logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Fas - Endülüs Turu   

1290
8024
Fas - Endülüs Turu
10.000 Yıllık Medeniyet Fas ve Emeviler'in Mirası Endülüs..
GÜZERGAH Kazablanca-Marakeş-Rabat-Meknes-Fes-Tanca-Cebeli Tarık-Tarifa-Sevilla-Kurtuba-Gırnata-Malaga
GİDİŞ TARİHİ 02 Temmuz 2018
DÖNÜŞ TARİHİ 08 Temmuz 2018Fas Endülüs Turu (6 Gece 7 Gün)

 2 – 8 TEMMUZ 2018

4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANI’NDAN TARİFELİ UÇUŞ

CORDOBA / SEVİLLA / GRANADA / TANCA / KAZABLANKA / FES / MEKNES / RABAT / MARAKEŞ

 

1. Gün: İSTANBUL - KAZABLANKA – MARAKEŞ

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde 09.20’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinden sonra THY’nin tarifeli seferi ile 11.20'de Kazablanka’ya uçuş. 14.10'de Kazablanka varış. Rehberimiz tarafından karşılanma ve Kazablanka şehir turu. Turumuzda; Anfa&AinDiab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve Hassan II Camisinin görülmesi Habous, Kraliyet sarayı. Kazablanka şehir turundan sonra Marakeş’e hareket ediyoruz, yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası, otele varış akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: MARAKEŞ – KAZABLANKA

Kahvaltı sonrası, tam günlük Marakeş şehir turu. Menara Bahçeleri, İspano Moresk mimarisinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadien Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğle yemeği ve alış veriş için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Jamaa El Fena Meydanı, Afrika’daki en hareketli meydan. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu alan, Marakeş’lilerin buluşma alanıdır. Belirtilen saatte toplanma ve otele hareket konaklama.

Dileyen misafirlerimiz Fas kültürünü yakından tanımak ve eğlenmek için, Chez Ali Show gösterisine gidebilirler, alkollü bir gece eğlencesidir. Rehberimiz gitmek isteyenlere yardımcı olacaktır Kişibaşı ücret: 65€’dur.

3. Gün: MARAKEŞ – RABAT – TANCA

Erken Kahvaltı sonrası saat 06.00 da Rabat’a hareket ediyoruz. Fas'ın başkenti, kuzeybatı kıyısında Bou Regreg Irmağının denize döküldüğü yerde bulunan Rabat şehrini gezmeye başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda Kraliyet sarayını, Muhammet V Türbesini, Hasan kulesi, Şehir surlarını, Oudaia Kalesini ziyaret ediyoruz. Sonrası gezimizi tamamlayarak Tanca’ya hareket. Akşamüstü Kuzeybatı Afrika'da, Cebelitarık kıyısında yer alan Tanca şehrine varış. Mendoubia Bahçesi, 9 Nisan Meydanı ve Bab Fash (Fash Kapısı), Küçük Çarşı, Kasbah ve Medina, Dar el Makhzen, Fenikelilerin mezarları ve Endülüs-Arap tarzı binalarla süslü enteresan sokaklar göreceğimiz yerler arasında. Belirtilen saatte toplan otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama. (Bugün uzun ve yorucu bir yolculuk yapılacaktır.)

4. Gün- TANCA – CEBELİ TARIK - TARİFA - SEVİLLA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ispanya feribotu için limana hareket. Cebeli Tarık boğazından feribot ile geçerek Tarifa’ya ulaşıyoruz. Tarık Bin Ziyad’ın İspanya kıyılarına ulaştıktan sonra gemileri yaktığı bölgeye varıyoruz. İslam ordusunun ayak bastığı, fethettiği ve birbirinden güzel eserler bıraktığı bu toprakları keşfe başlıyoruz. İlk olarak rotamızı Endülüs bölgesinin en gelişmiş ve en güzel şehirlerinden biri olan Sevilla’ya çeviriyoruz. Yaklaşık 3 saatlik keyifli bir yolculukla Sevilla Şehir turumuzda Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN: SEVİLLA – CORDOBA – GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra eski Endülüs başkenti olan Cordoba'ya doğru hareket ediyoruz. Cordoba’ya varışımızın ardından  Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağının görülmesi ve Roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii,  Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası Granada’ya hareket. Otele varış akşam yemeği ve konaklama.
6.GÜN: GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden hareket. 1323 yılında temelleri atılmış Arap mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak gösterilen Medeniyetin beşiği Elhamra Sarayının ziyaret edilmesi. El Hambra Saray içinde bulunan Cennet Bahçeleri gezisi, eski Granada sokakları Fas çarşıları Endülüs’den geriye kalan Kervansaray, Katedral, Tarihi dokusunu günümüze kadar korumuş El Beyzin mahallesi, göreceğimiz yerler arasında. Ögleden sonra alış veriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün: GRANADA - MALAGA -  İSTANBUL

Kahvaltı sonrası 08.00’de Malagaya hareket. (130Km) Varışta kısa bir şehir turu sonrası 11.00’da havaalanına transfer. Check in işlemlerini müteakip, THY’nin tarifeli seferi ile 17.00’de İstanbul'a uçuş. Varış saatimiz 22.25 ve keyifli turumuzun sonu.

 

Not:Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:1290€/ TEK KİŞİLİK ODA:1450€ / 2-12 YAŞ ÇOCUK:1200€ / 0-2 YAŞ BEBEK:150€

 

Konaklama Programı
Oteller

    İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:1290€/ TEK KİŞİLİK ODA:1450€ / 2-12 YAŞ ÇOCUK:1200€ / 0-2 YAŞ BEBEK:150€

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul>Kazablanka/Malaga>İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* otellerde 6 Gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Cebeli Tarik Boğazı Feribot Geçiş Ücreti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri
 • Yerel rehber hizmeti
 • Müze giriş ücretleri(Granada El Hamra Sarayı, Al Casar Sarayı ve Cordoba Ulu Camii Giriş Ücretleri)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Vize ücreti 130 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.)
 • Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör