logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Hindistan Altın Üçgen Turu (Holi Festivali)   

Hindistan Altın Üçgen Turu (Holi Festivali)
GÜZERGAH Delhi - Ajmer - Jaipur - Agra - Fatehpur Sikri
GİDİŞ TARİHİ 08 Mart 2020
DÖNÜŞ TARİHİ 14 Mart 2020Konaklama Programı
5 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.
  THY İle Gidiş-Dönüş

08-14 MART 2020

 

                                 

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN TURU (HOLİ FESTİVALİ)

4* ve 5*  Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

TÜRK HAVAYOLLARI İLE DİREKT UÇUŞ

(5 Gece 7 Gün) – TÜM TURLAR DAHİL

Delhi – Agra – Jaipur – Fatehpur Sikrİ

8-14 MART 2020

HAREKET : 08 MART 2020  Pazar  günü Bursa Fsm Bulvarı Akuğur önünden 15:00'da buluşma ve İstanbul Havalimanına hareket. 

1.Gün İstanbul – Delhi //  08 Mart 2020 Pazar

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde 18.00’de buluşma sonrası Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 20.50’de Delhi şehrine uçuş geceleme Uçakta olacaktır.

2.Gün Delhi – Jaipur // 09 Mart 2020 Pazartesi

Yerel saat ile 05.15’de Delhi Havalimanına varış sonrası sabah kahvaltısı için otele transfer kahvaltının alınması ve kısa süreli dinlenmenin ardından Jaipur şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Mimarisi ile diğerlerinden ayrılan Hindu Tapınağı Birla Mandir’i ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Taş Atölyesine geçiyoruz dileyen misafirler kıymetli taş alışverişi yapabilirler . Ardından konaklayacağımız otele transfer oluyoruz akşam yemeğimin alınması ve konaklama otelimizde.

3.Gün Jaipur // 10 Mart 2020 Salı (HOLİ FESTİVALİ)

Otelde alınan kahvaltı sonrasında Jaipur’un 11 km dışında bulunan ve 1728 yılına kadar bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalar ile görkemli bir ışıltıya sahip olan Sheesh Mahal, bir diğer adı ile Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatını yakalayacağız. Turumuzun ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi Jantar Mantar ve Rüzgar Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Hindistan’ın en ünlü Festivali olan Holy’e katılmak üzere hareket Renklerin cümbüşü ve locallerin aktivitelerini göreceğimiz turumuz sonrası otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

4.Gün Jaipur – Fatehpur Sikri - Agra // 11 MART 2020 Çarşamba 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Fatehpur Sikri şehrine hareket ediyoruz İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ile Fatehpur Sikri, yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerden ötürü terk edilmiştir. Şu anda çöl şehir olarak da anılmaktadır. Burada geniş avlu, büyük dörtgen avlu ve Pachisi’nin yanı sıra Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgar Sarayı, Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış olan Cuma Camisi ve Salim Chisti’in mozolesini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında Agra şehrine hareket konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün Agra - Delhi // 12 Mart 2020 Perşembe

Otelde alınan kahvaltı sonrası Taç Mahal’e hareket ediyoruz. Dünyada aşk için inşa edilmiş en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen bu türbe, Şah Cihan'ın büyük bir aşkla sevdiği eşi Ercümend Banu Begüm'ün doğum sırasında ölümü üzerine, onun anısına yaptırılmıştır. Dönemin en değerli taşları ve Makrana mermer ile inşa edilen Türbe günün farklı saatlerinde beyazın eşsiz mimari tonlarını almaktadır. Şah Cihan ve eşinin sandukalarını ziyaret edip vereceğimiz fotoğraf molası sonrası . Kompleks içinde bulunan Kırmızı kum taşından inşa edilmiş Taj Camii , Hint İslam mimarisi ile inşa edilen eşsiz bahçeleri ve Kuran'da belirtilen dört Cennet Nehirini simgeleyen su kanallarını geziyoruz. Ardından Agra Kalesine hareket ediyoruz . Babür İmparatorluğunun büyük imparatorlarından olan Ekberşah zamanında inşa edilen ve Babür Sultanlarının ana ikematgahı olarak da kullanılan Kale’yi gezeceğimiz turda: Şah Cihan tarafından kale içinde yaptırılmış Nagina ve Mina Camiileri, yine Şah Cihan döneminde kaleye eklenen Divan-ı-A’m (İzleyici salonu), Ekber Şah tarafından yaptırılan ve sarayın altına yapılan gizli yapıları ile ün salmış olan Bengal Mahal , yasemin kulesi, kraliyet banyoları ve çeşitli tarihi yapılar bulunmakta. Turumuz sonrası Delhi şehrine hareket ediyoruz akşam saatlerinde varışla beraber otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

6.Gün Delhi // 13 Mart 2020 Cuma 

Otelde alınan kahvaltı sonrası karmaşıklık içindeki ahengi yaşayacağımız Eski & Yeni Delhi turu için otelden hareket ediyoruz. Görülecek yerler arasında: Şah Cihan tarafından yaptırılan Peygamber efendimizin kutsal emanetlerinin de bulunduğu Cuma Camii, 200 yıl boyunca Babür İmparatorlarının ana ikematgahı olan Tarihi Kızıl Kale, Satyagraha felsefesinin öncüsü ve Hindistan bağımsızlığının sembol ismi Mhatma Gandi’nin anıt mezarının bulunduğu Raj Ghat , Hindistan şehitleri anısına yapılan İndia Gate, Unesco Dünya kültür mirasında bulunan Hümayun Türbesi, Eşitlik ve dürüstlüğü temel alan inanışı benimsemiş olan Sihlere ait Tapınak, 13.yüzyılda inşa edilmiş zafer anıtı niteliğinde bulunan Kutup Minar bulunmakta. Turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz Sonrasında akşam yemeğini alacağımız Hint evine hareket geleneksel hint ev yaşamı ve müziklerini de göreceğimiz turumuz sonrası konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama.

7.Gün Delhi - İstanbul // 14 Mart 2020 Cumartesi

03.00’de otelden ayrılıyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 06.55’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 11.30’da varışla turumuz sona eriyor.

"BU TURUMUZA TÜRKİYENİN HER YERİNDEN KATILIM SAĞLAYABİLİRSİNİZ. BURSA DIŞINDAN KATILIM İÇİN LÜTFEN BİZİ ARAYINIZ."

ÜCRET ve HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1350 € / TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 150 € 

 7 – 11 YAŞ ÇOCUK:1170 € / 3 – 6 YAŞ ÇOCUK: 1170 € / 0 – 2 YAŞ BEBEK:400 €

                                                          

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Delhi / Delhi  – İstanbul Türk Havayolları Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 2 Gece Jaipur / 5 Gece Delhi  / 4*-5* Otellerde Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları ve Akşam yemekleri
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Müze giriş ücretleri
 • Fil Safari
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik
 • Otopark ücretleri
 • Tekne ücretleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Tur süresince araçlarımızda su, meyve suyu ve soğuk içecek ikramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Bahşişler 
 • Öğle yemekleri (Günlük ortalama 7-10 € arası)
 • Otel ekstraları
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Bollywood show at Kingdom of Dreams 50 €
 • Hindistan vizesi ve hizmet bedeli:130€
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)

 

 

Konaklama Programı
Oteller
5 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.

 

 

Sağlık

 

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

Vize Bilgileri

Hindistan tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor.  

 

Uçuş Süreleri

İstanbul - Delhi uçuşumuz direkt uçuş olup yaklaşık 6 saat sürmektedir.

 

       Para Birimi

Para birimleri Hint Rupisi ’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

 

Saat Dilimi

Türkiye’den 2,5  saat ileridedir.

 

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur

 

Elektrik

Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

Alışveriş

Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.

Önemli Notlar;

1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisi turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.

2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.

3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.

4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Kudüs Turlarında 20 Gün öncesinden kaydınızı ve vize başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak aksaklıklarda şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.

6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.

7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.

8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Niltur Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Niltur Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Niltur Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Yeşil pasaport sahipleri için de vize alınması gerekmektedir.

 

"BU TURUMUZA TÜRKİYENİN HER YERİNDEN KATILIM SAĞLAYABİLİRSİNİZ. BURSA DIŞINDAN KATILIM İÇİN LÜTFEN BİZİ ARAYINIZ. "

ÜCRET ve HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1350 € / TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 150 € 

 7 – 11 YAŞ ÇOCUK:1170 € / 3 – 6 YAŞ ÇOCUK: 1170 € / 0 – 2 YAŞ BEBEK:400 €

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Delhi / Delhi  – İstanbul Türk Havayolları Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 2 Gece Jaipur / 5 Gece Delhi  / 4*-5* Otellerde Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları ve Akşam yemekleri
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Müze giriş ücretleri
 • Fil Safari
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik
 • Otopark ücretleri
 • Tekne ücretleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Tur süresince araçlarımızda su, meyve suyu ve soğuk içecek ikramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Bahşişler 
 • Öğle yemekleri (Günlük ortalama 7-10 € arası)
 • Otel ekstraları
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Bollywood show at Kingdom of Dreams 50 €
 • Hindistan vizesi ve hizmet bedeli:130€
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)

 

NOT: Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.