varış ve 00.05’de varış. Bursa'ya transfer ve turumuzun sonu.

 

TÜM AKŞAM YEMEKLERİ RESTORANLARDA VERİLECEKTİR.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 920 € / TEK KİŞİ FARKI: 150 € / 2-12 YAŞ ÇOCUK: 845 € / 0-2 YAŞ BEBEK: 95 €

Konaklama Programı
Oteller
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.

İki kişilik odada kişi başı ücret: 920 Euro
Tek kişilik odada konaklama : 1070 Euro
0-2 yaş bebek: 95 Euro
2-12 yaş çocuk: 845 Euro

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul>Paris Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 5* otellerde 4 Gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları ( 4 adet otelde )
 • Akşam yemekleri ( 4 adet set menü)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri
 • Yerel rehber hizmeti
 • Eıffel Kulesi giriş ücreti
 • Seine Nehri Tur ücreti
 • Amsterdam Kanal Turu
 • Bursa/İstanbul AHL transferi

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Vize ücreti 130 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.)
 • Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.

 

 

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

 

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.