logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTİÇİ TURLAR       Uçaklı Doğu Karadeniz, Macahel, Artvin ve Erzurum Turları   

1725
Uçaklı Doğu Karadeniz, Macahel, Artvin ve Erzurum Turları
4 Gece 5 Gün ( Uçak ile Trabzon’ a Gidiş, Erzurum'dan Dönüş )
GÜZERGAH Trabzon–Maçka–Sümela–Uzungöl–Rize-Ayder Yaylası-Borçka-Karagöl-Şavşat–Macahel–Artvin-Tortum Şelalesi-Erzurum
GİDİŞ TARİHİ 05 Eylül 2018
DÖNÜŞ TARİHİ 09 Eylül 2018Konaklama Programı
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.
4 GECE 5 GÜN ( UÇAK İLE TRABZON’A GİDİŞ, ERZURUM’DAN DÖNÜŞ)

TUR TARİHLERİ : 05 EYLÜL - 09 EYLÜL 

NİLTUR “ UÇAKLI DOĞU KARADENİZ, YAYLALAR VE MACAHEL ”TURLARI

4 GECE 5 GÜN ( UÇAK İLE TRABZON’A GİDİŞ, ERZURUM’DAN DÖNÜŞ)

TRABZON – MAÇKA – SÜMELA – UZUNGÖL – RİZE - AYDER YAYLASI - BORÇKA-KARAGÖL – MACAHEL – ARTVİN - TORTUM ŞELALESİ - ERZURUM

 05 EYLÜL - 09 EYLÜL 

 

1.GÜN : 05 EYLÜL 2018 ÇARŞAMBA :

BURSA-SABİHA GÖKÇEN-TRABZON-MAÇKA

Bursa’dan sabah 04:00’da FSM Bulvarı Akuğur önünden, 04:30’da Haşim İşcan Doğanbey otoparkından hareket. İstanbul’dan turumuza katılacak misafirlerimizle 06:00’da Sabiha Gökçen Havalimanı Niltur kontuarında buluşma. Uçak işlemlerİ sonrası PC 2814 sefer sayılı uçak ile 07:40’da Trabzon’a hareket. 09:25’ta varış. Otobüsümüzle Soğuksu mevkiindeki Atatürk Köşkü, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi bilgilendirmemiz sonrası sonrası Akçaabat’a hareket ve ünlü Akçaabat Köftecisinde yöresel lezzetleri tatma imkanı. Yemek sonrası, Ayasofya Camii’ne hareket. 13 yy da 1. Manuel Komnenos zamanında yapılan , 1584’te camii, 1964’te müze, günümüzde bir kısmı ibadete açık olan Ayasofya Camii’ni ziyaret ediyoruz. Trabzon hasır ve telkâri sanatının örneklerini göreceğimiz atölye ve mağazada serbest zamanımızın ardından Maçka’ya hareket. Yeşilin tüm tonlarını göreceğimiz Altındere milli parkı içerisinde Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Meryem Ana Manastırı’nı görüyoruz. ( Restorasyon nedeniyle manastır kapalı olduğunda seyir terasından görülüp bilgilendirme yapılmaktadır.)1.250 mt yükseklikteki manastırda ; Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri ve Freskler bulunmaktadır.Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Maçka Büyük Sümela Otel’de.

2.GÜN: 06 Eylül 2018 PERŞEMBE :

MAÇKA-SÜRMENE-UZUNGÖL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Karadeniz’in simgesi Uzungöl’e hareket. Yolumuz üzerinde ünlü Sürmene bıçakçısına uğruyor, bıçakçılık sanatı hakkında bilgi alıp alışveriş yapabiliyoruz. Uzungöl’e varışımız sonrası serbest öğle yemeği, göl çevresinde yürüyüş, fotoğraf ve alışveriş molası. Otelimize yerleşme. Dileyenlerle Lustra ve Karaster Yaylaları’na çıkış ( ekstra). Akşam yemeği ve geceleme Uzungöl Grand Sis Otel’de.

3.GÜN : 07 Eylü 2018 CUMA :

UZUNGÖL-FIRTINA DERESİ-RAFTİNG-ÇAMLIHEMŞİN-AYDER

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Uzungöl’den ayrılış. Yöreye özgü çay fabrikasında çay üretimini izleme ve alışveriş molası. Buz gibi soğuk sulara sahip Fırtına vadisinde yöresel lezzetleri alacağımız restorana geçiyoruz. (Serbest).

Yemek sonrası Rize’ye hareket. Rize’de Rize Bezi atölyesinde alışveriş molası. Dileyenlerle Fırtına Deresi’nde rafting imkanı ( Ekstra).Fırtına Deresinde rafting ve zepline imkanı. Kestane, Kızılağaç, Doğu Ladini gibi bitki örtüsü ile süslü Fırtına Deresi’nin eşsiz güzelliğini seyrediyoruz. Dileyen misafirlerimizle Çamlıhemşin ilçesinin 12 km güneyinde bulunan Zilkale’ye çıkıyoruz ( Ekstra).Dağların arasında, Fırtına deresinden Deniz seviyesinden 750 metre rakımda ve 100 m yüksekliğinde konumu ve çok iyi korunmuş durumu ile büyüleyici güzellikteki bu eseri ziyaret ediyoruz. Çamlıhemşin’deki doğa harikası , kaplıcası ile de ünlü Ayder Yaylası’na çıkış. Buradaki ünlü Gelin Tülü Şelalesi’ni görüyoruz. Dileyen misafirlerimizle yürüyerek Ayder merkezimize iniyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Kaçkar Resort Otel’de.

4.GÜN : 08 Eylül  2018 CUMARTESİ : 

AYDER- BORÇKA-KARAGÖL-MACAHEL-ARTVİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi üzerinden Çoruh Nehri kıyısındaki şirin yerleşim birimlerinden Borçka’ya hareket. Burada bizi bekleyen münibüslerimizle bir yeryüzü cenneti olan Borçka Karagöl’e çıkıyoruz. Bu doğa harikası göl kenarında yürüyüşler yaparak, fotoğraflar çekiyoruz. Birbirinden güzel tepeleri aşarak Macahel’e ulaşıyoruz. Bir tarafta Macahel, bir tarafta Karçal Dağları, diğer tarafta Gürcistan karşımızda. Burada bir saatlik doğa yürüyüşü yapıyoruz. ( Macahel, 2005’te Unesco tarafından koruma altına alınarak “Biyosfer Rezer Alanı ilan edilmiştir. ) Artvin’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Grand Artvin Hotel'de.

5.GÜN : 09 Eylül 2018 PAZAR :

ARTVİN-TORTUM ŞELALESİ-ERZURUM-S.GÖKÇEN-BURSA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Erzurum’a hareket. Yolumuz üzerinde muhteşem manzarası ile ünlü Tortum Şelalesi’nde mola veriyoruz. Doğunun başkenti olarak bilinen Erzurum’a varış. Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, gezimizin ardından ünlü Cağ Dönerci’de öğle yemeği molası. Yemek sonrasında Oltu Taşı alışverişi için Taşhan’a ( Rüstempaşa Kervansarayı)gidiyoruz. Alışveriş sonrası Erzurum Havalimanına hareket. PC 2555 sefer sayılı uçak ile 21:20’de Sabiha Gökçen’e hareket. 23:15’de varış. Bursa’ya hareket. Siz değerli misafirlerimizi bir başka Niltur seyahatinde buluşmak üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1725 TL/ TEK KİŞİLİK ODA: 1950 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK: 850 TL / 3- 6 YAŞ ÇOCUK: 490 TL  / 0-2 YAŞ BEBEK: 200 TL

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:

 • S.Gökçen-Trabzon/ Erzurum-S.Gökçen Ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama.
 • Açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri.
 • Lüks otobüs ve münibüslerle seyahatler.
 •  Araçta sıcak soğuk ikramlar.
 • Ören yeri, Milli Park giriş ücretleri ( Altınpark Vadisi, Ayder Yaylası)
 • Sümela manastırı seyir terasına çıkış münibüs ücreti.
 • Niltur lisanslı rehberlik hizmetleri.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınan içecekler,
 • Müze giriş ücretleri
 • Ekstra Turlar: Lustra ve Kalaster Yaylası 30 TL, Rafting 60 TL, Zilkale 30 TL,

 

 

Konaklama Programı
Oteller
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.

4 Gece Şehir ve Yayla Otellerinde Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil Konaklama.

Konaklama yapılacak olan otellerimizi ŞEHİR-OTEL sırasına göre aşağıda inceleyebilirsiniz;

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1725 TL/ TEK KİŞİLİK ODA: 1950 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK: 850 TL / 3- 6 YAŞ ÇOCUK: 490 TL  / 0-2 YAŞ BEBEK: 200 TL

İptal İade Şartları:

Tur tarihinden en geç bir ay önce ödemesini yapmayan misafirlerimiz için otel rezervasyonu & otobüste koltuk & uçak bileti garantisi verememekteyiz. 

Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.

Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 

Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   

Son 7 gün içerisinde yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.

Tura kayıt yaptıran misafirlerimiz iptal - iade koşullarını kabul etmiş sayılacaktır. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör