Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Singapur - Malezya Turu   

2250
12353
Singapur - Malezya Turu
THY ile Muhteşem Uzakdoğu..
GÜZERGAH Kuala Lumpur - Shah Alam - Melaka - PutraJaya - Langkawi Adası - Singapore
GİDİŞ TARİHİ 13 Ekim 2017
DÖNÜŞ TARİHİ 23 Ekim 20171.GÜN İSTANBUL – KUALA LUMPUR

13 Ekim 2017 Cuma Günü Bursa Fsm Bulvarı Akuğur önünden saat 17:00'da buluşma ve İstanbul Atatürk Havalimanına hareket.  Dış Hatlar Terminalinde gece saat 23.00’de buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra THY’nin TK060 seferi ile 14 Ekim 2017 gecesi saat 01.30’da Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a uçuş. Uçuşumuz direk olup 10 saat 25 dakika sürecektir. Geceleme uçakta* 

2.GÜN KUALA LUMPUR

Yerel saat ile 16.55’te KLIA Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na iniyoruz. İnişimize takiben Malezya’nın tropik ormanlarını seyrederek 45 dakikalık bir süre içinde şehir merkezine ulaşıyoruz. Otelimize transfer olmadan önce Kral’ın sarayını görüp resim çektikten sonra panoramik şehir turumuza takiben otelimize varış. Yerel ve uluslararası lezzetleri tadabileceğiniz otel restorantında akşam yemeğimizi yedikten sonra şehir merkezinde serbest zaman. Konaklama otelimizde

3.GÜN KUALA LUMPUR – SHAH ALAM – KUALA LUMPUR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Kuala Lumpur şehir turumuza şehrin simgesi Petronas İkiz Kuleleri’yle başlıyoruz. Sabah saat 8.30’da ziyaretçi kabul eden bu kulenin 44. Katındaki kuleleri bağlayan Skybridge ve çıkılabilecek en yüksek kat olan 88. Katına çıkmak isteyen misafirlerimiz özel yapılmış hızda asansörüyle 170 metreyi birkaç dakika içinde 88. kata çıkıp tüm şehri buradan seyredip fotoğraflayabilirler. Kulelere çıkmak arzusunda olmayan misafirlerimiz ise İkiz Kulelerin önünde fotoğraf çekebilir, Suria KLCC Alış veriş merkezinde vakit geçirebilir, yılın her sezonu indirim uygulayan mağazalardan uygun fiyata alış-veriş yapabilirler. Belirtilen vakitte buluştuktan sonra Hindular için kutsal olan Batu Mağaralarını görmek için İkiz Kuleler’den hareket. Kuala Lumpur’un 15 km kuzeyinde yer alan Batu Mağarası, dünyanın en büyük Hindu mağara tapınağı olarak geçiyor. Yer seviyesinden yaklaşık 100 metre yüksekte, 400 milyon yaşındaki dik kireç taşı kayalıklarının içerisindeki mağara kompleksi, Temple Cave, Dark Cave ve Art Gallery Cave olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. Dünyanın en büyük heykeli olan 43 metre yüksekliğindeki LordMurugan heykeli, Batu Mağarasının önünde yükseliyor. Batu mağaralarından Cuma namazı için Ulusal Cami’ye hareket ediyoruz. Namaz molasından sonra Kuala Lumpur Merdeka (Özgürlük) Meydanına doğru ilerliyoruz. Ulusal Müze, Kuala Lumpur Şehir Galerisi,Sultan Abdul Samad Binası ve İslam Sanat Kitaplarının yer aldığı Kütüphanesi ve 7000’de fazla esere ev sahipliği yapan İslam Sanat Müzesine geziyoruz. Öne çıkan özellikler arasında, Hindistan’daki Tac Mahal, Mekke’deki Mescid-i Haram’ın ve Özbekistan’daki Emir Timur Mozolesi gibi ünlü binaların reprodüksiyonlarının sergilendiği İslam Mimarisi Galerisine hayran kalacaksınız. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra 1963 yılında kurulan Malay Kültürünü ve tarihini yakında tanıyacağımız Malezya Milli Müzesi’nin gezilmesi. Ardından hediyelik eşya alışverişi için Central Market’e hareket.Beklentiyi çok fazla yüksek tutmamakla birlikte Malezya’ya özgü hediyelik eşyalar bulabileceğiniz bu güzel çarşıda alışveriş için serbest zaman. Central Market’te karikatüristler, ressamlar, ahşap oymacılar ve tarçın kabuğundan yapılan süs eşyaları satan yegane mağazalar göreceksiniz. Belirtilen saatte toplanma ve Shah Alam şehrine hareket. 1988 yılında açılan, ve 4 minaresiyle görenleri kendisine hayran bırakan Sultan Salahuddin Aziz Shah Camiinin görülmesi. Bu camii, dünyadaki en büyük camilerden biri, uzakdoğunun ikinci büyük camisidir. Aynı zamanda mavi renkler kullanılan mimarisi ise Sultanahmet Camiinin turistler tarafından söylenildiği gibi ‘Blue Mosque’ (Mavi Cami) olarak da anılır. Akşam yemeği sonrası otelimize dönüş ve konaklama.

4.GÜN KUALA LUMPUR – MELAKA - KUALA LUMPUR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Melaka şehrine hareket. Melaka turumuza bölgenin en ihtişamlı camisi Melaka Camisi’nden başlıyoruz. Bu cami, uzakdoğunun tarihi ticari açıdan en stratejik bölgesi olan Malacca boğazının kenarında yer alır. Turumuza A’famosa kalesinde Malezya’nın nasıl sırasıyla Japon, Portekiz, Hollanda ve İngiliz kolonisine girdiğini, Malezya’yı almak için nasıl birbirleri ile savaştıklarını rehberimizden dinliyor, bölgeye hâkim olmak isteyen bu her ülkenin Malezya’da bıraktığı farklı kültür ve izleri görmek için Stadhuys ve St. Paul Kilisesi’ne gidiyoruz. Konuklarımızdan arzu edenler meydanda bulunan Trishaw ismi verilen süslü-yöresel bisiklet-araba tarzındaki araçlarla cüzi bir miktar karşılığında, Malay müzikleri dinleyerek kısa şehir turu yapabilirler. Melaka’da Çinli nüfusun yoğun olması nedeniyle Nyonya (baba) kültürü hakimdir. Bu kültürü yakından tanımak için Baba &Nyonya Müzesi’ni ziyaret edip Çinlilerin yaşadığı JonkersWalt’a geçiyoruz. Dileyenler JonkersWalt’ın hemen yakınındaki ChengHoonTeng isimli Taoizm ve Konfiçyüs ilkelerinin ikisinin birden yerine getiren dünyadaki ender tapınaklardan birini ziyaret edebilir. Aynı zamanda, eski zamanlarda Çinliler’in güzellik uğruna giyindikleri tek parmak ayakkabılarını aile mesleği olarak idame ettirip halen üreten Mr. WahAikNyonyaOneFingerShoe mağazasını da ziyaret edebilirsiniz. Melaka’ya turumuz küçük bir tekne turu ile devam ediyor. Tur boyunca nehrin kenarında yer alan yerel ve tarihi Malay evlerini görüyoruz. Melaka şehir turumuzu tamamladıktan sonra otele dönüş ve konaklama.

 

5.GÜN KUALA LUMPUR – PUTRAJAYA – KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltısının ardından belirtilen saatte buluşup Malezya’nın gelecek başkenti olan Putrajaya’ya doğru hareket ediyoruz. Putrajaya şehri, Malezya’nın mimarisini özenle hazırlayıp, gelecekte başkenti Kuala Lumpur’dan tamamen bu şehre aktaracağı en düzenli şehridir. Şehir turu başlangıcımızda, her biri farklı bir ülkeden alınmış simgesel köprülerin şehri süslediğini gözlemliyor, bir tanesinde durup fotoğraf çekiliyoruz. Malezya Turizm Bakanı’nın da dediği gibi, dünyanın her özel simgesel köprülerini görmek için sadece bu şehre gelmeniz yeterli. Daha sonra PICC’ ne çıkıp şehre tepeden bakıyoruz. Buradan sonraki durağımız Putrajaya Camii. İç ve dış mimarisinde ağırlıkla pembe renk kullanılan bu camii açılmış bir çiçeği andırırken aynı zamanda Pembe Camii olarakta adlandırılır. Putra Meydanı’nda biraz dinlendikten sonra, 2009’da açılan Tuanku Mizan Zainal Abidin Camii’ne gidiyoruz.Bu camiinin yeri ve mimarisi kendini diğer camilerden farklı kılar. 6000 ton paslanmaz çelikten inşa edilen camide sesler yankı yapmaz. Camii göl kenarında, arka tarafında ise şeriat mahkemesi vardır. İçerde namaz kıldığınızda bir tarafa selam verdiğinizde gölü, diğer tarafınıza selam verdiğinizde ise mahkemeyi görürsünüz. Mimarinin özellikle bu ikisinin arasına inşa edilmesinin sebebi ise hem dünyayı hem ahireti hatırlatma amaçlıdır. Putrajaya’dan Kuala Lumpur’a 45 dk süren bir yolculuk sonunda varıyor ve dünyanın en büyük açık alan kuş parkına gidiyoruz. Hornbiller, tavuskuşları ve birçok farklı kuş türünün eşliğinde bu büyük parkı geziyor, çıkışta istersek maymunları besliyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama.

