logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTİÇİ TURLAR       Uçaklı Büyük Gap Turu   

2900
Uçaklı Büyük Gap Turu
Mezopotamya'ya Rüya Gibi Bir Yolculuk
GÜZERGAH DİYARBAKIR – HASANPAŞA HANI- ULUCAMİ- BATMAN –MİDYAT-MARDİN-DEYRULZAFARAN MANASTIRI - GÖBEKLİTEPE-HARRAN-ŞANLIURFA-HALFETİ- RUMKALE - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ -GAZİANTEP
GİDİŞ TARİHİ 30 Mart 2021
DÖNÜŞ TARİHİ 03 Nisan 2021Konaklama Programı
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.
TUR TARİHİ


 •   30 MART - 03 NİSAN 2021

2020 UÇAKLI BÜYÜK GAP TURLARI   

4*-5* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA (4 GECE 5 GÜN)

SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE GİDİŞ VE DÖNÜŞ

DİYARBAKIR – HASANPAŞA HANI- ULUCAMİ- BATMAN –MİDYAT-MARDİN-DEYRULZAFARAN MANASTIRI - GÖBEKLİTEPE-HARRAN-ŞANLIURFA-HALFETİ- RUMKALE - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ -GAZİANTEP

TUR TARİHİ
 30 MART - 03 NİSAN 2021


 1.  

Hareket: Salı günü sabah saat 06:30 ‘da Bursa’dan hareketle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket. Pegasus Havayolları PC2382 sefer sayılı uçağıyla saat 11:10 'da Diyarbakır’a uçuş.

 

1.GÜN: DİYARBAKIR, BATMAN, MİDYAT, MARDİN

Sabiha Gökçen Havalimanı kontuarımızda buluşma PC2382 sefer sayılı uçakla saat 11:10 'da Diyarbakır’a uçak yolculuğu.  13:05’da Diyarbakır’a varış.

    Tarihi Hasanpaşa Hanı’nda kahvaltımızı yapmak üzere (extra ) rehberimizle buluşup havalimanından ayrılıyoruz. Güzel bir kahvaltının ardından Artukoğulları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Harem-i Serif’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra Diyarbakır’ın Hz.Ömer(r.a) devrinde ki fethi sırasında şehit olan 32 sahabenin kabirlerinin bulunduğu Hz.Süleyman Camii’ni ziyaret ediyoruz. “ Yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız  Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları bulunan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Ardından panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci Surları olan kent surlarında Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu ve 10 Gözlü Köprü ile beraber Dicle Havzasını fotoğrafladıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıyor ve Bismil güzergahından Batman’a varıyoruz. Öğle yemeklerimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen ama Ilısu Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde şehri panoromik olarak görüp Midyat’a gidiyoruz. Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşimlerinden Midyat’ta gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerinden satın alabilirsiniz. Sizlerin Sıla dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Midyat’ta verilen serbest zaman ardından Midyat’tan ayrılarak Mardin’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme. Aksam yemeği ve konaklama Mardin otelimizde.

Diyarbakır-Batman ( 97 km ) , Batman –Midyat (80 km )  , Midyat-Mardin( 110 km)

2.GÜN : MARDİN, BALIKLIGÖL, ŞANLIURFA

         Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz.Bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti, Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı ,dillerin ve dinlerin yüzyıllardır süregelen birlik ve beraberlik kenti Mardin’e hareket ediyoruz.İlk olarak Otantik yapısıyla bizi karşılayan şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek tekrar Mardin merkeze dönüyoruz. Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan medreseyi muhteşem Mezopotamya Ovasının güzelliği eşliğinde geziyoruz. Devamında şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde Mardin Sokakları, Kırklar kilisesi, Abbara olarak adlandırılan dar taş sokaklardan yürüyerek, Eski PTT binası, Ulu camii, Şehidiye Camii gibi taş isçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Yürüyüş ve çevre gezilerimizin ardından çarşı merkezine giderek alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Bıttım Sabunu, Gümüş – Telkari ve Peksimet alabilirsiniz). Serbest zaman sonrası Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Balıklıgöl civarında Hasan Paşa Cami, Mevlid-i Halil Cami, Hz. İbrahim (a.s)' ın doğduğu mağara, Necm-el Bahr, Ayn Züleyha Gölü, Makam Camii, Hz. İbrahim  (a.s)' ın Nemrut tarafından ateşe atıldığında düştüğüne inanılan makam ve Balıklıgöl ziyaretlerini yapıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam Yemeği ve Konaklama Şanlıurfa Otelimizde.

(Yemekten sonra dileyen konuklarımızla sıra gecesine gidilecektir,EXTRA).

Mardin – Şanlıurfa (165km )

3.GÜN: HZ.EYÜP(A.S), HARRAN, GÖBEKLİTEPE, ŞANLIURFA

       Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a doğru hareket ediyoruz. Harran’da dünyanın en eski ev yapım tekniği örneklerinden Harran Evleri'ni ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran Üniversitesi kalıntılarını ve kulesinin geziyor. Daha sonra Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ya dönüş yolumuzda Hz. Eyyub (a.s) Cami ve Hz. Eyyub (a.s) Makamı’nı ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretlerimizin ardından Şanlıurfa’ya hareket. Şanlıurfa’nın Örencik Köyü yakınlarında bulunan Anadolu’nun ve Dünya’nın uygarlık tarihinin ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesindeki Göbeklitepe Höyüğü’ne varış. Keşfiyle birlikte sadece bölge tarihini değil insanlık tarihini değiştiren, İngiltere’de bulunan “Stonehenge”den yaklaşık 7.000, “Mısır Piramitleri”nden ise yaklaşık 7.500 yıl eski olan Göbeklitepe, geçtiğimiz yıllarda National Geographic dergisinin tüm dünyada “Dinin Doğduğu Yer” sloganıyla kapak yapılmıştır. Göbeklitepe’nin ziyaretinin ardından Şanlıurfa’nın otantik çarşıları, Bakırcılar çarşısı, Bedesten, Sipahi pazarı, İsot pazarı ve Gümrük Hanı’nda alışveriş için verilen serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şanlıurfa otelimizde.

Şanlıurfa- Harran ( 45 km )

 

4.GÜN: ŞANLIURFA, HALİLURRAHMAN, HALFETİ, RUMKALE, GAZİANTEP
*Dileyenlerle sabah erken Halilurrahman Mevlid Mağarası ziyareti ve Dergah Camiindeki sabah programına katılım.

       Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası , Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı inşasından sonra bir kısmi baraj gölü altında kalan günümüzün “yavaş sehir” kenti olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz tekne ile baraj gölü üzerinde yapacağımız gezinti sırasında yine büyük kısmı baraj gölü altında kalmış olan Savaşan Köyü ve tarihte önemli yeri olan Rumkale görülecektir. Tekne turumuzun ardından Gaziantep’e hareket. Otelimize yerleşme. Akşam Yemeği ve Konaklama Gaziantep Otelimizde.

Şanlıurfa – Birecik ( 80km  ), Birecik – Gaziantep (64 km )


5.GÜN: GAZİANTEP
         Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. İpekyolu üzerindeki önemli kavşak noktalarından biri olan kentte ilk olarak Zeugma Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz. Yunan mitolojisindeki birçok mitten konu alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra Bedesten, Almacı Pazarı adıyla anılan arastaları, otantik ürünlerin satıldığı Bakırcılar Çarşısı'nın  görülmesinin ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası belirtilen yerde aracımız ve rehberimizle buluşma. Gaziantep  havaalimanına hareket. PC2409 sefer sayılı uçak ile 21:50’ d S.Gökçen’e hareket. 23:30’da varış. Bursa’ya transfer. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.  Niltur’a  gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

NOT: Rehberimiz, hava ve yol şartları nedeniyle tur programına sadık kalmak kaydıyla güzergahı revize etme hakkına sahiptir.

 

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. *

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2900 TL / TEK KİŞİLİK ODA : 3275 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2200 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1750 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 95 TL 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş- Dönüş Havalimanı Transferleri (Bursa – S.Gökçen / S.Gökçen - Bursa)
 • S.Gökçen – Diyarbakır  / Gaziantep – S.Gökçen ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti
 • Lüks Otobüsler ile tüm ulaşım,çevre gezileri ve araç içi ikramlar
 • 4 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı – 4 Set Menü veya Açık Büfe Akşam Yemeği
 • 4 gece belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama
 • Halfeti Tekne Turu
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Kahvaltı Kumanya Paketi
 • Milli Park ve ören yeri giriş ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • İlk Gün Kahvaltı
 • Tüm Öğle yemekleri,
 • Son gün akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Otel ekstraları ( Minibar, oda servisi ..)
 • T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri (1 yıllık Sınırsız Müze Kart 70 TL)
 • Sıra Gecesi ( 65 TL )

 

 

Konaklama Programı
Oteller
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.

OTELLER

 • Mardin: RAMADA PLAZA BY WYNDHAM HOTEL
 • Şanlıurfa: EL RUHA HOTEL
 • Gaziantep: BEST WESTERN RAVANDA HOTEL

 

Ekstra Bilgiler
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
Müze Kart’in geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, Il Özel Idare vs.) girisleri tur ücretine dahil olmayip, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadir.
Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yogunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartlari açisindan ayni olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sirasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli
gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yogunluk vb.) ve ya misa?rlerimizin rehberimizin verdigi zamanlamalara uymamalari sebebiyle tur programimizda
yazdigi halde gezilemeyen yerlerden NİLTUR TURİZM kesinlikle sorumlu degildir.
Kisilerin tura katilimlarindaki saglik sorunlari, hamilelik durumu, sürekli kullanimda bulunduklari ilaçlar ile ilgili raporlari yanlarinda bulundurmalari gerekmektedir.
Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulundugu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat
öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yogunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller degişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz NİLTUR temsilcisi
tarafindan bilgilendirilir.

 

MUTLAKA OKUYUNUZ;

UYARI : NİLTUR TURIZM HAVAYOLU ILE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABIDIR. ÖZEL UÇUSLARDA RÖTAR RISKI HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUS ÖNCESINDE SAATLER DEGISEBILIR. NİLTUR  BU DEGISIKLIKLERI EN KISA SÜREDE BILDIRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREK TURU SATIN ALMISTIR.

KATILIM KOŞULLARI : Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yas çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Niltur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler

Anorak, Kazak, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Diğer Bilgiler

-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.

Yeni Süreçte Alınan Önlemler:

- Araçlarımız yarı kapasite olacaktır.
- Hijyen kiti verilecektir.
- Araçlarda ateş ölçer olacaktır.
- Araç, Otel, Restaurant gibi kapalı alanların dezenfektanları sürekli yapılmaktadir.

 BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. BURSA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ.

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2900 TL / TEK KİŞİLİK ODA : 3275 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2200 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1750 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 95 TL 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş- Dönüş Havalimanı Transferleri (Bursa – S.Gökçen / S.Gökçen - Bursa)
 • S.Gökçen – Diyarbakır  / Gaziantep – S.Gökçen ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti
 • Lüks Otobüsler ile tüm ulaşım,çevre gezileri ve araç içi ikramlar
 • 4 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı – 4 Set Menü veya Açık Büfe Akşam Yemeği
 • 4 gece belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama
 • Halfeti Tekne Turu
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Kahvaltı Kumanya Paketi
 • Milli Park ve ören yeri giriş ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • İlk Gün Kahvaltı
 • Tüm Öğle yemekleri,
 • Son gün akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Otel ekstraları ( Minibar, oda servisi ..)
 • T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri (1 yıllık Sınırsız Müze Kart 70 TL)
 • Sıra Gecesi ( 65 TL )

 

EMisafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 

  * Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.