Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Fas - Endülüs Turu   

1600
8784
Fas - Endülüs Turu
10.000 Yıllık Medeniyet Fas ve Emeviler'in Mirası Endülüs..
GÜZERGAH Kazablanca-Marakeş-Rabat-Meknes-Fes-Tanca-Cebeli Tarık-Tarifa-Sevilla-Kurtuba-Gırnata-Malaga
GİDİŞ TARİHİ 02 Eylül 2017
DÖNÜŞ TARİHİ 09 Eylül 2017Hareket: İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu Terminalinde 08.00 ’de buluşma. Check in ve Pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK617 seferi ile 10.25 'de Kazablanka’ya uçuş. 13.20 ’de Varış.

1. Gün Cumartesi:  İSTANBUL /  KAZABLANKA – MARAKEŞ
Rehberimiz tarafından karşılanma ve Kazablanka şehir turu; Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve Hassan II Camisinin görülmesi Habous, Kraliyet sarayı. Kazablanka şehir turundan sonra Marakeş’e (230km) hareket ediyoruz, yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası, akşam yemeği ve konaklama. 

2. Gün Pazar: MARAKEŞ
Kahvaltı sonrası, tam günlük Marrakech turu. 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı, İspano Moresk mimarisinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadien Anıt Mezarları gezilecek mekânlar arasındadır. Cuma namazı ve serbest zaman sonrası şehrin 7 sahibi diye bilinen Kadı Iyad;  Soheili;  Sidi Youssef;  Sebti;  Süleyman Ec Jazuli;  Sidi Abdülaziz ve Sidi Ghezouali kabirleri ziyareti sonrası çarşı için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür.  Jamaa El Fena Meydanı, Afrika’daki en hareketli meydan. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu alan, Marakşilerin buluşma alanıdır. Fas kültürünü yakından göreceğimiz, Chez Ali de akşam yemeği ve şov programını izleme sonrası, konaklama.

3. Gün Pazartesi: MARAKEŞ – RABAT – MEKNES – FES
Kahvaltı sonrası saat 08:00 de Rabat’a hareket ediyoruz. (330 Km) İmparatorluğun başkenti olan Rabat’ı geziyoruz. (Mechoire de rabat )Kraliyet sarayını, Muhammet V Türbesini, Hasan kulesi, Şehir surlarını, Oudaia Kalesini ziyaret sonrası Rabat gezimizden sonra Yaklaşık 1,5 saatlik yolun ardından Meknes’te Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour ile Molla Ismail Türbesi, gezileri sonrasi Fes’e hareket , (60Km) varışta otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Hotel Ramada

4. Gün Salı:  FES – TANCA
Sabah kahvaltısının ardından Şehir turunda; Attarine Medresesi, Eski Karaounie üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, ardından öğle yemeği için serbest zaman sonrası; Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek, panoramik “Medina” dar sokaklardan oluşan “Eski Şehir” turu sonrası Tanca’ya hareket ediyoruz. (400Km) Varışta otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

5. Gün Çarşamba: TANCA – Cebeli Tarık / İSPANYA / (ENDÜLÜS Bölgesi) TARİFA – SEVİLLA
Kahvaltı sonrası, İspanya feribotu için limana transfer. Cebeli Tarık Boğazı’ndan; İspanya’yı İslam topraklarına katan büyük komutan Tarık bin Ziyad’ın ENDÜLÜS’ün fethi için yol çıktığı güzergâhtan; İspanya - Tarifa’ya

“Gemileri yaktırdığı” bölgeye geçiyoruz. Kısa bir tefekkür sonrası, Sevilla’ya hareket ediyoruz. (210 km). Sevilla şehir turumuzda; Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Guadalkivir Nehri, Sevilla Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek İspanya'nın en büyük Katedrali olan Sevilla Katedrali’ni geziyoruz. Avlu müştemilatı hala ayakta olan Sevilla Katedrali’nde caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Hiralda’yı görüyoruz. Müslüman ustalar tarafından, Hıristiyan krallara İslam Sanatı kullanılarak yapılan Alkazar Sarayı’nı gezerek otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sevilla otelimizde. 

6. Gün Salı: SEVİLLA – CORDOBA (Kurtuba) – GRANADA (Gırnata)
Kahvaltı sonrası 09.00’da KURTUBA’ya hareket. (130Km) İslam Mimarisinin ana eserlerinden olan yapımına 785’te başlanıp 987 yılında tamamlanan, ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Camii’ni geziyoruz. Ardından Endülüs’ün düşmesi sonucu Müslümanlara yapılan işkencelerde kullanılmış aletlerin sergilendiği “İşkence Müzesi”ni  gezdikten sonra Granada’ya hareket (230Km). Akşam yemeği ve konaklama; Hotel Alhamar.

7. Gün Çarşamba: GRANADA (Gırnata)
Kahvaltıyı müteakip 09.00’da hareket ile Şehir turu sonrası, Nasiri Sultanları'nın her yeri sanat ve tarih kokan Elhamra Sarayı ve Cennet-ül Arif Bahçeleri'ni içimiz burkularak geziyoruz. Ardından Fas Mahallesi'nin görülmesi. Albayzin Tepesi'nden Elhamra Sarayı'nın güzelliklerini seyri müteakip;  Serbest zaman sonrası, Akşam yemeği ve konaklama; Hotel Alhamar.

8. Gün Perşembe: GRANADA-MALAGA  / İSTANBUL / BURSA
Kahvaltı sonrası 08.00’de Malagaya hareket. (130Km) Varışta panoramik şehir turu sonrası 11.00’da havaalanına transfer. Check in işlemleri sonrası, THY’nin TK1306 seferi ile 14.10’da İstanbul'a uçuş. 19.20’ de varışımızın ardından bir başka Niltur Seyahatinde buluşmak üzere turumuzu sonlandırıyoruz.

Konaklama Programı
Oteller

Ücrete Dahil Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Casablanca - Malaga / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,
 • FAS 4 Gece + İSPANYA 3 Gece Toplam: 7 gece 4* otellerde konaklama,
 • Kahvaltı ve akşam yemekleri otelde,
 • Chez Ali Fantasia Show (Fas Kültürünü tanıyacağımız yemekli folkrolik show programı)
 • Sevilla Katedrali ( Eski İşbiliye Ulu Camii ), Alkazar Sarayı, Kurtuba ( Cordoba ) Ulu Camii, İşkence Müzesi, Elhamra Sarayı ve Cennet-ül Arif Bahçeleri giriş ücretleri,
 • Tüm transferler, belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Türkçe rehberlik, zorunlu seyahat sigortası.

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize - Schengen vize işlemleri (140 Euro) / Not: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • İçhat bağlantı ücreti,
 • 15 TL yurt dışı çıkış harcı,
 • Öğle yemeği ve yemeklerde alınan kapalı içecekler,
 • Program dışı talep edilecek ekstra turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

 

İki kişilik odada kişi başı ücret: 1.600 Euro
Tek kişilik odada konaklama: 1.820 Euro
0-2 yaş bebek: 110 Euro
3-6 yaş çocuk: 990 Euro
7-12 yaş çocuk: 1500 Euro (ekstra yataklı - iki yetişkin ile aynı odada)

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.