logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTİÇİ TURLAR       Uçaklı Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep Turu   

1250
Uçaklı Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep Turu
Mezopotamya'ya Rüya Gibi Bir Yolculuk
GÜZERGAH Mardin – Midyat - Hasankeyf – Şanlıurfa - Balıklı Göl – Harran - Sıra Gecesi  - Halfeti – Rum Kale - Gaziantep
GİDİŞ TARİHİ 21 Kasım 2018
DÖNÜŞ TARİHİ 24 Kasım 2018Konaklama Programı
3 Gece 4 Gün Veri alınamıyor.
TUR TARİHLERİ: 

21-24 KASIM 2018

MARDİN-ŞANLIURFA-GAZİANTEP TURLARI

4*-5* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA (3 GECE 4 GÜN)

SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE GİDİŞ VE DÖNÜŞ

Mardin – Midyat - Hasankeyf – Şanlıurfa - Balıklı Göl – Harran - Sıra Gecesi  -

Halfeti – Rum Kale - Gaziantep

21-24 KASIM 2018

Hareket: Çarşamba günün ilk saatlerinde saat 03.00 ‘da FSM Bulvarı AKUĞUR AVM' den, 03.15' de Haşim İşcan  Doğanbey  Otoparkı'ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ;

1.GÜN: ÇARŞAMBA

Sabiha Gökçen Havalimanı kontuarımızda buluşma. PC-2430 sefer sayılı uçakla saat 06.40 'da Mardin’e uçak yolculuğu.  08:35’de varış.

Dicle Nehrinin hayat verdiği Hasankeyf’e hareket ediyoruz.  Kısa bir yürüyüş ile El Rızk Camii’ne kadar geliyoruz ve Büyük Saray ve Küçük Saray Kalıntılarını, Eski Köprü Kalıntılarını gördükten sonra kısa bir serbest zaman verip ardından Midyat’a hareket ediyoruz. Estel’de bulunan mahalli lokantamızda alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden telkâri ürünleri satın alabilirsiniz. Midyat kent gezimizin ardından Mardin’de bulunan ve Katolik  Hristiyan Süryanilerin en önemli ibadethanelerinden olan Deyr'ul zafaran Manastırı’nı geziyoruz. Güneş Tapınağı, Kilise ve tarihi mezarlıkları gördükten sonra kahve molası veriyoruz.  Mezopotamya Ovası manzarası eşliğinde Mardin’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Mardin Yay Grand otelimizde.

Mardin-Hasankeyf ( 114 km.), Hasankeyf-Midyat ( 49 km), Midyat-Mardin( 65 km)

2.GÜN : PERŞEMBE

Otelde yapacağımız açıkbüfe kahvaltı sonrası, 08.30’da otelden ayrılıyoruz. Dillerin ve dinlerin yüzyıllardır süregelen birlik ve beraberlik kenti Mardin’de ilk olarak Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan medreseyi muhteşem Mezopotamya Ovasının güzelliği eşliğinde geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından panoramik şehir turu eşliğinde çarşı merkezine gidiyoruz. Abbara olarak adlandırılan dar taş sokaklardan yürüyerek Ulu Camii’ye gidiyoruz. Ulucami gezimizin ardından Bakırcılar Çarşısından geçerek Tarihi Postane binasına geliyoruz. Burada vereceğimiz çay – kahve molamızın ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Bıttım Sabunu, Gümüş – Telkari ve Peksimet alabilirsiniz). Serbest zaman sonrası Şanlıurfa’ya hareket. Otele varış. Akşam yemeği ve geceleme Şanlıurfa El Ruha otelimizde.

Mardin-Şanlıurfa ( 187 km)