6.GÜN LANGKAWI

İç hatlar uçuşumuzda sabah Langkawi Adası’na varıyoruz. Varışımızı takiben turumuza Mahsuri’nin kabrini ziyaret ederek başlıyoruz. Mahsuri, Langkawi adası efsanesinin baş kahramanıdır. İftira edilmesinin üzerine adaya 7 jenerasyon boyunca kimse gelmesin, bereket olmasın diye lanet etmiştir. Ve gerçekten de Langkawi bu süreçten sonra yavaş yavaş turist çeken ada halini almıştır. Yolumuza pirinç tarlalarının güzel manzarasını seyrederek devam ediyoruz. Dünyanın en dik teleferiği ile çıkıp Langkawi’ye kuş bakışı bakıyoruz. Ardından adanın simgesi olan Eagle Square’e gidiyoruz. Langkawi ismini kırmızımsı kahverengi türü olan ve sadece bu bölgede yaşayan kartallardan alır. Eagle Squareden sonra ise KuahTown ve Oriental Village’de serbest zaman. Ardından otele dönüş akşam yemeği ve konaklama.

7. GÜN LANGKAWİ

Sabah kahvaltısının ardından Mangrove Ormanları & Mağaralar Turu için otelimizden hareket. Bu turumuzda, bölgeye özgü Mangrove ağaçları nehir boyunca manzaraya eşlik ediyor. Eko sistemin tüm güzelliklerinin bir arada bulunduğu bu 100 Km2’lik doğal parkta; nehirlerin kıvrımlarında süzülüp, lagünlerin ormanla birleşmesine şahit olabiliyoruz. Yarasa mağarası, timsah mağarası ve balık çiftliğine uğradıktan sonra adanın adını aldığı kızıl kartalların yaşadığı bölgede teknemizle durarak, kartalların avlanmak için suya pike yapmalarına tanık olma fırsatı bulacağız. Buradan Batik Merkezi’ne hareket. Sadece Malezya’ya özgü bu sanat Malayların el boyama kumaş sanatını bire bir seyredip, istersek uygulamalı öğrenebilir veya mağazadan alış-veriş yapabiliriz. Ardından tekneyle 2 buçuk saat boyunca Andaman Denizi’ne açılıp burada Tayland sınırından geçerek Ayakkabı Adası ve Hamile Kadın Adası’nı görerek hayatınızda göreceğiniz ender gün batımı manzarasıyla akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Hamile Kadın Efsanesinde çocuğu olmayan kadınların bu denize girerek hamile kaldıkları söylenir. Buradan misafirlerimizi Malezya’nın meşhur gece pazarını görmeleri için hareket ediyoruz. Güzel bir günün ardından otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.

8.Gün LANGKAWI- SİNGAPUR 

Sabah kahvaltısının ardından Singapur uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turuna katılıyoruz. Botanik Bahçesi, Orkide Bahçesi, Çin Mahallesi, meşhur alışveriş caddesi Orchard Road gibi şehrin tarihi ve turistik yerleri görülecek yerler arasındadır. Singapur’un en güzel camiisi Sultan Camii’nde namaz kılıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam belirtilen saatte otelden Gece Safarisi için jeeplerle hareket. Açık hava bir hayvanat bahçesi olarak düşünebileceğimiz bu parkta keyifli bir gezinti. Parkın en büyük özelliği hayvanlarla insanlar arasında çitler bulunmaması fakat doğal engellerle güvenliğin sağlanması. Park içinde gezinti trende yapılacaktır. Safariyi tamamladıktan sonra otelimize dönüş ve konaklama.

