Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Büyük Balkanlar Turu   

675
3119
Büyük Balkanlar Turu
6 Ülke 19 Şehir..
GÜZERGAH Sırbistan - Bosna Hersek - Karadağ - Arnavutluk - Kosova - Makedonya
GİDİŞ TARİHİ 03 Eylül 2017
DÖNÜŞ TARİHİ 09 Eylül 2017Konaklama Programı
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.
TUR PROGRAMI (6 Ülke, 19 Şehir) 

 

1.GÜN:İSTANBUL-BELGRAD
Atatürk Havalimanı’nda Acentamız kontuarı önünde saat 05.30’de buluşma Türk Hava Yollarıtarifeli uçuşu ile saat 07.50’de İstanbul’dan hareket. 08.20’de (yerel saat)Belgrad’a varış. İlk olarak otobüsümüzle panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuz esnasında görülecek yerler; Meclis Binası, Teraziye Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Halk Tiyatrosu, Alexander Nevski Kilisesi, Belgrad’ın en eski Semti Dörtyol (Halk dilinde Dorço olarak bilinir), Hayvanat Bahçesi, Neboşa Gözetleme Kulesi, Sava İskelesi, Sırbistan Başbakanlık Binası, 1999 Nato bombardımanı sırasında ağır hasar görmüş Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı binaları, Büyükelçiler Caddesi, St Sava Kilisesi, Slavia Meydanı, Yugoslav Tiyatrosu. Ardından üniversite meydanında otobüsümüzden inerek yaya turumuza başlıyoruz. Yaya turumuz esnasında göreceğimiz yerler; Üniversite Parkı, Şeyh Mustafa Türbesi, Bayraklı Camii, Kalemegdan – Kalemegdan’dan Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktayı ve şehri tepeden izleme imkanı, İstanbul iç ve dış kapıları, Açık hava Askeri Müze, Saat Kulesi ve saat kapısı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Defterdar Kapısı, Eski Osmanlı Hamamı, Belgrad Galibi Heykeli, Günümüzde Belgrad Tarihi Eserleri Koruma Müdürlüğü binası olarak kullanılan ancak Osmanlı döneminde Paşa Konağı olarak kullanılan bina, Karadzordje ( Karacorce ) Kapısı, 1867 Yılında Osmanlı paşasının Belgrad’ın anahtarlarını teslim ettiği yer ve anıt, Knez Mihajlova ( Mihaylova ) Caddesi – Belgrad’ın İstiklal Caddesi ve cadde üzerinde bulunan dükkanlarda alışveriş imkanı. Aynı zamanda kafeleri ile ünlü bu caddede kahve içmenizi tavsiye ederiz. Delinska Çesma ( Deli Çeşmesi ) Belgrad’ın en büyük meydanı – Cumhuriyet Meydanı ve meydandaki Knez Mihajlova heykeli. Alışveriş ve bu güzel şehrin tadını çıkarmak için serbest zaman. Daha sonra,  yerel restoranımızda akşam yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra konaklama Belgrad’teki otelimizde.

