Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTİÇİ TURLAR       Uçaklı Karadeniz ve Yaylalar Turları   

1750
Uçaklı Karadeniz ve Yaylalar Turları
“Yeşili ve Yaylalarıyla Karadeniz’e rüya gibi bir yolculuk..”
GÜZERGAH Trabzon-Sümela-Rize-Ayder-Uzungöl-Giresun-Ordu-Boztepe-Ünye-Samsun-Amasya-Kastamonu-Safranbolu
GİDİŞ TARİHİ 30 Haziran 2018
DÖNÜŞ TARİHİ 05 Temmuz 2018Konaklama Programı
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.
6 Gece 7 Gün ( Uçak ile Trabzon’a Gidiş, Lüks Otobüsle Dönüş)

“Karadeniz ve Yaylalar Turu”

“Yeşili ve Yaylalarıyla Karadeniz’e rüya gibi bir yolculuk..”

TRABZON-SÜMELA-RİZE-AYDER-UZUNGÖL-GİRESUN-ORDU-BOZTEPE-ÜNYE-SAMSUN-AMASYA-KASTAMONU-SAFRANBOLU

6 Gece 7 Gün ( Uçak ile Trabzon’a Gidiş, Lüks Otobüsle Dönüş)

GEZİ TARİHLERİ :

30 Haz.-05 Temmuz / 09-14 Temmuz / 18-23 Temmuz / 28 Tem.-02 Ağustos / 06-11 Ağustos / 22-27 Ağustos / 01-06 Eylül

 

1.GÜN: Trabzon - Akçaabat - Sümela - Maçka

Bursa’dan sabah saat 04.00’ da FSM Bulvarı Akuğur önünden, saat 04.30’ da Haşim İşcan Doğanbey Otoparkı’ndan hareket. İstanbul’dan katılacak misafirlerimizle 06:00’da  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Niltur kontuarında buluşma.Uçak biniş İşlemleri sonrası tarifeli sefer ile saat 07.40’da Trabzon’a uçuş. 09.25’da varış. Otobüsümüzle AKÇAABAT’a hareket ediyoruz. Ünlü Akçaabat köftecisinde yöresel lezzetleri tatma imkanı ( Serbest). Yemek sonrası Maçka’ya hareket. Yeşilin tüm tonlarını göreceğimiz Altındere milli parkı içerisinde Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan SÜMELA Meryem Ana Manastırı’nı görüyoruz.                 ( Restorasyon nedeniyle manastır kapalı olduğunda seyir terasından görülüp bilgilendirme yapılmaktadır.) 1.250 mt yükseklikteki manastırda ; Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri ve Freskler bulunmaktadır.  Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama MAÇKA’daki otelimizde.

2.GÜN: Maçka – Trabzon - Rize - Ayder

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası otobüsümüz ile Rize – Ayder Yaylası’na hareket. Yolumuz üzerinde ünlü Sürmene bıçakçısına uğruyor, bıçakçılık sanatı hakkında bilgi alıp alışveriş yapabiliyoruz. Dileyenlerle FIRTINA DERESİnde  rafting ve zepline imkanı. Buz gibi soğuk sulara sahip Fırtına vadisinde yöresel lezzetleriyle serbest öğle yemeği alacağımız restorana geçiyoruz. Kestane, Kızılağaç, Doğu Ladini gibi bitki örtüsü ile süslü Fırtına Deresi’nin eşsiz güzelliğini seyrediyoruz. Dileyen misafirlerimizle Çamlıhemşin ilçesinin 12 km güneyinde bulunan Zilkale’ye çıkıyoruz ( Ekstra).  Dağların arasında, Fırtına deresinde deniz seviyesinden 750 metre rakımda ve 100 m yüksekliğinde  konumu ve çok iyi korunmuş durumu ile büyüleyici güzellikteki bu eseri ziyaret ediyoruz. Çamlıhemşin’deki doğa harikası , kaplıcası ile de ünlü AYDER YAYLASI’na çıkıyoruz. Buradaki ünlü Gelin Tülü Şelalesi’ni görüyoruz. Dileyen misafirlerimizle doğa yüryüşü yaparak Ayder merkezimize iniyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder’deki otelimizde. 

3.GÜN: Ayder – Rize –Uzungöl

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Ayder Yaylası’ndan ayrılış. Rize’de Rize Bezi atölyesinde alışveriş molası. Yöreye özgü çay fabrikasında çay üretimini izleme ve alışveriş molası. Sürmene Çamburnu’nda serbest öğle yemeği molası . Yemek sonrasıi, Karadeniz’in simgesi Uzungöl’e hareket. UZUNGÖL’e varışımızda, göl çevresinde yürüyüş, fotoğraf ve alışveriş molası. Otelimize yerleşme. Dileyenlerle Nusra ve Karaster Yaylaları’na çıkış            ( ekstra). Akşam yemeği ve geceleme Uzungöl’deki otelimizde.

 

4.GÜN: Uzungöl - Trabzon – Giresun – Ordu – Boztepe

Sabah kahvaltı sonrası, Trabzon şehir merkezine hareket ve Soğuksu Mevkiindeki ATATÜRK KÖŞKÜ ile şehir merkezindeki Osmanlı eseri olan GÜLBAHAR HATUN Camii ve Türbesi hakkında bilgilendikten sonra 13.yy da 1.Manuel Komnenus zamanında yapılan, 1584 de Camii, 1964 de Müze, günümüzde ise ibadete açılan AYASOFYA Camii'ni ziyaret ediyoruz. Trabzon hasır ve Telkari sanatının örneklerini göreceğimiz atölye ve mağaza ziyaretimizin ardından şehir merkezinde serbest öğle yemeği molası. Kirazın Anavatanı GİRESUN’uu  geçerken Milli mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman'ın mezarında bulunduğu Giresun Kalesi’ ni ve Karadeniz'in tek adası olan Giresun adasını görüyoruz. Fındık diyarı Giresun'da fındık alışverişimiz sonrası Ordu'ya hareket. ORDU'yu en güzel şekilde seyredebileceğimiz Boztepe'ye teleferikle çıkış. Otele yerleşme ve akşam yemeği.  Konaklama Ordu’daki  otelimizde. 

5.GÜN: Ordu – Ünye - Samsun – Amasya

Kahvaltının ardından Samsun'a hareket. Yolumuz üzerinde Karadeniz’in en güzel ilçelerinden biri olan ÜNYE'de deniz kenarında çay ve yürüyüş molası. Samsun'a varışımızda Kurtuluş Savaşımızın sembolü Bandırma Vapuru ve Samsun 19 Mayıs Anıtı'nı görüyoruz. Burada hatıra grup fotoğrafı çekimi sonrası serbest öğle yemeği molası. FERHAT İLE ŞİRİN ‘in efsanelere konu olmuş Yeşilırmak kıyısındaki AMASYA şehrine hareket. Osmanlı tarihinin kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz Amasya’da, Ferhat ile Şirin Efsanesine Ait Su Kanalları, Aşıklar Müzesi, Gök Medrese, Mumyalar Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Şehzadeler yolu, Hazeranlar Konağı, Amasya Kalesi, Kral Mezarları (Panoramik), Yeşilırmak,  II. Beyazıd Külliyesi (restorasyonda), ve Saat Kulesi göreceğimiz başlıca eserler olacak. Şehir turu sonrası otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.

6.GÜN: Amasya – Ilgaz Tüneli - Kastamonu - Safranbolu

Sabah kahvaltı sonrası Amasya'dan ayrılış. Osmancık, Tosya ve Ilgaz Tüneli’ni geçerek KASTAMONU’ya varış. Karaçomak Deresinin iki tarafına kurulmuş olan Kastamonu, Kurtuluş savaşında verdiği mücadeleler sebebiyle "Şehitler Diyarı" olarak anılmaktadır. Serbest öğle yemeği alacağımız restoranda ünlü etli ekmek lezzetini  tadabilirsiniz. Kastamonu şehir turumuza Anadolu'nun üç sac ayağından biri olarak kabul edilen Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi ve Külliyesini ziyaretle başlıyoruz. Nasrullah Camii ve Meydanı,  Kastamonu Kalesi, Hükümet Konağı, Şerife Bacı Anıtını ziyaret ederek Kastamonu’dan ayrılıyor ve müzekent Safranbolu’ya gidiyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama SAFRANBOLU’daki otelimizde   

 7.GÜN: Safranbolu – Bursa

Sabah kahvaltı sonrası Safranbolu şehir turumuzda göreceğimiz yerler ; Hıdırlık tepesi, Tarihi Türk Osmanlı mimarisi olan Safranbolu evleri, Kaymakamlar Evi, Cinci Hani, Köprülü ve İzzet Mehmet Pasa Camileri, Güneş Saati, Bakırcılar, Demirciler ve Manifaturacılar çarsılarını. Safranbolu’ya özgü yöresel yemekleri tadabileceğimiz restoranımızda serbest öğle yemeği molası. Lokum atölyelerindeki alışverişimizden sonra Bursa’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Bursa’ya varıyor ve siz değerli misafirlerimizi bir sonraki Niltur seyahatinde buluşmak üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:

 • S.Gökçen-Trabzon  Ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama.
 • Açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri.
 • Lüks otobüslerle seyahatler.
 • Araçta sıcak soğuk ikramlar.
 • Ören yeri, Milli Park giriş ücretleri ( Altınpark Vadisi, Ayder Yaylası)
 • Sümela manastırı seyir terasına çıkış münibüs ücreti.
 • Niltur lisanslı rehberlik hizmetleri.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınan içecekler,
 • Müze giriş ücretleri
 • Ekstra Turlar:  Rafting …… TL, Zilkale …. TL, Nusra ve Kalaster Yaylası …. TL
Konaklama Programı
Oteller
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.

Fiyatlar:

 • İki ve Üç Kişilik Odada Kişi Başı Ücret: 
 • Tek kişilik Odada Konaklama: 
 • 0-2 Yaş Bebek: 
 • 3-6 Yaş Çocuk: 
 • 7-12 Yaş Çocuk:

İptal İade Şartları:

 • Tur tarihinden en geç bir ay önce ödemesini yapmayan misafirlerimiz için otel rezervasyonu & otobüste koltuk & uçak bileti garantisi verememekteyiz. 
 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Son 7 gün içerisinde yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.
 • Tura kayıt yaptıran misafirlerimiz iptal - iade koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.