9.Gün SİNGAPUR

Sabah kahvaltı sonrası Sentosa Adası turu için otelden hareket. Singapur’un en yüksek tepesi olan Mount Faber’den teleferik ile geçerken dünyaca ünlü Singapur Limanını görebilme şansına sahibiz. Sentosa Adasına vardıktan sonra Singapur’un ilk yerleşimini ve tarihini anlatan İmages of Singapore müzesi, Asya’nın en büyük tüp akvaryumlarından birinin bulunduğu deniz altı dünyasında yunus gösterilerini izleyebilir onlarla yüzüp fotoğraf çektirebilirsiniz ve de son olarak ses, ışık ve lazer gösterilerinin yapıldığı müzikli çeşmeyi göreceğiz. Daha sonra, Singapur’da bulunan camileri gezmeye başlıyoruz. Sultan Cami, Hacı Muhammed Cami, Temenggong Daeng İbrahim Cami, Ömer Cami ve bazı Osmanlı eserlerininde korunduğu Ba’alwie Camisi (Soyu Osmanlılara dayanan Alataş ailesi tarafından 1954 yılında yaptırılmış ve 3 kuşaktır yaşatılmaktadır.) göreceğimiz yerler arasında. Ardından Abdulhamid hanın son elçisi ilk Singapur Türk Başkonsolosu olan Ahmed Ataullah Efendi’nin kabrinin ziyaret edilmesi. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otele hareket akşam yemeği ve konaklama. otele dönüş ve konaklama.

10.Gün SİNGAPUR- İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası isteyen misafirlerimize dünyaca ünlü filmlerin nasıl çekildiğini görmek için Universal Studios’a hareket. Bugün ki turumuz daShrek, Maadagascar ve Revenge of theMummy gibi filmlerin nasıl çekildiğini, film hilelerini ve çeşitli film karakterlerini görme imkanı bulacağımız ünlü Universal Film Stüdyoları'nda keyifli bir gün sizleri bekliyor. Tur sonrası kararlaştırdığımız saatte buluşarak İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından THY’nin TK055 numaralı uçuşuyla saat 23.20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 11 saat 5 dakika süren uçuşumuzda geceyi uçakta geçiriyoruz.

11.Gün İSTANBUL

Türkiye saati ile sabaha karşı saat 05.25’de İstanbul’a varış ve Bursa'ya transfer. Misafirlerimizle tekrar görüşmek üzere vedalaşma ve keyifli turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • THY tarifeli seferi ile İstanbul – Kuala Lumpur gidiş ve Singapur - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri
 • Havalimanı Vergileri ile alan / otel / alan transferleri 
 • Kuala Lumpur – Langkawi uçak bileti ve vergileri 
 • Langkawi – Singapur uçak bileti ve vergileri 
 • Langkawi’de 4 yıldızlı otelde 2 gece konaklamalar,
 • Kuala Lumpur’ da 4 yıldızlı otelde 4 gece konaklamalar ve Singapur’da 4 yıldızlı otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklamalar. 
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları, 
 • Türkçe Tur Rehberi Hizmeti
 • Tur programında belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Bursa-İstanbul-Bursa Transferi

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (15TL)
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak tüm içecekler
 • Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti

İki kişilik odada kişi başı ücret: 2.250 Euro
Tek kişilik odada konaklama: 2.500 Euro
0-2 yaş bebek: 565 Euro
3-6 yaş çocuk: 1865 Euro
7-12 yaş çocuk: 2065 Euro (ekstra yataklı - iki yetişkin ile aynı odada)

Konaklama Programı
Oteller

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • THY tarifeli seferi ile İstanbul – Kuala Lumpur gidiş ve Singapur - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri
 • Havalimanı Vergileri ile alan / otel / alan transferleri 
 • Kuala Lumpur – Langkawi uçak bileti ve vergileri 
 • Langkawi – Singapur uçak bileti ve vergileri 
 • Langkawi’de 4 yıldızlı otelde 2 gece konaklamalar,
 • Kuala Lumpur’ da 4 yıldızlı otelde 4 gece konaklamalar ve Singapur’da 4 yıldızlı otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklamalar. 
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları, 
 • Türkçe Tur Rehberi Hizmeti
 • Tur programında belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Bursa-İstanbul-Bursa Transferi

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (15TL)
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak tüm içecekler
 • Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti

 

İki kişilik odada kişi başı ücret: 2.250 Euro
Tek kişilik odada konaklama: 2.500 Euro
0-2 yaş bebek: 565 Euro
3-6 yaş çocuk: 1865 Euro
7-12 yaş çocuk: 2065 Euro (ekstra yataklı - iki yetişkin ile aynı odada)

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.