logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTİÇİ TURLAR       Uçaklı Karadeniz ve Yaylalar Turları   

2250
Uçaklı Karadeniz ve Yaylalar Turları
“Yeşili ve Yaylalarıyla Karadeniz’e rüya gibi bir yolculuk..”
GÜZERGAH Trabzon-Sümela-Rize-Ayder-Uzungöl-Giresun-Ordu-Boztepe-Ünye-Samsun-Amasya-Kastamonu-Safranbolu
GİDİŞ TARİHİ 30 Ağustos 2019
DÖNÜŞ TARİHİ 05 Eylül 2019Konaklama Programı
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.
6 Gece 7 Gün ( Uçak ile Trabzon’a Gidiş, Lüks Otobüsle Dönüş)

 

2019 KARADENİZ VE YAYLALAR TURLARI

UÇAKLA GİDİŞ OTOBÜSLE DÖNÜŞ

4*-5* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

TRABZON-SÜMELA-RİZE-AYDER-UZUNGÖL-GİRESUN-ORDU-BOZTEPE-ÜNYE-SAMSUN-AMASYA-KASTAMONU-SAFRANBOLU

6 Gece 7 Gün ( Uçak ile Trabzon’a Gidiş, Lüks Otobüsle Gezerek Dönüş)

 

TUR TARİHLERİ :    30 AĞUSTOS - 05 EYLÜL 2019

 

1.GÜN: Trabzon - Akçaabat - Sümela - Maçka

Bursa’dan sabah saat 03:30’ da FSM Bulvarı Akuğur önünden, saat 04.00’ da Haşim İşcan Doğanbey Otoparkı’ndan hareket. İstanbul’dan katılacak misafirlerimizle 06:00’da  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Niltur kontuarında buluşma.Uçak biniş İşlemleri sonrası tarifeli sefer ile Pc-2814 saat 07.40’da Trabzon’a uçuş. 09.25’da varış. Otobüsümüzle AKÇAABAT’a hareket ediyoruz. Ünlü restorantımızda yöresel lezzetleri tatma imkanı ( Serbest). Yemek sonrası Maçka’ya hareket. Yeşilin tüm tonlarını göreceğimiz Altındere milli parkı içerisinde Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan SÜMELA Meryem Ana Manastırı’nı görüyoruz.                 ( Restorasyon nedeniyle manastır kapalı olduğunda seyir terasından görülüp bilgilendirme yapılmaktadır.) 1.250 mt yükseklikteki manastırda ; Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri ve Freskler bulunmaktadır.  Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama MAÇKA Büyük Sümela Otel'de.

2.GÜN: Maçka – Trabzon - Rize - Ayder

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası otobüsümüz ile Rize – Ayder Yaylası’na hareket. Yolumuz üzerinde ünlü Sürmene bıçakçısına uğruyor, bıçakçılık sanatı hakkında bilgi alıp alışveriş yapabiliyoruz. Dileyenlerle FIRTINA DERESİnde  rafting ve zepline imkanı. Buz gibi soğuk sulara sahip Fırtına vadisinde yöresel lezzetleriyle serbest öğle yemeği alacağımız restorana geçiyoruz. Kestane, Kızılağaç, Doğu Ladini gibi bitki örtüsü ile süslü Fırtına Deresi’nin eşsiz güzelliğini seyrediyoruz. Dileyen misafirlerimizle Çamlıhemşin ilçesinin 12 km güneyinde bulunan Zilkale’ye çıkıyoruz ( Ekstra).  Dağların arasında, Fırtına deresinde deniz seviyesinden 750 metre rakımda ve 100 m yüksekliğinde  konumu ve çok iyi korunmuş durumu ile büyüleyici güzellikteki bu eseri ziyaret ediyoruz. Çamlıhemşin’deki doğa harikası , kaplıcası ile de ünlü AYDER YAYLASI’na çıkıyoruz. Buradaki ünlü Gelin Tülü Şelalesi’ni görüyoruz. Doğa yürüyüşü yapacağımız serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama Babillion Resort Hotel&Spa'da

3.GÜN: Ayder – Rize –Uzungöl

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Ayder Yaylası’ndan ayrılış. Rize’de Rize Bezi atölyesinde alışveriş molası. Yöreye özgü çay fabrikasında çay üretimini izleme ve alışveriş molası. Sürmene Çamburnu’nda serbest öğle yemeği molası . Yemek sonrasıi, Karadeniz’in simgesi Uzungöl’e hareket. UZUNGÖL’e varışımızda, göl çevresinde yürüyüş, fotoğraf ve alışveriş molası. Otelimize yerleşme. Dileyenlerle Lustra ve Karaster Yaylaları’na çıkış ( ekstra). Akşam yemeği ve geceleme Uzungöl Grand Sis Otel'de.

4.GÜN: Uzungöl - Trabzon – Giresun – Ordu – Boztepe-Ünye

Sabah kahvaltı sonrası, Trabzon şehir merkezine hareket ve Soğuksu Mevkiindeki ATATÜRK KÖŞKÜ ile şehir merkezindeki Osmanlı eseri olan GÜLBAHAR HATUN Camii ve Türbesi hakkında bilgilendikten sonra 13.yy da 1.Manuel Komnenus zamanında yapılan, 1584 de Camii, 1964 de Müze, günümüzde ise ibadete açılan AYASOFYA Camii'ni ziyaret ediyoruz. Trabzon hasır ve Telkari sanatının örneklerini göreceğimiz atölye ve mağaza ziyaretimizin ardından şehir merkezinde serbest öğle yemeği molası. Kirazın Anavatanı GİRESUN’uu  geçerken Milli mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman'ın mezarında bulunduğu Giresun Kalesi’ ni ve Karadeniz'in tek adası olan Giresun adasını gördükten sonra Ordu'ya hareket. ORDU'yu en güzel şekilde seyredebileceğimiz Boztepe'ye teleferikle çıkış (extra) Ülkemizde Fındık üretimi konusunda önemli bir yer tutan Ordu'da Fındık alışverişimiz sonrası otelimize hareket. Akşam Yemeği ve Konaklama Ramada Resort by Wyndham Hotel 'de. 

5.GÜN: Ünye - Samsun – Amasya

Kahvaltının ardından Samsun'a hareket. Yolumuz üzerinde Karadeniz’in en güzel ilçelerinden biri olan ÜNYE'de deniz kenarında çay ve yürüyüş molası. Samsun'a varışımızda Kurtuluş Savaşımızın sembolü Bandırma Vapuru ve Samsun 19 Mayıs Anıtı'nı görüyoruz. Burada hatıra grup fotoğrafı çekimi sonrası Ünlü Samsun Pide'lerinden tatmak için serbest öğle yemeği molası veriyoruz. FERHAT İLE ŞİRİN ‘in efsanelere konu olmuş Yeşilırmak kıyısındaki AMASYA şehrine hareket. Osmanlı tarihinin kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz Amasya’da, Ferhat ile Şirin Efsanesine Ait Su Kanalları, Aşıklar Müzesi, Gök Medrese, Mumyalar Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Şehzadeler Yolu, Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi , Amasya Kalesi, Kral Mezarları (Panoramik), Yeşilırmak,  II. Beyazıd Külliyesi (restorasyonda), ve Saat Kulesi göreceğimiz başlıca eserler olacak. Şehir turu sonrası otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Amasya Harşena Otel'de.

6.GÜN: Amasya – Ilgaz Tüneli - Kastamonu - Safranbolu

Sabah kahvaltı sonrası Amasya'dan ayrılış. Osmancık, Tosya ve Ilgaz Tüneli’ni geçerek KASTAMONU’ya varış. Karaçomak Deresinin iki tarafına kurulmuş olan Kastamonu, Kurtuluş savaşında verdiği mücadeleler sebebiyle "Şehitler Diyarı" olarak anılmaktadır. Serbest öğle yemeği alacağımız restoranda ünlü etli ekmek lezzetini  tadabilirsiniz. Kastamonu şehir turumuza Anadolu'nun üç sac ayağından biri olarak kabul edilen Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi ve Külliyesini ziyaretle başlıyoruz. Nasrullah Camii ve Meydanı,  Kastamonu Kalesi, Hükümet Konağı, Şerife Bacı Anıtını ziyaret ederek Kastamonu’dan ayrılıyor ve müzekent Safranbolu’ya gidiyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama SAFRANBOLU Park Otel'de.

 7.GÜN: Safranbolu – Bursa

Sabah kahvaltı sonrası Safranbolu şehir turumuzda göreceğimiz yerler ; Hıdırlık tepesi, Tarihi Türk Osmanlı mimarisi olan Safranbolu evleri, Kaymakamlar Evi, Cinci Hani, Köprülü ve İzzet Mehmet Pasa Camileri, Güneş Saati, Bakırcılar, Demirciler ve Manifaturacılar çarsılarını. Safranbolu’ya özgü yöresel yemekleri tadabileceğimiz restoranımızda serbest öğle yemeği molası. Lokum atölyelerindeki alışverişimizden sonra Bursa’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Bursa’ya varıyor ve siz değerli misafirlerimizi bir sonraki Niltur seyahatinde buluşmak üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2250 TL/ TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 450 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK: 1850 TL / 3- 6 YAŞ ÇOCUK: 1750 TL  / 0-2 YAŞ BEBEK: 250 TL

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:

 • S.Gökçen-Trabzon  Ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama.
 • Açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri.
 • Lüks otobüslerle seyahatler.
 • Araçta sıcak soğuk ikramlar.
 • Ören yeri, Milli Park giriş ücretleri ( Altınpark Vadisi, Ayder Yaylası)
 • Niltur lisanslı rehberlik hizmetleri.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınan içecekler,
 • Müze giriş ücretleri
 • Ekstra Turlar:  Rafting (70 TL), Zilkale (35 TL), Lustra ve Kalaster Yaylası (35 TL)
 • Ordu/Boztepe Teleferik Ücreti (10 TL) 
Konaklama Programı
Oteller
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.

6 Gece Şehir ve Yayla Otellerinde Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği Dahil Konaklama

Konaklamaya yapılacak otelllerimizi ŞEHİR-OTEL sırasına göre aşağıda inceleyebilirsiniz;

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2250 TL/ TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 450 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK: 1850 TL / 3- 6 YAŞ ÇOCUK: 1750 TL  / 0-2 YAŞ BEBEK: 250 TL

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:

 • S.Gökçen-Trabzon  Ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama.
 • Açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri.
 • Lüks otobüslerle seyahatler.
 • Araçta sıcak soğuk ikramlar.
 • Ören yeri, Milli Park giriş ücretleri ( Altınpark Vadisi, Ayder Yaylası)
 • Niltur lisanslı rehberlik hizmetleri.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınan içecekler,
 • Müze giriş ücretleri
 • Ekstra Turlar:  Rafting (70 TL), Zilkale (35 TL), Lustra ve Kalaster Yaylası (35 TL)
 • Ordu/Boztepe Teleferik Ücreti (10 TL) 

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
  * Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.