logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       İspanya - Endülüs Turu   

925
İspanya - Endülüs Turu
10.000 Yıllık Medeniyet Fas ve Emeviler'in Mirası Endülüs..
GÜZERGAH Malaga / Ronda / Toledo / Cordoba / Sevilla / Granada
GİDİŞ TARİHİ 23 Ocak 2018
DÖNÜŞ TARİHİ 28 Ocak 2018Konaklama Programı
5 Gece 6 Gün Veri alınamıyor.

İspanya Endülüs Turu (5 Gece 6 Gün)

23 – 28 OCAK 2018

4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANIN’DAN TARİFELİ UÇUŞ

MALAGA / RONDA / TOLEDO /CORDOBA / SEVİLLA / GRANADA

 

1.GÜN: 23 Ocak Salı - İSTANBUL-RONDA-SEVİLLA

 Sabaha karşı saat 03:00’da Bursa Fsm Camii buluşma ve aracımızla İstanbul’a hareket. Atatürk Havalimanı Dış Terminalinde THY kontuarında sabah saat 07.00’da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 09.25’de Malaga’ya uçuş (4 saat 30 dakikalık uçuş) 12.05’de varış. Aracımız ve rehberimiz ile buluşma ve ilk durağımız olan Ronda ya hareket. Kayaların üzerine kurulmuş Ronda Malaga’ya bağlı olan Arapların İspanyollar’a bıraktığı en son kalelerden. Bu eski şehir büyük bir kayalığın tepesine kurulmuş. Muhteşem manzaralar eşliğinde fotoğraf çekme şansını yakalayacaksınız. Ronda hem etkiliyor, hem de büyülüyor. Ronda gezimiz sonrası Sevilla’ya doğru hareket ediyoruz. Varışın ardından aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: 24 Ocak Çarşamba - SEVİLLA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra tam gün sürecek Sevilla Şehir turumuz başlıyor. Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzu tamamladıktan Plaza Amerika ve Sanat tarihi müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Al Casar Kraliyet sarayını ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra şehirde alış veriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve otele hareket akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN: 25 Ocak Perşembe - SEVİLLA-CORDOBA-GRANADA

 Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra eski Endülüs başkenti olan Cordoba'ya doğru hareket ediyoruz. Cordoba’ya yaklaştığımız anda şehrin dışında bulunan ve Endülüs Dönemi eserlerinden Medinetüz Zehra Sarayı kalıntılarının görülmesi ve Cordoba’ya varışın ardından şehir turumuz başlıyor. Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağının görülmesi ve Roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii, Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası Granada’ya hareket.Otele varış ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: 26 Ocak Cuma - GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Granada’yı keşfetmez üzere hareket. Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında hem Beni Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalıp, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, Morabütün Camii’ni görüp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehrin alan kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali ve çarşılar bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için yine Granada'daki otelimize geçeceğiz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN: 27 Ocak Cumartesi - GRANADA-MALAGA

 Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden erken saatte ayrılma ve Malaga’ya hareket. Malaga’ya varış ve panoramik şehir turu. Malaga şehir turumuza ilk olarak Eski şehri, Malaga katedrali ve çevresi, Calle Marques de Larios caddesi Botanik bahçeleri, Eski Malaga sokakları geziyor ve ardından Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

6.GÜN: 28 Ocak Pazar - MALAGA-İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltarak otelimizden hareket. Havalimanına varış. Saat 13.00’de Türk Havayolları tarifeli seferiyle İstanbul’a hareket. Akşam saat 19.20 Sularında İstanbul’a varış. Keyifli turumuzun sonu.

Konaklama Programı
Oteller
5 Gece 6 Gün Veri alınamıyor.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Bursa-İstanbul AHL-Bursa Transferi
 • THY ile İstanbul>Malaga/Malaga>İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* otellerde 4 Gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve Akşam yemekleri
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri
 • Yerel rehber hizmeti
 • Granada El Hamra Sarayı - Cordoba Ulu Camii-Sevilla Katedrali ve Sanat Tarihi Müzesi Girişi Ücretleri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Vize ücreti 130 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.)
 • Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
 • Diğer müze ve eğlence yerleri giriş ücretleri

 

İki kişilik odada kişi başı ücret: 925 Euro
Tek kişilik odada konaklama: 1.075 Euro
0-2 yaş bebek: .... Euro
3-6 yaş çocuk: .... Euro
7-12 yaş çocuk: ..... Euro (ekstra yataklı - iki yetişkin ile aynı odada)

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.