logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Singapur - Malezya Turu   

1950
12207
Singapur - Malezya Turu
THY ile Exclusive Otellerde Konaklamalı Muhteşem Uzakdoğu Turu..
GÜZERGAH Kuala Lumpur - Shah Alam - PutraJaya - Langkawi Adası - Singapore
GİDİŞ TARİHİ 12 Ekim 2018
DÖNÜŞ TARİHİ 21 Ekim 2018Malezya & Singapur Turu (7 Gece 9 Gün)

12 – 21 EKİM 2018

 Exclusive Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANI’NDAN TARİFELİ UÇUŞ

~ Kuala Lumpur / Shah Alam / Putra Jaya / Langkawi Adası / Singapore ~

 

1.GÜN İSTANBUL – KUALA LUMPUR

İstanbul Uluslararası Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet ve gümrük işlemlerinden sonra THY’nin TK060 seferi ile saat 01.30’da Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’ a uçuş. Uçuşumuz direk olup 10 saat 25 dakika sürecektir. Geceleme uçakta* 

2.GÜN KUALA LUMPUR

Yerel saat ile 16.55’te KLIA Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na iniyoruz. İnişimize takiben Malezya’nın tropik ormanlarını seyrederek 45 dakikalık bir süre içinde şehir merkezine ulaşıyoruz. Otelimize transfer olmadan önce Kral’ın sarayını görüp resim çektikten sonra panoramik şehir turumuza takiben otelimize varıp check-in yapıyoruz. Yerel ve uluslararası lezzetleri tadabileceğiniz otel restorantında akşam yemeğimizi yedikten sonra şehir merkezinde serbest zaman. Otele hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde Vivatel Hotel vb.

3.GÜN KUALA LUMPUR – SHAH ALAM – KUALA LUMPUR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Kuala Lumpur şehir turumuza şehrin simgesi Petronas İkiz Kuleleri’nden başlıyoruz. Sabah saat 8.30’da ziyaretçi kabul eden bu kulenin 44. Katındaki kuleleri bağlayan Skycab ve çıkılabilecek en yüksek kat olan 88. Katına çıkmak isteyen misafirlerimiz, kulenin 170 metrelik kısmını birkaç dakika içinde çıkıp tüm şehri buradan seyredip fotoğraflayabilirler. Kulelere çıkmak arzusunda olmayan misafirlerimiz ise İkiz Kulelerin önünde fotoğraf çekebilir, Suria KLCC Alış veriş merkezinde vakit geçirebilir, yılın her sezonu indirim uygulayan mağazalardan uygun fiyata alış-veriş yapabilirler. Belirtilen vakitte buluştuktan sonra Hindular için kutsal olan Batu Mağaralarını görmek için İkiz Kuleler’den hareket. Kuala Lumpur’un 15 km kuzeyinde yer alan Batu Mağarası, dünyanın en büyük Hindu Mağara Tapınağı olarak geçiyor. Yer seviyesinden yaklaşık 100 metre yüksekte, 400 milyon yaşındaki dik kireç taşı kayalıklarının içerisindeki mağara kompleksi, Temple Cave, Dark Cave ve Art Gallery Cave olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. Dünyanın en büyük heykeli olan 43 metre yüksekliğindeki Lord Murugan heykeli, Batu Mağarasının önünde yükseliyor. Çelik sütunlar üzerine betondan yapılan heykel altın ile boyalı. Batu mağaralarından Cuma namazı için Ulusal Cami’ye hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Kuala Lumpur Merdeka (Özgürlük) Meydanı'na doğru ilerliyoruz.Kuala Lumpur Şehir Galerisi, Sultan Abdul Samad Binası ve İslam Sanat Kitapları'nın yer aldığı Kütüphanesi ve 7000’de fazla esere ev sahipliği yapan İslam Sanat Müzesine geziyoruz. Öne çıkan özellikler arasında, Hindistan’daki Tac Mahal, Mekke’deki Mescid-i Haram’ın ve Özbekistan’daki Emir Timur Mozolesi gibi ünlü binaların reprodüksiyonlarının sergilendiği İslam Mimarisi Galerisi'ne hayran kalacaksınız. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra 1963 yılında kurulan Malay Kültürünü ve tarihini yakında tanıyacağımız Malezya Milli Müzesi’nin gezilmesi. Ardından hediyelik eşya alışverişi için Central Market’e hareket. Beklentiyi çok fazla yüksek tutmamakla birlikte Malezya’ya özgü hediyelik eşyalar bulabileceğiniz bu güzel çarşıda alışveriş için serbest zaman. Central Market’te karikatüristler, ressamlar, ahşap oymacılar ve tarçın kabuğundan yapılan süs eşyaları satan yegane mağazalar göreceksiniz. Belirtilen saatte toplanma ve Shah Alam şehrine hareket. 1988 yılında açılan, ve 4 minaresiyle görenleri kendisine hayran bırakan Sultan Salahuddin Aziz Shah Camii'nin görülmesi. Bu camii, dünyadaki en büyük camilerden biri, uzakdoğunun ikinci büyük camisidir. Aynı zamanda mavi renkler kullanılan mimarisi ise Sultanahmet Camiinin turistler tarafından söylenildiği gibi ‘Blue Mosque’ (Mavi Cami) olarak da anılır. Akşam yemeği sonrası otelimize dönüş ve konaklama. Vivatel Hotel vb.

 

 

4.GÜN KUALA LUMPUR – PUTRAJAYA – KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltısının ardından belirtilen saatte buluşup Malezya’nın gelecek başkenti olan Putrajaya’ya doğru hareket ediyoruz. Putrajaya şehri, Malezya’nın mimarisini özenle hazırlayıp, gelecekteki başkentini Kuala Lumpur’dan tamamen bu şehre aktaracağı en düzenli şehridir. Şehir turu başlangıcımızda, her biri farklı bir ülkeden alınmış simgesel köprülerin şehri süslediğini gözlemliyor, bir tanesinde durup fotoğraf çekiliyoruz. Malezya Turizm Bakanı’nın da dediği gibi, dünyanın her özel simgesel köprülerini görmek için sadece bu şehre gelmeniz yeterli. Daha sonra PICC(Putrajaya International Convention Center)’ ne çıkıp şehre tepeden bakıyoruz. Buradan sonraki durağımız Putrajaya Pembe Camii. İç ve dış mimarisinde ağırlıkla pembe renk kullanılan bu camii açılmış bir çiçeği andırırken Pembe Camii olarak da adlandırılır. Putra Meydanı’nda biraz dinlendikten sonra, 2009’da açılan Tuanku Mizan Zainal Abidin Camii’ne gidiyoruz. Bu camiinin yeri ve mimarisi kendini diğer camilerden farklı kılar. 6000 ton paslanmaz çelikten inşa edilen camide sesler yankı yapmaz. Camii göl kenarında, arka tarafında ise şeriat mahkemesi vardır. İçerde namaz kıldığınızda bir tarafa selam verdiğinizde gölü, diğer tarafınıza selam verdiğinizde ise mahkemeyi görürsünüz. Mimarinin özellikle bu ikisinin arasına inşa edilmesinin sebebi ise hem dünyayı hem ahireti hatırlatma amaçlıdır. Putrajaya’dan Kuala Lumpur’a 45 dk süren bir yolculuk sonunda varıyor ve dünyanın en büyük açık alan kuş parkı olan KL Bird Park'a gidiyoruz. Hornbiller, tavus kuşları ve birçok farklı kuş türünün eşliğinde bu büyük parkı geziyor, çıkışta istersek maymunları besliyoruz. Ardından akşam yemeği için Malezya kültürünün tanıtıldığı bir restaurantta Malezya kültür Showları eşliğinde yedikten sonra serbest zaman.  Misafirlerimizden arzu edenler alışveriş yapabilir, dinlenmeyi dileyenler ise otelimize transfer edilecektir. Vivatel Hotel vb.

5.GÜN LANGKAWI

İç hatlar uçuşumuzda sabah Langkawi Adası’na varıyoruz. Varışımızı takiben Cenang bölgesinde adaya ait yerel bir öğle yemeğinin ardından turumuza Mahsuri’nin kabrini ziyaret ederek başlıyoruz. Mahsuri, Langkawi adası efsanesinin baş kahramanıdır. İftira edilmesinin üzerine adaya 7 jenerasyon boyunca kimse gelmesin, bereket olmasın diye lanet etmiştir. Ve gerçekten de Langkawi bu süreçten sonra yavaş yavaş turist çeken ada halini almıştır.  Yolumuza pirinç tarlalarının güzel manzarasını seyrederek devam ediyoruz. Deniz seviyesinden 709 metre yükseklikte olan, dünyanın en dik teleferiği Langkawi Skybrige ile 20 dakika süren yolculuğumuzda orman şelaleleri ve kalın bir yağmur ormanları üzerinden geçip iki dağ arasındaki 2,2 kmlik alanıda gittikten sonra zirveye ulaşıyoruz. Zirvedeki köprüden adanın nefes kesen görüntüsünü seyrediyoruz. Ardından Oriental village’de serbest zaman. Turumuza adanın simgesi olan Eagle Square’de devam ediyoruz. Langkawi ismini kırmızımsı kahverengi türü olan ve sadece bu bölgede yaşayan kartallardan alır. Eagle Square den sonra ise Bungalow Evler'de Tropikal Ormanların içerisinde kurulmuş dünyanın önde gelen tesislerinden olan otelimize hareket ediyoruz. Asya yöresel tatlarırının tümünü tadabileceğimiz otelimizde akşam yemeği ve konaklama. Berjaya Langkawi Resort vb.

 

6. GÜN LANGKAWİ

Sabah kahvaltısının ardından Tekne ile Egzotik Mangrove Ormanları & Mağaralar Turu için otelimizden hareket. Bu turumuzda, bölgeye özgü Mangrove ağaçları nehir boyunca manzaraya eşlik ediyor. Eko sistemin tüm güzelliklerinin bir arada bulunduğu bu 100 Km2’lik doğal parkta; nehirlerin kıvrımlarında süzülüp, lagünlerin ormanla birleşmesine şahit olabiliyoruz. Yarasa mağarası, timsah mağarası ve balık çiftliğine uğradıktan sonra adanın adını aldığı kızıl kartalların yaşadığı bölgede teknemizle durarak, kartalların avlanmak için suya pike yapmalarına tanık olma fırsatı bulacağız. Buradan Batik Merkezi’ne hareket. Sadece Malezya’ya özgü bu sanat Malayların el boyama kumaş sanatını bire bir seyredip, istersek uygulamalı öğrenebilir veya mağazadan alış-veriş yapabiliriz. Ardından tekneyle 2 buçuk saat boyunca Andaman Denizi’ne açılıp burada Tayland sınırından geçerek Ayakkabı Adası ve Hamile Kadın Adası’nı görerek hayatınızda göreceğiniz ender gün batımı manzarasıyla akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Hamile Kadın Efsanesinde çocuğu olmayan kadınların bu denize girerek hamile kaldıkları söylenir. Buradan misafirlerimizi Malezya’nın meşhur gece pazarını görmeleri için hareket ediyoruz. Güzel bir günün ardından otelimize dönüş ve konaklama. Berjaya Langkawi Resort vb.

 

 

 

7.Gün LANGKAWI- SİNGAPUR 

Sabah kahvaltısının ardından Singapur uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turuna katılıyoruz. Botanik Bahçesi, Orkide Bahçesi, Çin Mahallesi, meşhur alışveriş caddesi Orchard Road gibi şehrin tarihi ve turistik yerleri görülecek yerler arasındadır. Singapur’un en güzel camiisi Sultan Camii’nde namaz kılıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam belirtilen saatte otelden Gece Safarisi için jeeplerle hareket. Açık hava bir hayvanat bahçesi olarak düşünebileceğimiz bu parkta keyifli bir gezinti. Parkın en büyük özelliği hayvanlarla insanlar arasında çitler bulunmaması fakat doğal engellerle güvenliğin sağlanması. Park içinde gezinti trende yapılacaktır. Safariyi tamamladıktan sonra otelimize dönüş ve konaklama.

8.Gün SİNGAPUR

Sabah kahvaltı sonrası Sentosa Adası turu için otelden hareket. Singapur’un en yüksek tepesi olan Mount Faber’den teleferik ile geçerken dünyaca ünlü Singapur Limanını görebilme şansına sahibiz. Sentosa Adasına vardıktan sonra Singapur’un ilk yerleşimini ve tarihini anlatan İmages of Singapore müzesi, Madame Tussaud bal mumu heykeli müzesi, Asya’nın en büyük tüp akvaryumlarından birinin bulunduğu deniz altı dünyasında yunus gösterilerini izleyebilir onlarla yüzüp fotoğraf çektirebilirsiniz ve de son olarak ses, ışık ve lazer gösterilerinin yapıldığı müzikli çeşmeyi göreceğiz. Daha sonra, Singapur’da bulunan Ba’alwie Camisi’ni ziyaret ediyoruz. Soyu Osmanlılara dayanan Alataş ailesi tarafından 1954 yılında yaptırılan bu camide bazı Osmanlı eserleri de korunmaktadır.  Ardından Abdulhamit hanın son elçisi ilk Singapur Türk Başkonsolosu olan Ahmed Ataullah Efendi’nin kabrinin ziyaret edilmesi. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otele hareket akşam yemeği ve konaklama. otele dönüş ve konaklama.

9.Gün SİNGAPUR- İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası isteyen misafirlerimize dünyaca ünlü filmlerin nasıl çekildiğini görmek için Universal Studios’a hareket. Bugün ki turumuz da Shrek, Maadagascar ve Revenge of the Mummy gibi filmlerin nasıl çekildiğini, film hilelerini ve çeşitli film karakterlerini görme imkanı bulacağımız ünlü Universal Film Stüdyoları'nda keyifli bir gün sizleri bekliyor. Tur sonrası kararlaştırdığımız saatte buluşarak İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından THY’nin TK61 numaralı uçuşuyla İstanbul’a hareket ediyoruz. 11 saat 5 dakika süren uçuşumuzda geceyi uçakta geçiriyoruz*

10.Gün İSTANBUL

Türkiye saati ile İstanbul’a varışımız ve turumuzun sonu.

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:1950€ / TEK KİŞİ FARKI:350€

7-11 YAŞ ÇOCUK:1850€ / 3-6 YAŞ ÇOCUK:1590€ / 0-2 YAŞ BEBEK:290€

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR


• THY tarifeli seferi ile İstanbul – Kuala Lumpur gidiş ve Singapur - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri 
• Havalimanı Vergileri ile alan / otel / alan transferleri 
• Kuala Lumpur – Langkawi uçak bileti ve vergileri 
• Langkawi – Singapur uçak bileti ve vergileri 
• Langkawi’de Exclusive Resort otelde 2 gece konaklamalar, Kuala Lumpur’ da 4 yıldızlı otelde 3 gece konaklamalar ve Singapur’da 4 yıldızlı otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklamalar.
• Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları, 
• Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 
• Türkçe Tur Liderliği Hizmeti

  • Otel ve restorantlarda verilecek Tüm akşam yemekleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR


• 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.) 
• Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (25 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.) 
• Ekstra turlar 
• Kişisel harcamalar 
• Öğle yemekleri 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık:
Malezya’ya ve Singapur’a girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız. 

Vize Bilgileri:
Malezya’ya ve Singapur’a girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Pasaport geçerliliğinin seyahat bitim tarihinden itibaren 6 ay olması ve giriş çıkış damgası için boş sayfası bulunması gerekmektedir. Başka bir ülke pasaportu ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız lütfen Hünkar Turizm ile iletişime geçin.
Uçuş Süreleri:
İstanbul - Kuala Lumpur arası uçuş süresi 10 saat 20 dakikadır. Kuala Lumpur – Langkawi iç hat uçuşumuz 1 saat sürmektedir. Langkawi-Singapur uçuşumuz ise 1 saat 35 dakika sürecektir.

Para Birimi:
Malezya’nın para birimi Ringgit’tir. 1 USD yaklaşık 3,25 Ringgit, 1 Euro yaklaşık 4,5 Ringgit’tir. 1 TL 1.21 Ringgit’tir.

Singapur para birimi Singapur dolarıdır. 1 Sinapur Doları 0.70 USD, 2,54 TL’dir. Dolar veya Euro her ikisi de kullanılabilir para birimleridir. Saat Dilimi:
Malezya ile Türkiye arasında –5 saat, Singapur ile 6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Malezya’da saat 17.00.

Telefon Kullanımı:
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar:
Önemli: Kadın misafirlerimizin diz altı şortları ve dirseklerine kadar örtecek kıyafetler giymelerini rica ederiz. Kolayca giyilip – çıkarıla- bilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. 

Yemek Kültürü:
Malezya ve Singapur Avrupa, Çin, Hindistan mutfakları ile kendi yemek kültürlerini harmanlamış bir ülkedir. Pirinç, deniz ürünleri, tropik meyveler, tavuk ve dana eti, körili ve acılı soslar sofralardan eksik olmayan ürünlerdir. 

Elektrik:
Malezya’da elektrik 240 volttur ve Singapur’da 230 volttur. Değişik bölgelerde değişik prizler kullanılmak tadır. Ülkede kullanılan örnek prizleri linkten inceleyebilirsiniz. http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm 

Alışveriş:
Malezya ve Singapur’da her türden alışverişin gerek AVM’lerde gerek sokak arası dükkanlarında rahatlıkla yapılabildiği bir ülkedir.

Konaklama Programı
Oteller

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:1950€ / TEK KİŞİ FARKI:350€

7-11 YAŞ ÇOCUK:1850€ / 3-6 YAŞ ÇOCUK:1590€ / 0-2 YAŞ BEBEK:290€

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR


• THY tarifeli seferi ile İstanbul – Kuala Lumpur gidiş ve Singapur - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri 
• Havalimanı Vergileri ile alan / otel / alan transferleri 
• Kuala Lumpur – Langkawi uçak bileti ve vergileri 
• Langkawi – Singapur uçak bileti ve vergileri 
• Langkawi’de Exclusive Resort otelde 2 gece konaklamalar, Kuala Lumpur’ da 4 yıldızlı otelde 3 gece konaklamalar ve Singapur’da 4 yıldızlı otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklamalar.
• Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları, 
• Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 
• Türkçe Tur Liderliği Hizmeti

  • Otel ve restorantlarda verilecek Tüm akşam yemekleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR


• 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.) 
• Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (25 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.) 
• Ekstra turlar 
• Kişisel harcamalar 
• Öğle yemekleri 

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

  • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
  • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
  • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
  • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
  • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
     

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.