Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Kudüs Mescid-i Aksa Turu   

750
3488
Kudüs Mescid-i Aksa Turu
İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa ve Peygamberler Diyarı Kudüs
GÜZERGAH Kudüs - Mescid-i Aksa - Yafa - El Halil - Beytlahm
GİDİŞ TARİHİ 27 Aralık 2017
DÖNÜŞ TARİHİ 31 Aralık 2017Konaklama Programı
4 Gece 3 Gün Veri alınamıyor.

Hareket: 27 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 16.30' de Haşim İşcan Cad. Doğanbey Otoparkından hareket ederek S.Gökçen Havalimanına hareket.


1.Gün 27 Aralık Çarşamba :

Sabiha Gökçen Havalimanında Dış hatlar gidiş terminalinde saat 18.30’ da buluşma. İşlemler sonrası saat 20.50’ de Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferi ile (TK808) Tel Aviv’e uçuş ve saat 22.00’ da varış. Giriş işlemleri tamamlandıktan sonra Kudüs’ teki otelimize transfer, yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

2.Gün 28 Aralık Perşembe :

Mescid-i Aksâ’da sabah namazı. Otelde kahvaltı sonrası Zeytin Dağına hareket, buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ, Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tülAdeviyye türbelerini ziyaret. Daha sonra Hazreti Meryem, ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise, Bütün Dinler Kilisesi ve Hazreti Davud türbesini ve Külliyesini ziyaret. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3.Gün 29 Aralık Cuma : 

Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı sonrası serbest zaman. Mescid-i Aksâ, Kubbet’üs-Sahra, Miraç’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taş ve Miraç gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihî Mervan Câmiini ziyaret. Sonra tarihî Kıyamet Kilisesi’ ni ve Hazreti Ömer Câmiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar Eski Kudüs çarşılarında gezinti. Akşam namazından sonra otele gidiş, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

4.Gün 30 Aralık Cumartesi : 

Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 07.30 - 09.00 arası otelde kahvaltıdan sonra el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Helhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret. Dünyanın en eski şehri ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Erîha ile Lut Kavminin helâk olduğu Sodom ve Gomore  şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz) ziyaret ve gezintisi. Ancak bu bölgeye gelmeden yol üzerindeki Hazreti Musa Kabri ve Külliyesi ziyaret edilmiş olacaktır. Kudüs’ teki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde konaklama otelimizde. 

5.Gün 31 Aralık Pazar : 

saat 01.00’de otelden ayrılış. Yafa ’ya gidiş. Yafa ’daki Sultan Mahmud Camii ve Külliyesi ile Osmanlı eserleri ziyareti ve sonrasında Tel Aviv Havalimanı’na hareket. Saat 06.20’ de Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile (TK809) İstanbul’ a dönüş ve saat 09.40’ da varış. Bizleri bekleyen aracımızla Bursa'ya transfer ve tekrar görüşmek dileklerimizle turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Konaklama Programı
Oteller
4 Gece 3 Gün Veri alınamıyor.

Kişi Başı Ücret: 750 $ (USD) 

Tek kişilik odada konaklama farkı 3 gece için, 160 $'dır. 

0-2 Yaş: 130 $ 

3-6 Yaş: 630 $

6-12 Yaş: 710 $ (2 yetişkinle beraber aynı odada)

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

  • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
  • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
  • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
  • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
  • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
     

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.