Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTİÇİ TURLAR       Uçaklı Gaziantep - Şanlıurfa - Mardin Turu   

1250
Uçaklı Gaziantep - Şanlıurfa - Mardin Turu
Mezopotamya'ya Rüya Gibi Bir Yolculuk
GÜZERGAH Gaziantep – Halfeti – Şanlıurfa – Harran – Sıra Gecesi – Balıklı Göl - Hasankeyf - Mardin - Midyat
GİDİŞ TARİHİ 11 Nisan 2018
DÖNÜŞ TARİHİ 14 Nisan 2018Konaklama Programı
3 Gece 4 Gün Veri alınamıyor.

GAZİANTEP - ŞANLIURFA - MARDİN TURLARI

YARIM PANSİYON KONAKLAMA (3 GECE 4 GÜN)

UÇAK İLE SABİHA GÖKÇENDEN TARİFELİ UÇUŞ

Mardin - Midyat - Hasankeyf - Balıklı Göl - Sıra Gecesi - Harran - Şanlıurfa - Halfeti - Gaziantep 

 

GEZİ TARİHLERİ :

11-14 Nisan / 18-21 Nisan / 03-06 Ekim / 10-13 Ekim / 24-27 Ekim

 

Hareket: Çarşamba günü sabah saat 03.30 ‘da FSM Bulvarı AKUĞUR AVM' den, 03.45' de Haşim İşcan  Doğanbey Otoparkı'ndan hareketle;

1.GÜN: ÇARŞAMBA

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket. PC-2430 sefer sayılı uçağıyla saat 06.40 'da Gaziantep’e uçak yolculuğu.  08:30’de varış. Şehir merkezinde giderek Gaziantep’in dünyaca ünlü el sanatı olan sedef ve bakır  işlemeciliğinin, el işçiliğinin devam ettirildiği han ve atölyeleri gezip, tarihi Gaziantep han ve hamamlarının bulunduğu Kale civarını geziyoruz. Ünlü Almacı Pazarı’nı gezerek, yemeğimizi almak üzere restorana geçiyoruz. Yemek sonrası kale civarında alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası  Birecik’e hareket.  Nesli tükenme tehlikesi altında olan Kelaynak kuşlarının koruma ve üretme çiftliğini ziyaret ederek, Halfeti’ye hareket ediyoruz. Halfeti gölünde, Fırat’ ın zümrüt yeşilinde özel tekne ile gezinti yapıyoruz. Bir kısmı Birecik Barajı’nın suları altında kalan Savaşan Köyü’nü ve birçok medeniyete uç kale olarak hizmet veren Rum Kale’yi tekne ile gezdikten sonra  Şanlıurfa’ya hereket. Otele varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Şanlıurfa otelimizde.

2.GÜN : PERŞEMBE

Dileyenlerle sabah erken Halilurrahman Mevlid Mağarası ziayareti ve programa katılım. Otelde alacağımız açıkbüfe kahvaltı sonrası uçsuz bucaksız Harran düzlükleri içinde yapacağımız bir yolculukla adı kutsal kitaplarda da geçen eskinin bilim ve felsefe yuvası Harran’a varıyoruz. Burada; Harran Höyüğü, Dünyanın ilk İslam üniversitesi olarak bilinen Harran Ulu Cami medresesi ve diğer kalıntıları görerek Karınca Evleri olarak da bilinen geleneksel Harran Evleri'nden birini ziyaret ediyor ve burada geleneksel Arap kıyafetleri içinde fotoğraf çektirebilme imkânı buluyoruz. ŞanlıUrfa’ya dönüş yolumuzda Hz. Eyyub (a.s) Cami ve Hz. Eyyub (a.s) Makamı’nı ziyaret ediyoruz.Balıklıgöl civarında Hasan Paşa Cami, Mevlid-i Halil Cami, Hz. İbrahim (a.s)' ın doğduğu mağara, Necm-el Bahr, Ayn Züleyha Gölü, Makam Camii, Hz. İbrahim  (a.s)' ın Nemrut tarafından ateşe atıldığında düştüğüne inanılan makam ve Balıklıgöl ziyaretlerini yapıyoruz. Şanlıurfa’nın otantik çarşıları, Bakırcılar çarşısı, Bedesten, Sipahi pazarı, İsot pazarı ve Gümrük Hanında alışveriş için serbest zaman sonrası otele dönüş. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası Sıra Gecesi için rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşarak restoranımıza hareket ediyoruz (Ekstra). Otele dönüş ve konaklama Şanlıurfa otelimizde.   

3.GÜN: CUMA

Dileyenler sabah Halilurrahman Makamı ziyareti. Otelde alacağımız açıkbüfe kahvaltı sonrası Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Yeşilli – Ömerli – Midyat – Gercüş yol güzergâhından Dicle Nehrinin hayat verdiği Hasankeyf’e varıyoruz.  Kısa bir yürüyüş ile El Rızk Camii’ne kadar geliyoruz ve Büyük Saray ve Küçük Saray Kalıntılarını, Eski Köprü Kalıntılarını gördükten sonra kısa bir serbest zaman verip ardından Midyat’a hareket ediyoruz. Estel’de bulunan mahalli lokantamızda alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden telkâri ürünleri satın alabilirsiniz. Midyat kent gezimizin ardından Mardin yolculuğumuza başlıyoruz. Mardin’de bulunan ve Katolik Hristiyan halk Süryanilerin en önemli ibadethanelerinden olan Deyr'ul zafaran Manastırı’nı geziyoruz. Güneş Tapınağı, Kilise ve tarihi mezarlıkları gördükten sonra kahve molası veriyoruz.  Mezopotamya Ovası manzarası eşliğinde Mardin’deki otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme Mardin otelimizde. 

4.GÜN : CUMARTESİ

Otelde yapacağımız açıkbüfe kahvaltı sonrası, 08.30’da otelden ayrılıyoruz. Dillerin ve dinlerin yüzyıllardır süregelen birlik ve beraberlik kenti Mardin’de ilk olarak Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi muhteşem Mezopotamya Ovasının güzelliği eşliğinde geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından panoramik şehir turu eşliğinde çarşı merkezine gidiyoruz. Abbara olarak adlandırılan dar taş sokaklardan yürüyerek Ulu Camii’ye gidiyoruz. Ulucami gezimizin ardından Bakırcılar Çarşısından geçerek Tarihi Postane binasına geliyoruz. Burada vereceğimiz çay – kahve molamızın ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Bıttım Sabunu, Gümüş – Telkari ve Peksimet alabilirsiniz). Mardin’den havaalanına hareket. PC-2409 sefer sayılı uçak ile 22:00' da S.Gökçen’e hareket. 23:40’da varış. Bursa’ya transfer. Siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.  Niltur’a  gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

NOT: Rehberimiz,hava ve yol şartları nedeniyle tur programına sadık kalmak kaydıyla güzergahı revize etme hakkına sahiptir.

 

Kişi Başı Ücret: 1.250 TL

0 – 2 Yaş:  ÜCRETSİZ

3 – 6 Yaş:  550 TL

7 – 12 Yaş: 750 TL

Tek kişilik odada konaklama ücret farkı: 250 TL'dir.

 

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Havalimanı Transferleri (Bursa - İstanbul / İstanbul - Bursa)
 • S.Gökçen - Gaziantep / Mardin – S.Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Lüks Otobüsle Geziler ve Otobüs İçi İkramlar
 • 2 Gece Ş.Urfa'da , 1 gece Mardin’de Yarım Pansiyon Konaklama
 • Halfeti Tekne Turu
 • 3 Sabah Kahvaltısı - 3 Akşam Yemeği
 • Profesyonel  Rehberlik  
 • Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alının Ekstralar
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri (Sınırsız Müze Kart 50 TL)
 • Ş.Urfa’da Sıra Gecesi 45 TL
 • Otellerde Kullanılan Ekstra Hizmetler (Minibar, oda servisi vb.)
 • Kişisel Harcamalar
Konaklama Programı
Oteller
3 Gece 4 Gün Veri alınamıyor.

Kişi Başı Ücret: 1.250 TL

0 – 2 Yaş:  90 TL

3 – 6 Yaş:  550 TL

7 – 12 Yaş: 750 TL

Tek kişilik odada konaklama ücret farkı: 250 TL'dir.

 

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Havalimanı Transferleri (Bursa - İstanbul / İstanbul - Bursa)
 • S.Gökçen - Gaziantep / Mardin – S.Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Lüks Otobüsle Geziler ve Otobüs İçi İkramlar
 • 2 Gece Ş.Urfa'da , 1 gece Mardin’de Yarım Pansiyon Konaklama
 • Halfeti Tekne Turu
 • 3 Sabah Kahvaltısı - 3 Akşam Yemeği
 • Profesyonel  Rehberlik  
 • Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alının Ekstralar
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri (Sınırsız Müze Kart 50 TL)
 • Ş.Urfa’da Sıra Gecesi 45 TL
 • Otellerde Kullanılan Ekstra Hizmetler (Minibar, oda servisi vb.)
 • Kişisel Harcamalar

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 

  * Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.