logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Özbekistan Turu   

700
Özbekistan Turu
Buhara - Semerkand
GÜZERGAH BUHARA - SEMERKAND
GİDİŞ TARİHİ 30 Ekim 2019
DÖNÜŞ TARİHİ 04 Kasım 2019Konaklama Programı
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.
Bu Tur Yüksek Talep Görüyor

 ÖZBEKİSTAN TURU (4 Gece 5 Gün)

 30 Ekim – 04 Kasım 2019  

Butik ve 4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

                         BUHARA / SEMERKAND                       

 

TUR PROGRAMI

 

Bursa'dan 19:00'da FSM Bulvarı Akuğur önünden, 19:15'de Haşim İşcan Doğanbey Otoparkı'ndan İstanbul Havalimanı'na hareket.

1.GÜN: ÇARŞAMBA * İstanbul è Buhara  30 Ekim 2019

İstanbul havalimanında saat 22:00’de grubumuz buluşuyor. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından

2.GÜN: PERŞEMBE * Buhara  31 Ekim 2019

İstanbul havalimanından Atlasjet hava yollarının KK 6776 sefer sayısı ile saat 01:00’de ki DİREK uçuş ile Buhara-i Şerife yerel saat ile 07:05’de iniyoruz.(+2 Saat farkı vardır) Buhara havalimanın’dan 07:45 çıkışımızla yerel Türkçe rehberimiz yeni model klimalı otobüs ile bizleri karşılayarak kahvaltımızı almak üzere restoranta geçiyoruz. 08:30 – 09:30 kahvaltımız ardından Buhara şehir turu ile programımız başlıyor;

Leb-i havuz, Poyi Kalon Kompleksi, Kalon Minaresi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camisi, İsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Türbesi ve Çar-Minar Medresesi, Taki Telpak Furuşan, Taki Zergeran, Taki Sarrafan Kapalı çarşıları ve Nasrettin hoca heykeli görerek otelimize ilk gün biraz erken geçerek 15:30 akşam yemeğine kadar istirahat ediyoruz.20:00

Akşam yemeği ve konaklama Buhara otelimizde.

3.GÜN: CUMA * Buhara – Gücdüvan – Buhara 01 Kasım 2019

Sabah Buhara otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış yaparak Altın silsile imamlarının ziyaretine silsiledeki sıra üzere başlıyoruz:

Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks), Hz. Arif-i Rivgeri (ks), Hz. Mahmud İncir-i Fağnevi (ks), Hz. Ali Ramiteni (ks), Hz. Muhammed Baba-ı Semmasi (k.s) den sonra Şah-ı Nakşibendi hz.’lerinin vasiyeti üzerine önce hocası Emir Külal Hz. türbesini, ardından muhterem anneleri Arife hn.’ın türbesi ve sonunda gezimizin belki de en önemli noktası olan Şah-ı Nakşibendi hz. türbe ve külliyesi ziyaret ediyoruz.

*Program akışına göre Cuma namazı Buhara-ı Şerifte kılınacaktır.

Akşam yemeği ve konaklama Buhara otelimizde.

4.GÜN: CUMARTESİ * Buhara - Semerkand  02 Kasım 2019

Sabah kahvaltı sonrası Semerkanda doğru yola çıkıyoruz; (290km 4 saat)

 Yolumuz üzerinde önce Nevai vilayetinde  Hoca Arif Deggoroni hz. ziyaret edip Semerkanta yaklaşınca Hoca İsmail köyündeki altı büyük Hadis imamı’nın en müşhuru olan İmam Buhari hz.’lerinin türbe, külliye ve yeni yapılan hadis bilimleri merkezini ziyaret ediyoruz.

Semerkant otelimize yerleşip, Akşam yemeği ve konaklama. 

5.GÜN: PAZAR * Semerkand 03 Kasım 2019

Sabah kahvaltı sonrası eşyalarımızla otelden ayrılarak son gün turumuza başlıyoruz;

Altın silsilenin bu şehirdeki halkası Ubeydullâh-ı Ahrâr Hz.(ks.) türbe ziyareti ardından Registan Meydanı’nda bulunan üç medrese: Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri, Uluğbey Rasathanesi, Sahabe efendilerimiz ’den Şâh-ı Zinde (Kusem bin Abbas) (RA) türbesi, Hz. Hızır Mescidi, Bibi Hanım Mescidi ve itikat imamız İmam Maturidi hz. Türbesi ile ziyaretlerimizi tamamlıyoruz.

Dönüş öncesi alışveriş için Semerkantın en meşhur yerel pazarı olan Siyop Pazarına giderek; çekirdeksiz siyah üzüm, ince kabuk badem gibi şifa kaynağı envai çeşit kuru yemişler ile ayrıca merakı olan misafirlerimiz yöreye has; dobbi, karakul, kalpak gibi giyim aksesuarlarının orjinallerini bu pazarda çok uygun fiyata bulabileceklerdir.

Alışveriş sonrası Semerkand otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama.

6.GÜN: P.tesi * Semerkand è İstanbul 04 Kasım 2019

Sabah eşyalarımızla otelimizden çıkış yaparak uluslararası Semerkand havalimanına transfer oluyoruz. Atlasjet havayollarının KK 6777 sefer sayılı uçuşu ile yerel saatle 08:05’de başlayan yolculuğumuz İstanbul havalimanında 10:45 yerel saat ile sona erecektir.

Not: Özbekistan Türk vatandaşlarına VİZE istememektedir, seyahat tarihinden en az 7 aylık geçerli pasaportunuz yeterli olacaktır.

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:700 EURO  / TEK KİŞİLİK ODA: 850 EURO 

3-11 YAŞ ÇOCUK: 550 EURO  / 0-2 YAŞ BEBEK:50 EURO 

HİZMET DETAYLARI

Pakete dahil olan hizmetler;

4 yıldız Grand Buhara, Atlas vb otellerde yarım pansiyon                                 

(Sabah kahvaltı akşam yemek dahil) konaklama,

Türkçe Rehberlik hizmetleri

2019 model Yutong 53 kişilik klimalı vb otobüslerle tüm trasnferler,

Programda belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

Altın Silsile ziyaretleri 8 piran (Şehir dışları dahil)

Atlasjet hava yolları ile İstanbul Buhara – Semerkant gidiş dönüş çift yön yurt dışı uçak bilet ücreti,

Sağlık Seyahat Sigortası

Hariç Olan Hizmetler;      

Öğlen yemekleri

Yurt dışı çıkış harcı 50 TL

Programda belirtilmeyen her türlü ekstra

Rehber ve şöför bahşişleri

Bursa-İstanbul-Bursa Transferi ( 25 Euro )

 

 

 

NOT: Bursa - İstanbul Havalimanı - Bursa transferi ücrete dahil olmayıp extra alınacaktır.

Konaklama Programı
Oteller
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.

Önemli Notlar;

1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisi turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.

2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.

3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.

4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Kudüs Turlarında 20 Gün öncesinden kaydınızı ve vize başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak aksaklıklarda şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.

6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.

7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.

8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Özbekistan Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

                     

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

 

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 2 saat önce iç hat ise 1 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

 

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

 

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza DOLAR almanız önerilir Yerel paraya çevrilmesi en masrafsız olan para birimidir. Rehberimiz sizlere döviz bozmanız konusunda yarımcı olacaktır.

 

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

 

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

 

SAĞLIK: Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

ELEKTRİK: Tur esnasında gezeceğimiz ülkelerde elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

 

ÖNEMLİ NOTLAR: Yerel halk ile siyasi ve dini konularda fazla sohbet etmemenizi tavsiye ederiz. Girişte deklarasyon formu doldurulması zorunludur. Üzerinizde bulunan tüm para miktarını döviz cinsi ile birlikte yazmanız gerekmektedir. Ülkeye giriş yaptığınız paranın fazlası ile çıkış yapamazsınız. Çıkışta formu tekrar doldurmanız gerekmektedir. Lütfen ilk doldurduğunuz formu kaybetmeyiniz. Otellerde taharet musluğu bulunmamaktadır bazı restoranlarda taharet musluğu mevcuttur. Yemekler gecel olarak yağlıdır, yemeklerle birlikte su içmemenizi öneririz. Özbekistan’da otel standartları genel olarak düşüktür ve otel sayısı azdır.

 

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

 

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:700 EURO  / TEK KİŞİLİK ODA: 850 EURO 

3-11 YAŞ ÇOCUK: 550 EURO / 0-2 YAŞ BEBEK:50 EURO 

HİZMET DETAYLARI

Pakete dahil olan hizmetler;

4 yıldız Grand Buhara, Atlas vb otellerde yarım pansiyon                                 

(Sabah kahvaltı akşam yemek dahil) konaklama,

Türkçe Rehberlik hizmetleri

2019 model Yutong 53 kişilik klimalı vb otobüslerle tüm trasnferler,

Programda belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

Altın Silsile ziyaretleri 8 piran (Şehir dışları dahil)

Atlasjet hava yolları ile İstanbul Buhara – Semerkant gidiş dönüş çift yön yurt dışı uçak bilet ücreti,

Sağlık Seyahat Sigortası

Hariç Olan Hizmetler;      

Öğlen yemekleri

Yurt dışı çıkış harcı 50 TL

Programda belirtilmeyen her türlü ekstra

Rehber ve şöför bahşişleri

Bursa-İstanbul-Bursa Transferi ( 25 Euro  )

          

 

 

 

 

 

NOT: Bursa - İstanbul Havalimanı - Bursa transferi ücrete dahil olmayıp extra alınacaktır.

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

  • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
  • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
  • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
  • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
  • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
     

Şirketimiz yapılacak iadeyi 14 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.