logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Fas Turu   

Fas Turu
10.000 yıllık tarihi ve bozulmamış ahengi ile FAS..
GÜZERGAH KASABLANCA / MARRAKECH / ESSAOUIRA / RABAT / FES / MEKNES
GİDİŞ TARİHİ 10 Mart 2020
DÖNÜŞ TARİHİ 15 Mart 2020Konaklama Programı
5 Gece 6 Gün Veri alınamıyor.
  THY İle Gidiş-Dönüş

* VİZESİZ !

* EXTRA TUR YOK! 

 

 

 

FAS TURU (5 Gece 6 Gün)

4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

TÜRK HAVAYOLLARI İLE İSTANBUL HAVALİMANI’NDAN TARİFELİ UÇUŞ

EXTRA TUR YOK ! 

KASABLANCA / MARRAKECH / ESSAOUIRA / RABAT / FES / MEKNES

TUR TARİHLERİ : 10-15 MART 2020

 

1. GÜN : 10 Mart 2020 Salı / İstanbul – Kazablanka – Rabat – Fes

Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK617 seferi ile 10:45'te Kazablanka’ya uçuş,14:00'da varış. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Rabat’a hareket ediyoruz (85 km).İmparatorluğun başkenti olan Rabat’ta Kraliyet Sarayı'nı, 5. Muhammed Türbesi'ni, Hasan Kulesi'ni, Şehir Surları'nı, Oudaia Kalesi'ni ziyaret sonrası Fes’e doğru yola çıkıyoruz (210 km). Varışta akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. Menzah Hotel Fes 4* vb

2. GÜN : 11 Mart 2020 Çarşamba / Fes

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Fes şehir turunda; Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Bakırcılar Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı Zanaatkârlar Çarşısı, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği Tarihi Tabakhane görülecek yerler arasındadır. Panoramik medina (eski şehir) turu sonrası serbest zamanı müteakip akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Menzah Hotel Fes 4* vb

3. GÜN : 12 Mart 2020 Perşembe / Fes – Meknes - Kazablanka

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Meknes şehrine doğru yola çıkıyoruz (65 km). Meknes’te Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour ile Peygaber efendimizin torunlarından Mevlai Ismail Türbesi ziyaretimiz ardından Kazablanka’ya hareket ediyoruz (240 km). Varışı müteakip yapılacak Kazablanka şehir turumuzda; 5. Muhammed Meydanı, Anfa Semti, Atlas Okyanusu ve 2. Hasan Camisi görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Mogador Marina Hotel Casablanca 4*vb.

4. GÜN : 13 Mart 2020 Cuma /  Kazablanka – Marakeş

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz (230 km). Varışta yapacağımız şehir turumuzda 800 yıllık Koutoubia Minaresi ve Camisi, zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri, Bahia Sarayı, dar sokaklar, Şifa-i Şerif’in yazarı Kadı İyaz, Delâilü'l Hayrat‘ın yazarı Süleyman El-Cezûlî ve Kitab-ül İbriz'in yazarı Abdülaziz Debbağ hazretlerinin kabirlerinden açık olanlarını ziyaret, Berberi Eczanesi olarak bilinen Argan Yağı ve diğer Fas'a ait bitkisel ürünler alabileceğiniz aktar ziyareti sonrası Afrika'da ki en hareketli şehir meydanı olan Jamaa El Fna Meydanı'na (Kıyamet Meydanı) hareket ediyoruz. UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan; meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşısında el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örneklerini bulabilirsiniz. Gezimizin ardından Fas kültürünü yakından göreceğimiz, Chez Ali Show’da akşam yemeği ve atlı şov programını izleme sonrası konaklama otelimizde. Zalagh Kasbah Hotel Marrakech 4* vb.

5. GÜN : 14 Mart 2020 Cumartesi / Marakeş – Essaouira – Marakeş

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Essaouira’ya doğru yola çıkıyoruz (195 km). Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas’ın en romantik mekanıdır. Bizlere birazda eski Bodrum’u hatırlatan Essaouira; Orson Welles gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz Limanı olan şehir Müslüman hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hristiyan Portekizliler ve Musevi nüfusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini  dik açılarla kesen sokak ve caddelerden oluşan medinası dönem şehirciliği için bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararası dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, medina, çarşı, liman gibi önemli ve değişik alanları ziyaret edeceğiz. Alışveriş için limanda serbest zamanın ardından Marakeş`e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  Zalagh Kasbah Hotel Marrakech 4* vb.

6. Gün : 15 Mart 2020 Pazar /  Marakeş – Kazablanka

Otelde alacağımız kahvaltının ardından dönüş yolculuğu için Kazablanka Havalimanı’na hareket ediyoruz (230 km). Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip, THY’nin TK618 seferi ile 15.40’ta İstanbul'a uçuş. Varış 22.10. Bursa'ya transfer ve turumuzun sonu.

 

                                                                                    İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:1150 € / TEK KİŞİLİK ODA FARKI:150€

7-11 YAŞ ÇOCUK:950 € / 3-6 YAŞ ÇOCUK:750 € / 0-2 YAŞ BEBEK:95€

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş- Dönüş Havalimanı Transferleri (Bursa – S.Gökçen / S.Gökçen - Bursa),
 • İstanbul>Kasablanka- Kasablanka>İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Gezi boyunca kullanılacak ulaşım araçları
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 4*  Otellerde 5 Gece yarım pansiyon konaklama
 • Programda adı geçen tüm transferler, havalimanı, terminal vergileri
 • 5 kahvaltı ve 5 akşam yemeği
 • Programda adı geçen müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri
 • Otel, restoran ve Bagaj taşıyıcı bahşişleri    
 • Le Jardin Majorelle giriş ücreti
 • Chez Ali Show  (Fas kültürünü yakından tanıyacağımız akşam yemekli,folklorik,atlı şov programı ) 
 • 20 Kg Bagaj Hakkı
 • 8 Kg El Bagajı Hakkı (Küçük Boy Kabin Bagajı)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle yemekleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Bahşişler     
 • Kişisel Harcamalar
 • Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konaklama Programı
Oteller
5 Gece 6 Gün Veri alınamıyor.

Önemli Notlar;

1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisi turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.

2 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.

3 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

4 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Kudüs Turlarında 20 Gün öncesinden kaydınızı ve vize başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak aksaklıklarda şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.

5 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.

6 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.   

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için  seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz.  Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Fas Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 50TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 2 saat önce iç hat ise 1 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir Yerel para birimi Dirhem’dir. Ülke parasını yurtdışına çıkarmak yasaktır. Fas Dirhemi başka bir ülkede kullanılmamaktadır.

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Fas’ta Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

ELEKTRİK: Tur esnasında gezeceğimiz ülkelerde elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Ülkeye girişte pasaport polisinden önce deklerasyon formu doldurulmaktadır. Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:1150 € / TEK KİŞİLİK ODA FARKI:150€

7-11 YAŞ ÇOCUK:950 € / 3-6 YAŞ ÇOCUK:750 € / 0-2 YAŞ BEBEK:95€

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş- Dönüş Havalimanı Transferleri (Bursa – S.Gökçen / S.Gökçen - Bursa),
 • İstanbul>Kasablanka- Kasablanka>İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Gezi boyunca kullanılacak ulaşım araçları
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 4* Otellerde 5 Gece yarım pansiyon konaklama
 • Programda adı geçen tüm transferler, havalimanı, terminal vergileri
 • 5 kahvaltı ve 5 akşam yemeği
 • Programda adı geçen müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri
 • Otel, restoran ve Bagaj taşıyıcı bahşişleri    
 •  Le Jardin Majorelle giriş ücreti
 • Chez Ali Show  (Fas kültürünü yakından tanıyacağımız akşam yemekli,folklorik,atlı şov programı ) 
 • 20 Kg Bagaj Hakkı
 • 8 Kg El Bagajı Hakkı (Küçük Boy Kabin Bagajı)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle yemekleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Bahşişler     
 • Kişisel Harcamalar
 • Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.