Radisson Blu Old Mill Hotel, Belgrade 4* vb

Adres: Bulevar vojvode Mišića, Beograd, Sırbistan Telefon: +381 11 6357357

2.GÜN: BELGRAD – SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 08.00 da otelimizden ayrılıyoruz. ( Saraybosna – Belgrad 325 KM )  Saraybosna’ya hareket. Başçarşı’ya doğru ilerliyoruz. Yolumuzun üzerinde halen savaş zamanı yapılan bombardımanın izleri bulunan binaları, Avrupa’nın ilk elektrik motorlu tramvay hattı olan ve Saraybosna’yı halen aktif olarak baştan başa dolaşan tramvay hattını, Saraybosna şehir müzesini, Parlemento binasını ve Başçarşı’ya varıyoruz. İlk durağımız  1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya  Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitlik. Savaş şehitlerine Fatiha okuyup rehberimiz tarafından Bosna Hersek’in ilk cumhurbaşkanı Alija Izetbegoviç ve hayatı hakkında bilgi alıyoruz ardından Başçarşı yaya turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler; 18.yy Boşnak mimarisi ile yapılmış Sebil, Osmanlı döneminden kalmayı başarak tek aktif sanat sokağı ‘’ Bakırcılar Sokak ‘’, Çarşı camii, Moriça Han ve içerisinde bulunan Genç Müslümanlar teşkilatı lokali ‘’ Mladi Muslimani ‘’, Kanuni Sultan Süleyman’ın halaoğlu Gazi Hüsrev bey camii ve türbesi, Saat Kule, Kurşunlu Medrese, Gazi Hüsrev bey müzesi ve kütüphanesi, Avrupa’nın ilk umumi tuvaleti, 1. Dünya savaşının çıktığı yer olarak bilinen Latin köprüsü, Fatih Sultan Mehmet adına yaptırılan Hünkar Camii, At meydanı – Okmeydanı, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Bakır Baba Camii,  Ortodoks Kilisesi, Alija Izetbegoviç parkı ve parkta sürekli satranç oynayan Saraybosna’lı emekliler, Ferhadiye Camii, Ferhadiye Caddesi ( Saraybosna’nın İstiklal Caddesi ),  Musevi Sinagogu, Katolik Kilisesi – Katedral – İsa’nın Kalbi Kilisesi, Saraybosna gülleri ( Savaş zamanı bir bomba ile birden fazla kişinin hayatını kaybettiği noktalar ), Fırın yeri katliamının yapıldığı nokta, 6 Nisan 1945 te Yugoslav ordusu tarafından Almanlan işgalindeki Saraybosna’nın kurtarılışı anısına yakılan sönmeyen ateş, 5 Şubat 1994 te Pazar yeri katliamı olarak anılan ve 68 kişinin hayatını kaybettiği Markale Semt pazarı, Avusturya – Macaristan döneminde Hükumet Konağı ( Belediye binası ) olarak yaptırılan ve savaş dönemi yakılarak bir çok el yazması eserin kül olmasına neden olan Vjecnica ( Viyeçnitsa ) kütüphanesi, Yaya turumuzun ardından rehberimizi belirleyeceği saate kadar serbest zaman.  Ardından Osmanlı döneminden kalmayı başarabilmiş arnavut kaldırımlı sokaklardan geçerek Başçarşıda yerel restoranımızda yemeğimizi alıyor ve konaklama otelimizde.

Hollywood Hotel 4* vb

Adres: Dr. Mustafe Pintola 23, Ilidža 71210, Bosna Hersek /  Telefon: +387 33 773-100

3.GÜN: SARAYBOSNA- KONJİC – JABLANICA – BLAGAJ – MOSTAR

07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Kahvaltımızın ardından, otelimizden ayrılıyor ve Mostar turumuza başlıyoruz. İlk durağımız olan Konjic (Saraybosna - Konjic – 50 KM) şehrine varıyoruz. 2. Dünya savaşında ve 92 – 95 savaşında hasar görmüş ve tadilatı TC Karayolları ve Tika tarafından yapılmış Osmanlı köprüsü, Kırık minareli camii, aslına uygun restore edilmiş mini çarşı göreceğimiz yerler arasındadır. Sıradaki durağımız Yugoslavya’nın kurucusu Josip Broz Tito’nun mareşal ünvanını aldığı savaşın yapıldığı şehir olan Jablanica. (Konyits, Jablanica – Konjic 23 KM) Bu şehirde 1943 yılında Tito’nun Alman Nazilere karşı verdiği mücadele sonucu yıktığı köprü ve olayın cereyan ettiği bölgeyi görüyoruz. Daha sonra Buna nehri kaynağına 5 asır önce kurulmuş Alperenler Tekkesi’ne hareket ediyoruz. (Yablanitsa, Jablanica – Blagaj  59 KM) Yolumuzun üzerinde Mostar havalimanını ve Yugoslavya zamanında havalimanı karşısına yapılan ve uçaklar için sığınak olarak kullanılan askeri alanı görüyoruz. Kaynağına henüz ulaşılamamış ve saniyede 43.000 litreye kadar su çıkan Buna nehri kaynağına kurulmuş Sarı Saltuk tekkesi olarak ta bilinen tekkeyi ziyaret ediyoruz. Tekke içinde yer alan Ali paşa türbesi ve Sarı Saltuk’un türbesini ziyaret ediyor ve tipik Anadolu evi şeklinde inşa edilmiş iki katlı bu evi ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz nehire nazır avluda Türk çayı içebilirler. Bugünkü son durağımız Mostar şehri. (Blagaj–Mostar 12 km ) Turumuz esnasında görülecek yerler; Şehit camisi ve avlusundaki mezarlık. Bu mezarlığın bir özelliği de savaş esnasında Müslüman Boşnaklar ile birlikte omuz omuza çarpışan Hırvat ve Sırp Mostar’lıların da metfun bulunmasıdır. Mostar çarşısı, Koski Mehmet Paşa camii. Bu cami köprünün en güzel fotoğrafının çekildiği camidir, Mostar Köprüsü – 1566 yılında yapılan ve 1993 te yıkılan ancak 2004 yılında tekrar restore edilen tek kemerli köprüdür, Kriva Cuprija – Eğri köprü, Tabakhane camii ve hamamı. Akşam yemeğimizi köprü manzaralı yerel restoranımızda aldıktan sonra konaklama Mostar’daki otelimizde.

Hotel Bristol 4* vb

Adres: Mostarskog bataljona bb, Mostar 88000, Bosna Hersek / Telefon: +387 36 500-100

Hotel Hercegovina vb.

Adres: Bišće polje bb, Mostar 88104, Bosna Hersek / Telefon:+387 36 576-070

4.GÜN:MOSTAR–KOTOR–ST.STEFAN–BUDVA–CETİNJE–PODGORİCA
07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. 
Kahvaltının ardından, Karadağ’a hareket ediyoruz.  Karadağ sınırı geçtikten sonra, 12 dakikalık feribot yolculuğunda Kotor körfezi manzarası bizleri büyülüyor. ( Mostar – Kotor 186 KM) Ardından, UNESCO tarafından koruma altına alınmış ortaçağ şehri Kotor’a varmış oluyoruz. Kotor’da yerel rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir turunda göreceğimiz yerler; Silah Meydanı, Saat Kulesi, Utanç Sütunu, Aziz Trifun, Katedrali, Zanaatçılar Sokağı, Tulumba Çeşmeleri, Nehir Kapısı, Aziz Luka meydanı, Yolculuğumuz Budva’ya doğru devam ediyor. (Budva – Kotor 22 KM)  Budva’da yerel rehberimiz eşliğinde yapacağımız yaya turumuz esnasında görülecek yerler ; Budva Kalesi, Napolyon tarafından yaptırılmış hisar, Kale için, Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Marina. Budva’da alışveriş için verdiğimiz serbest zamanın ardından St Stefan adasına varıyoruz. (Budva – St Stefan 11 KM)  Ardından Cetinje’ye hareket. (St Stefan  – Cetinje 37 KM) Karadağ’ın ilk başkenti olan Cetinje kasabasında mola veriyoruz. Cetinje’de Osmanlı devletinin 1918 yılına kadar kullandığı konsolosluk binasını görüyoruz ve Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya kısa bir yolculuğun ardından varıyoruz. (Cetinje – Podgorica 36 KM) Başkent Podgorica’da yerel restoranımızda akşam yemeğimizi alıyor ve otele kadar kısa bir yürüyüş turu yapıyoruz. Bu turumuz esnasında görülecek yerler; Saat Kulesi, Osmanagiç camii. Otelimize varışımızla beraber konaklama.

Ramada Podgorica 4* vb.

Adres: Blv Save Kovacevica 74,, Podgorica 81000, Karadağ / Telefon: +382 20 622 623

5.GÜN: PODGORICA– İŞKODRA– TİRAN– ELBASAN– STRUGA -OHRİD

Kahvaltının ardından başkent Podgorica’da otobüsümüzle panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Cumhurbaşkanlığı, Azerbaycan tarafından yaptırılan şehir parkı, Milenyum köprüsü, Kral Nikola Heykeli. Ardından sınır kapısından geçerek Arnavutluk’a giriş yapıyoruz. Arnavutluk ve Karadağ arasında sınırı oluşturan İşkodra gölü yanına kurulmuş İşkodra şehri ilk durağımız. (Porgorica–  İşkodra  55 KM)  435 yıl Osmanlı hakimiyeti altında kalmış ve stratejik olarak balkanların en önemli şehirlerinden biri olan bu şehirde şehir kalesi ve surlarını göreceğiz. Serbest zamanın ardından, başkent Tiran’a doğru yolumuza devam ediyoruz. (İşkodra - Tiran 115 KM) 1614 yılında Süleyman paşa tarafından imar edilen ve 1920 yılından itibaren Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’da otobüsümüzle yapacağımız panoramik turumuzda göreceğimiz yerler ; Diyanet vakfı tarafından finanse  edilen 4 şerefeli Namazgah camii inşaası, Tiran’ın kurucusu Süleyman Paşa’nın heykeli, Tiran şehir meydanı, Ethem bey camii, Saat Kulesi, Ulusal Müze, Üniversite Binası, Opera ve Bale Binası, Meydanda bulunan ve Arnavutların milli kahramanı Skender Beg heykeli, Parlemento ve Bakanlık binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü. Tiran turumuzun ardından sıradaki durağımız Elbasan. (Tiran - Elbasan 42 KM) . Kale etrafında bulunan Türk sokakları ve Hünkar camiini gördükten sonra yolculuğumuz Kafasan sınır kapısına doğru devam ediyor. Daha sonra Kafasan sınır kapısından geçerek Makedonya’ya giriş yapıyoruz. Makedonya’daki ilk durağımız, Ohrid gölünün batı kıyısında bulunan ve nüfusunun çoğunu müslümanların oluşturduğu Struga kasabası. (Elbasan - Struga 78 KM)  Struga’da Ohrid gölünden doğan Kara Drim nehri, kaynağını görüyor ve  Ohrid’e doğru devam ediyoruz. (Struga - Ohrid 14 KM)  Ohrid’e varışımızla birlikte  Ohrid gölüne nazır yerel restoranımızda alacağımız akşam yemeğimizin ardından konaklama.
Hotel Izgrev Ohrid 4* vb

Adres: Radozhda - Elen Kamen Road, Elen Kamen 6330, Makedonya (FYROM) / Telefon: +389 46 552 590

6.GÜN:OHRİD–RESNE–MANASTIR–KALKANDELEN–ÜSKÜP
Kahvaltımızın ardından Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler; 11 Asırlık çınar, Zeynel Abidin Paşa Tekkesi ( Halveti Tekkesi ), Ali Paşa Camii, Şehir Meydanı ve İnci Dükkanları ile meşhur Ohrid Çarşısı, Ohrid Pazar yeri, Aziz Klement Heykeli,Safranbolu’yu andıran sokaklarda MÖ 2. Asırda Çin’de uygulanan teknikle kağıt yapımı görebileceğimiz dükkan, Ayasofya Kilisesi, Antik Tiyatro,Sinan Çelebi Türbesi. Ardından ilk durağımız, Resne. (Ohrid - Resne 36 KM )Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’ yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Ardından  Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) gidiyoruz. ( Resne - Bitola 37 KM ) Manastır’da yapacağımız yaya turumuzda göreceğimiz yerler şunlardır ; Manastır Askeri İdadi Binası(dışarıdan), Şirok sokak, Eski Çarşı – Çarşı içinde Elveda Rumeli dizisinin çekildiği dükkanları da görüyoruz, Yeni Cami, Saat Kulesi, Manolya Meydanı, Osmanlı’dan kalma Ordu Evi, İshak Çelebi Camii, Üsküp’e  1 saatlik mesafedeki, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) otobüsümüzle geçiyoruz. ( Manastır - Kalkandelen 153 KM ) Kalkandelen’de iki önemli durağımızdan birincisi 1833 yılında Abdurrahman paşa tarafından yaptırılan Alaca Camisini geziyoruz. Caminin iç ve dış süslemeleri sizleri büyüleyecek. Ardından aracımızla Harabati Baba Tekkesine haraket. Tekkenin 15 yıllık bekçisi ve bakıcısı Tetovo’lu Cemali’den tekke hakkında bilgi aldıktan sonra tekkenin diğer köşesinde mukim Bektaşi dervişi Abdulmuttalip’in yanına geçiyor ve tekkenin tarihini ve yapılan çalışmaları bir de ondan dinliyoruz.  Rehberimizin belirlediği saatte Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. (Kalkandelen– Üsküp 40 KM) Üsküp’e varışımızla birlikte yerel restoranımızda akşam yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra konaklama Üsküp’teki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz geceleri çok güzel ışıklandırılan bu şehrin tadını çıkarmak üzere yemekten sonra merkezde vakit geçirebilirler.

Hotel Gold 4* vb

Adres: Boulevard Krste Petkov Misirkov, Skopje 1000, Makedonya (FYROM) Telefon: +389 2 322 0211

7.GÜN:ÜSKÜP–PRİZREN–PRİŞTİNE–İSTANBUL
07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk olarak Üsküp’ün eteğine kurulduğu Vodno dağına çıkıyoruz. Ardından Üsküp’ün çevresinde panoramik bir tur yapıyoruz. Turumuz esnasında görülecek yerler; Makedonya Meclis Binası, Üniversite Kütüphanesi, Çoğunluğunu Müslüman nüfusun oluşturduğu Çair ( Çayır ) Semti, Yahya Paşa camii, 1. Dünya Savaşından kalma Fransız Mezarlığı. Adından yaya turumuza başlıyoruz. Osmanlı İmparatorluğunun 500 yıldan fazla hüküm sürdüğü ve hala eski halini koruyabilmiş orijinal adı ile Üsküp Türk Çarşısında görülecek yerler; Mustafa Paşa Camii, Kuyumcular Sokak, Arasta Camii, Vardar Nehri üzerine inşa edilmiş ve Üsküp’ün simgesi Taşköprü, Türk ve Yahudi Mahallesi, Davut Paşa Hamamı, Murat Paşa camii, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, 2011 de Yunanistan’la isim krizine neden olan devasa Büyük İskender Heykeli, Büyük İskender’in babası 2. Filip Heykeli, Vardar Nehri, Ulusal Tiyatro Binası, Direniş Müzesi, Kiril alfabesini bulan azizler Kiril ve Metodi’nin heykelleri,  17. Yy dan kalma Aziz Spas Kilisesi, Rahibe teresa anıtı ve Teresa müzesi. Yaya turumuzun ardından serbest zaman. Ardından Kosova’ya hareket. (Üsküp – Prizren  100 KM) Prizren’e varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Bu turda göreceğimiz yerler; Halveti tekkesi, Gazi Mehmet Paşa hamamı, Fatih Sultan Mehmed’in ordusu ile namaz kıldığı Namazgah, Bayraklı camii, Maraş semti ve Maraş köprüsü, 400 yıllık büyük çınar, Emin paşa camii, Bistrica ( Akdere ) üzerinde bulunan Taş Köprü, Şadırvan meydanı, Sinan Paşa camii, Aziz Gorgi ve Katolik Kiliseleri, Arasta camii Minaresi, Savaşın yıkıcı etkilerini hala görebildiğimiz Sırp mahallesi, Roma döneminden kalma şehir kalesi Daha sonra birbuçuk saatlik bir yolculuğun ardından 2008 Şubatı’nda Sırbistan’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye’nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova’nın başkenti Priştina’ya varış. (Prizren–  Priştine 84 KM ) Ardından 1389 yılında Kosova savaşında şehid düşmüş Osmanlı Padişahı 1. Murad Hüdavendigar’ın iç organlarının gömülü olduğu türbeyi ziyaret ediyoruz. Türbenin hemen yanında bulunan ve müzenin gezilmesi. Daha sonra Priştine şehir merkezine hareket. (Priştine Merkez – Sultan Murat Türbesi 10 KM) Panoramik turumuzda göreceğimiz yerler; 19.yy dan kalma Saat Kulesi, Kosova müzesi, 15. yy dan kalma Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar paşa camii, Çarşı camii Daha sonra Priştine Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı’na hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarıtarifeli uçuşumuz ile 20.35’de İstanbul’a hareket. 23.15’de İstanbul’a varış. Böylelikle turumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir başka organizasyonda buluşmak ümidiyle...

Konaklama Programı
Oteller
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.

İki kişilik odada kişi başı ücret: 675 Euro
Tek kişilik odada konaklama ücreti: 850 Euro
7 - 12 Yaş çocuk ücreti: 575 Euro
3 - 6 Yaş çocuk ücret: 475 Euro
0 - 2 Yaş bebek ücreti: 95 Euro  

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    İstanbul>Priştina/ Belgrad>İstanbul arası Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•    Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
•    4* otellerde konaklama
•    Açık büfe sabah kahvaltıları
•    Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
•    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Profesyonel rehberlik hizmeti
•    Şehir vergileri
•    Ülkeler arası geçiş vergileri
•    Yerel rehber hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar
•    Öğle yemekleri
•    Otel ekstraları
•    Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
•    Programda belirtilmeyen tur ve transferler
•    Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
•    Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

  • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
  • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
  • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
  • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
  • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
     

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.