logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       HİNDİSTAN TURU   

1290
8024
HİNDİSTAN TURU
GÜZERGAH Delhi - Ajmer - Jaipur - Agra - Serhend
GİDİŞ TARİHİ 18 Mart 2018
DÖNÜŞ TARİHİ 24 Mart 2018Konaklama Programı
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.

 

                                   HİNDİSTAN TURU (6 GECE 7 GÜN) 

                                                                                                                    18 - 24 MART 2018

                                                                                                     4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANIN’DAN TARİFELİ UÇUŞ

                                                                                                        DELHİ / AJMER / JAIPUR / AGRA / SERHEND              

18 Mart 2018 günü saat 13:00'da Bursa FSM Bulvarı Cami önünde buluşma ve hareket.                 

1.GÜN 18 Mart Pazar : İstanbul- Delhi 

İstanbul Yeşilköy Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu  NİLTUR bankosunda 17:30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK716 seferi ile 20:15’de Delhi’ye hareket ediyoruz (5 saat, 55 dk).

2.GÜN 19 Mart Pazartesi :  Delhi-Ajmer-Jaipur

Varış: 04:35Delhi Havalimanı’nda gümrük işlemleri sonrası; otobüsümüz ile Ajmer’e hareket ediyoruz (400km, yaklaşık 6 saat). Yolda alacağımız kahvaltı sonrası; Ajmer’de (üzülerek izleyeceğimiz bidatler arasında) Muiniddin-i Çeşti Hz.'lerini ziyareti müteakip Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz (130km). Varışta panoramik şehir turu sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN 20 Mart Salı : Jaipur- Agra

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Amer Hisar’ın ve Şehir Sarayı ve Bahçeleri’nin dışarıdan görülmesi sonrası, Agra şehrine hareket (236 km). Hindistan’daki Türk Medeniyeti’nin en görkemli eserlerinin bulunduğu şehir turumuzda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde Dünya'nın 7 harikasından biri olan Tac Mahal’in ziyaret edilmesi. Hindistan’da hüküm süren Türk Hanedanı Babürlülerin Dünya mimari mirasına hediyesi Tac Mahal’i; Babür Hanedanı’ndan Şah Cihan’ın büyük bir aşk ile tutkun olduğu İranlı Safevi Hanedanı’na mensup eşi Mümtaz Banu’nun 14. çocuğunu dünyaya getirirken vefatı üzerine inşa ettirmiştir. Bu mermer mimarisi şaheseri yapı 1632 – 1652 yılları arasında yapılmış ve inşaatında Mimar Sinan’ın talebeleri Mehmet İsa ve Mehmet İsmail Efendiler de çalışmıştır. Bu eşsiz yapının içinde Şah Cihan ve eşi Mümtaz Banu’nun kabirlerinin ziyaretinden sonra Tac Mahal’in iki yanında inşa edilen misafirhane ve caminin görülmesi sonrası Agra’ya altın çağını yaşatan Ekber Şah tarafından yaptırılan Agra Kalesi’nin dışarıdan görülmesini müteakip; akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Otele geçtikten sonra dileyen misafirlerimiz Agra’nın Hint El Sanatları'nda öne çıktığı mermer işlemeciliği ve ipek çarşılarında vakit geçirebilirler.

4.GÜN 21 Mart Çarşamba : Agra - Delhi 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Delhi'ye hareket (255km). Hindistan’a ilk gelen Müslüman Türk Hanedanı olan Guriler’in Delhi’yi fetihlerinde camiye çevirerek Kuvvetül İslam adını verdikleri caminin 1199’da Kutbettin Aybegtarafından başlanıp 1210’da İltutmuş tarafından bitirilen ve en yüksek tarihi yapı olarak bilinen 73 metre boyundaki harika sanat eseri Qutup Minaari (Kutup Minaresi)Bhai Temple (Lotus Tapınağı)India Gate (Hindistan Kapısı)1.Dünya Şavaşında hayatını kaybeden 90,000 Hint askerinin isimlerinin yazıldığı anıtHindistan Parlamento Binası'nın görülmesi ve Başkanlık Sarayı önünde resim molasının ardından evliyaların büyüklerinden Hz. Şeyh Abdullâh-ı Dehlevî (ks.) ve Hz. Şemsüddin Cân-ı Cânân-ı Mazhar (ks.)'ın kabirlerini ziyareti müteakip, Babürlüler tarafından 16. yüzyılda kurulan Delhi’nin eski kısmında Şah Cihan tarafından yaptırılan Hindistan’ın en büyük camisi 25 bin kişilik Cuma Mescidive Kutsal Emanetleri ziyaret. Kırmızı Kale'nin dışarıdan görülmesi, 1911’de İngilizler tarafından kurulan Yeni Delhibölümünde ünlü hindu lider Mahatma Gandi Parkı ve RajghatGandi'nin yakıldığı yerin görülmesini müteakip, Hz. Muhammed Bâkî (ks.) kabrini ziyaret sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN 22 Mart Perşembe : Delhi-Serhend-Delhi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Hz. Seyyid Nur Muhammed-i Bedvânî (ks.) kabrini ziyaret, hinduların ölü yakma yerinde (varsa) ölü yakma töreninin görülmesini müteakip, Nizamuddin Hz.'nin kabrini ziyaret sonrası; Serhend’e hareket (260 km, yaklaşık 4 saat). Hindistan’da yetişen büyük âlim Hz. İmam Rabbânî Ahmed Fâruk es-Serhendî (ks.)Hz. Muhammed Ma’sûm (ks.) ve Hz. Şeyh Seyfüddin (ks.)'in kabirlerini ziyarete gidiyoruz. Ziyaret sonrası Delhi’ye dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN 23 Mart Cuma : Delhi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Chattarpur Hindu Tapınakları Bölgesi'nde; Hindu inanışında büyük ilahlar olduğuna inanılan ShivaGaneshKrishnaHanuman Tapınakları ve Heykelleri ve bu heykellere tapan insanların izlenmesini müteakip, alışveriş için serbest gün.

Yashwant Place Market: Dünyanın en ucuz deri pazarı. Deriden yapılmış çanta, deri ceket, kürk, kemer ve diğer hediyelik ürünleri bulabilirsiniz.

Dilli Haat: Hediyelik ne götürebilirim sorusuna Dilli Haat’ı gezerek cevap bulabilirsiniz. Hindistan’ın değişik şehir ve köylerinden getirilmiş Hint işi el sanatları, şallar, inciler, ipekli kumaşlardan bolca bulabileceğiniz Delhi Pazarı alışveriş yapabileceğiniz en güzel noktalardan birisidir.

JanpathHindistan’dan elim boş gitmesin düşüncesindeyseniz; yüzlerce Hint işi eşya sizi bekliyor. Masa örtüsünden, ipek şala, Keşmir işi halılardan tahta ev eşyalarına kadar birçok hediyelik eşyayı burada bulma şansınız var.

7.GÜN 24 Mart Cumartesi : Delhi- İstanbul

Dönüş yolculuğumuz için 03:30’da Delhi Havalimanı'na hareket. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası THY’nin TK717 seferi ile saat 06:15'de İstanbul'a uçuyoruz. Varış: 10:30.

                                                İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:1290 € / TEK KİŞİ FARKI: 150 € / 2-11 YAŞ ÇOCUK: 1065 € / 0-2 YAŞ BEBEK: 100 €

 

Konaklama Programı
Oteller
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:1290 €

TEK KİŞİ FARKI: 150 €

 2-11 YAŞ ÇOCUK: 1065 €

 0-2 YAŞ BEBEK: 100 €

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile ile İstanbul / Delhi / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 5 gece 4* otellerde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir),
 • Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • NilTur Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat Sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Hindistan vize işlemleri: 110$,
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler,
 • 15₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

 

NOT: Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör