logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       İskandinavya ve Fiyordlar   

1170
İskandinavya ve Fiyordlar
GÜZERGAH Kopenhag – Goteburg – Oslo – Flam – Gudvangen – Karlstad - Stockholm
GİDİŞ TARİHİ 24 Ağustos 2019
DÖNÜŞ TARİHİ 30 Ağustos 2019Konaklama Programı
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.
  THY İle Gidiş-Dönüş

24-30 AĞUSTOS 2019

İSKANDİNAVYA VE FİYORD TURU

İSVEÇ – NORVEÇ - DANİMARKA

Kopenhag – Goteburg – Oslo – Flam – Gudvangen – Karlstad - Stockholm

4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANIN’DAN TARİFELİ UÇUŞ

24-30 AĞUSTOS 2019 (6 Gece 7 Gün)

HAREKET : 24 Ağustos 2019 Cumartesi gününün ilk saatleri saat 02:00'da Niltur Nilüfer Şubesi (FSM Metro İstasyonu Opet yanı)  önünden hareket.

1.GÜN - İSTANBUL / STOCKHOLM

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 04.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli uçuşu ile saat 07.30’de Stockholm’e uçuş ve yerel saat ile 09.55’de Arlanda havalimanına varış ve şehir merkezine hareket İskandinavya’nın eğitim , kültür sanat merkezi Stockholm’ü tanıyacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Renkli İsveç evleri ile ün yapmış tarihi Gamla Stan, İsveç Kraliyet ailesinin resmi rezidansı olan Kraliyet Sarayı, Ünlü bilim adamı ve girişimci Alfred Nobel’in ‘İnsanlığa kimin faydası dokunur ise ona Benim servetimden ödül verin’ vasiyeti üzerine kurulan, buluşların sergilendiği Nobel Müzesi, Halk arasında Stockholm Katedrali olarak adlandırılan St Nicholas Kilisesi, Eski Borsa Binası, Nobel Ödüllerinin dağıtımının yapıldığı Belediye Binası ve 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplayan Ulusal Tiyatro Binası bulunmakta. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz ardından akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

2.GÜN - STOCKHOLM (Vasa Müzesi Turu & Skansen Açık hava parkı)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı İskandinavyanın en çok ziyaret edilen müzesi olan Vasa ziyaretimiz esnasında, tarihi bir yolculuğa çıkacağız. Döneminin en güçlü savaş gemisi olarak tasarlanan Vasa daha ilk selamlama seferinde batar. Aradan geçen 333 yılın ardından tekrar gün ışığına çıkartılan geminin hemen hemen %95’i orijinal olup dünyada görebileceğiniz tek 17.yy savaş gemisidir. Rehberimiz sizlere müzede geminin hikayesini anlatırken zamanda bir yolculuğa çıkacaksınız. Vasa müzesi ziyareti ardından Skansen Açık Hava Müzesine hareket ediyoruz yapacağımız tur sonrası akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

3.GÜN - STOCKHOLM / KARLSTAD / OSLO

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından odalarımız boşaltıp, özel otobüsümüz ile ilk olarak Oslo’ya hareket edeceğiz. (530 km) Orman ve göl manzaraları eşliğinde yapacağımız seyahat esnasında Karlstad şehrinde öğlen yemeği molası sonrası Oslo şehrine varışımızı gerçekleştiriyoruz yapacağımız şehir turunda: Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Karl Johans Caddesi, Vigeland Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

4.GÜN - OSLO / FLAM FYORD TURU / OSLO

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından tüm gün sürecek olan Fyord turu için hareket ediyoruz. Olağanüstü doğa manzaraları eşliğinde yapacağımız seyahat sizlere görsel bir şölen sunacak. Göller,Şelaleler,Norveç Köylerİ eşliğinde Flam’a varışımız ile beraber Dünyanın en büyük Fyordu olan SogneFjord’da yaklaşık iki saat sürecek bir tekne yolculuğuna çıkıyoruz. Teknemiz nbizi Gudvangen’e götürecek. Gezimiz esnasında göreceğiniz bölge aynı zamanda Unesco tarafından dünya mirası listesinde,Gudvangen’e varışımız ile beraber bizi bekleyen otobüsümüz ile Oslo’ya dönüyoruz. Dönüş yolumuz hava şartları müsait olduğu durumda Aurland üzerinden olacak. Gene dönüş yolumuz üzerinde göl kenarında lokal bir restoranda Akşam yemeğimizi set menü olarak alacağız. Gece saatlerinde Oslo şehrine varış ve geceleme.

5.GÜN - OSLO – GOTEBORG

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Göteborg şehrine hareket ediyoruz. Bu turumuzda Şehir Tiyatro Binası, Opera Binası, Poseidon Heykeli, Alman ve Haga Kiliseleri ile Goteborg’un deniz feneri olarak kabul edilen Masthugget Kilisesi görülecek yerler arasında Ardından şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz Akşam yemeğinin alınması sonrası konaklama otelimizde.

6.GÜN - GOTEBORG - KOPENHAG

Otelde alınan kahvaltı sonrası Kopenhag şehrine hareket ediyoruz Vikingler zamanında bir balıkçı kasabası olan Kopenhag, 1167 yılında keşfedilip, kısa zamanda önemli bir ticaret liman kentine dönüşmüştür. Şehri "ticaret limanı" anlamına gelen "Kopenhag" ismi verilmiştir. Yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Christianborg Kalesi, Nyhavn, Danimarka Kraiyet Ailesi'nin kış mevsimini geçirdikleri ve hakla seslenecekleri durumlarda ünlü balkon sahnelerinin yaşandığı Amelienborg Sarayı, Opera Binası, Langelinie Rıhtımı ve Küçük Deniz Kızı Heykeli bulunmakta. Ardından konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

7.GÜN - KOPENHAG (Kopenhag Şehir merkezi ve Alışveriş turu) - İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası şehir merkezinde vereceğimiz alışveriş ve serbest zamanda dileyen misafirler alışveriş yapabilir ler Turumuz sonrası havalimanına transfer oluyoruz Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 18.30’da İstanbul’a hareket ardından 22.50’de varışla turumuz sona eriyor.

                            

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1170 € / TEK KİŞİLİK ODA: 1470 €

7-12 YAŞ ÇOCUK: 1120 € / 3 – 6 YAŞ ÇOCUK: 1070€ / 0-2 YAŞ BEBEK: 95 €

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Bursa > İstanbul Havalimanı > Bursa Transferi
 • İstanbul>Stockholm / Kopenhag >İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* otellerde 6 Gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Acentamız Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen Müze giriş ücretleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
 • Shengen Vize ücreti (140 €)
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
Konaklama Programı
Oteller
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.

Önemli Notlar;

1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisi turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.

2 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.

3 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

4 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Kudüs Turlarında 20 Gün öncesinden kaydınızı ve vize başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak aksaklıklarda şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.

5 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.

6 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.   

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.hunkarvize.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle İskandinavya Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

 

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

 

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

 

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

 

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir. 5-10-20€ gibi ufak paralar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

 

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

 

SAĞLIK: İskandinavya’da Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

ELEKTRİK: İskandinavya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

 

YEME-İÇME: Seyahatiniz süresince Turumuz boyunca sizlere et ikram edilmeyecektir. Yemek menülerimiz ağırlıklı olarak balık ve sebzeden oluşmaktadır.

 

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz. 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1170 € / TEK KİŞİLİK ODA: 1470 €

7-12 YAŞ ÇOCUK: 1120 € / 3 – 6 YAŞ ÇOCUK: 1070€ / 0-2 YAŞ BEBEK: 95 €

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Bursa > İstanbul Havalimanı > Bursa Transferi
 • İstanbul>Stockholm / Kopenhag >İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* otellerde 6 Gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Acentamız Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen Müze giriş ücretleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
 • Shengen Vize ücreti  (140 € )
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.