3.GÜN: CUMA

Dileyenlerle sabah erken Halilurrahman Mevlid Mağarası ziyareti ve programa katılım. Otelde alacağımız açıkbüfe kahvaltı sonrası uçsuz bucaksız Harran düzlükleri içinde yapacağımız bir yolculukla adı kutsal kitaplarda da geçen eskinin bilim ve felsefe yuvası Harran’a varıyoruz. Burada; Harran Höyüğü, Dünyanın ilk İslam üniversitesi olarak bilinen Harran Ulu Cami medresesi ve diğer kalıntıları görerek Karınca Evleri olarak da bilinen geleneksel Harran Evleri'nden birini ziyaret ediyor ve burada geleneksel Arap kıyafetleri içinde fotoğraf çektirebilme imkânı buluyoruz. Yolumuz üzerinde Hayati Harrani hz.türbesini ziyaret ediyoruz. Şanlıurfa’ya dönüş yolumuzda Hz. Eyyub (a.s) Cami ve Hz. Eyyub (a.s) Makamı’nı ziyaret ediyoruz. Balıklıgöl civarında Hasan Paşa Cami, Mevlid-i Halil Cami, Hz. İbrahim (a.s)' ın doğduğu mağara, Necm-el Bahr, Ayn Züleyha Gölü, Makam Camii, Hz. İbrahim  (a.s)' ın Nemrut tarafından ateşe atıldığında düştüğüne inanılan makam ve Balıklıgöl ziyaretlerini yapıyoruz. Şanlıurfa’nın otantik çarşıları, Bakırcılar çarşısı, Bedesten, Sipahi pazarı, İsot pazarı ve Gümrük Hanı’nda alışveriş için serbest zaman sonrası otele dönüş. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası Sıra Gecesi  ( ekstra) için rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşarak restoranımıza hareket ediyoruz .  Otele dönüş. Konaklama Şanlıurfa El Ruha otelimizde.  

Şanlıurfa-Harran ( 48 km)

4.GÜN : CUMARTESİ

Dileyenlerle sabah erken Halilurrahman Dergah Camiindeki sabah programına katılım. Otelde alacağımız açıkbüfe kahvaltı sonrası sonrası  Birecik’e hareket.  Nesli tükenme tehlikesi altında olan Kelaynak kuşlarının koruma ve üretme çiftliğini ziyaret ederek, Halfeti’ye hareket ediyoruz. Halfeti gölünde, Fırat’ ın zümrüt yeşilinde özel tekne ile gezinti yapıyoruz. Bir kısmı Birecik Barajı’nın suları altında kalan Savaşan Köyü’nü ve birçok medeniyete uç kale olarak hizmet veren Rum Kale’yi tekne ile gezdikten sonra Gaziantep’e hareket.  Şehir merkezine giderek Gaziantep’in dünyaca ünlü el sanatı olan sedef ve bakır  işlemeciliğinin, el işçiliğinin devam ettirildiği han ve atölyeleri gezip, tarihi Gaziantep han ve hamamlarının bulunduğu Kale civarını geziyoruz. Ünlü Almacı Pazarı’nı gezerek, yemeğimizi almak üzere restorana geçiyoruz. Yemek sonrası kale civarında alışveriş için serbest zaman. Gaziantep  havaalimanına hareket. PC-2409 sefer sayılı uçak ile 22:00' da S.Gökçen’e hareket. 23:40’da varış. Bursa’ya transfer. Siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.  Niltur’a  gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

Şanlıurfa-Birecik (85 km), Birecik-Gaziantep (58 km)

NOT: Rehberimiz, hava ve yol şartları nedeniyle tur programına sadık kalmak kaydıyla güzergahı revize etme hakkına sahiptir.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:1250 TL / TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 250 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK:750 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK:550 TL / 0-2 YAŞ BEBEK:ÜCRETSİZ

Konaklama Programı
Oteller
3 Gece 4 Gün Veri alınamıyor.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:1250 TL / TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 250 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK:750 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK:550 TL / 0-2 YAŞ BEBEK:ÜCRETSİZ

 

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Havalimanı Transferleri (Bursa - İstanbul / İstanbul - Bursa)
 • S.Gökçen - Gaziantep / Mardin – S.Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Lüks Otobüsle Geziler ve Otobüs İçi İkramlar
 • 2 Gece Ş.Urfa'da , 1 gece Mardin’de Yarım Pansiyon Konaklama
 • Halfeti Tekne Turu
 • 3 Sabah Kahvaltısı - 3 Akşam Yemeği
 • Profesyonel  Rehberlik  
 • Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alının Ekstralar
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri (Sınırsız Müze Kart 50 TL)
 • Ş.Urfa’da Sıra Gecesi 45 TL
 • Otellerde Kullanılan Ekstra Hizmetler (Minibar, oda servisi vb.)
 • Kişisel Harcamalar

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 

  * Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör