logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Güney Afrika Turu   

2690
16544
Güney Afrika Turu
THY ile 4*-5* Otellerde Tam Pansiyon.
GÜZERGAH JOHANNESBURG - SUN CİTY - CAPE TOWN
GİDİŞ TARİHİ 09 Temmuz 2018
DÖNÜŞ TARİHİ 15 Temmuz 2018Konaklama Programı
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.
*VİZESİZ

TUR TARİHLERİ:

09– 15 TEMMUZ / 22 – 28 EKİM / 10 – 16 ARALIK 2018

GÜNEY AFRİKA TURU

09– 15 TEMMUZ / 22 – 28 EKİM / 10 – 16 ARALIK 2018

4* ve 5* OTELLERDE Tam Pansiyon Konaklama (6 Gece 7 Gün)

TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVAALANINDAN TARİFELİ UÇUŞ

JOHANNESBURG - SUN CİTY - CAPE TOWN

1.GÜN:İSTANBUL-JOHANNESBURG
İstanbul  Atatürk Havaalanı dış  hatlar  gidiş  terminalinde  akşam saat 22.00’da Acentamız Kontuarında buluşma.Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile 01.35’de Johannesburg’a hareket ve yerel saat ile 10.25’de varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüs ile Johannesburg şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber yapılacak şehir turunda görülecek yerler arasında: Şehir merkezi Houghton, Dünyada Irk ayrımcılığıyla mücadelenin sembolü , bu uğurda 27 yıl özgürlüğünden mahrum kalmış Güney Afrika’nın siyasi lideri Nelson Mandela’nın evi, Rosebank , Nelson Mandela Meydanı bulunmakta. Ardından Sandton alışveriş merkezine geçiyoruz alacağımız öğle yemeği sonrası serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklayacağımız otele transfer dinlenme sonrası akşam yemeğinin otelde alınması ve konaklama. (4*Park Inn Sandton Hotel vb.)

 

2.GÜN:JOHANNESBURG – LESEDİ KÜLTÜREL KÖYÜ – SUN CİTY

Otelde alınan kahvaltı sonrası Lesedi Kültür Köyü turumuz için hareket ediyoruz yaklaşık 1.30 saat sürecek araç yolculuğumuz sonrası varışımızla beraber Güney Afrika’da yaşayan siyahi kabilelerin yaşam şekilleri, dansları ve gelenek göreneklerini tanıyacağımız turumuzda ilk olarak : Siyahi kabilelerin tarihlerini anlatan video prezentasyonu izliyoruz. Ardından Zulu Xhosa Basotha ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanları gezip , Geleneksel Kültürel Afrika danslarını göreceğimiz görsel şölen sonrası öğle yemeğimizi (Geleneksel Afrika mutfağı açık büfe) alıyoruz. Ardından Sun City’ye hareket ediyoruz varışımızla beraber Kıta Afrika’sında muazzam çaba gösterilerek mükemmel bir Turizm kompleksi haline getirilmiş Palmiye Ağaçları , Suni Gölleri , Golf Sahaları ile Afrika’nın incisi Sun City’i tanıyoruz. Ardından akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama. (5*Sun City Cascades Hotel vb.)

 

3.GÜN:  SUN CİTY – PİLANESBERG SAFARİ – SUN CİTY

Sabah erken saatlerde (05.30) Günün ilk ışıkları ile Pilanesberg Milli parkında Safari turumuza çıkıyoruz. Volkanik oluşumlu dağların arasında,doğal oluşumlu Doğal bir tabiat ortamında yaşayan hayvanları canlı olarak görebileceğimiz turumuzda 4 x 4 jiplerle ‘Big Five’ olarak adlandırılan Aslan, Fil, Leopar, Buffalo, Gergadan’ın yanı sıra Zürafa, İmpala, Zebra ve Antilop gibi sayısız hayvan türünü’de görme imkanı bulacağız. (Turumuz sırasında Rehber uyarılarını önemle dikkat etmeli fotoğraf çekiminin yasak olduğu durumlarda kurallara riayet etmeliyiz)  Turumuz sonrası otele dönüş ve alınan kahvaltı sonrası Sun City Botanik bahçesine geçiyoruz. Yapacağımız turda birbirinden Flora çeşitlerini görerek fotoğraflıyoruz. Ardından Timsah Çiftliğinde timsahları doğal yaşamında gözlemliyoruz. Turumuz sonrası serbest zaman ve akşam yemeğini alacağımız restauranta transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama. (5*Sun City Cascades Hotel vb.)

 

4.GÜN SUN CİTY – ASLAN PARKI – LANSERIA – CAPE TOWN

Otelde alınan kahvaltı sonrası yaklaşık 1.30 dakika sürecek yolculuk sonrası Aslan Parkına hareket ediyoruz varışımızla beraber Bebek aslanları ve yetişkin çitaları sevme imkanı bulacağız ardından 4x4 etrafı tel örgülü araçlarla Yetişkin aslanları gözlemleyeceğimiz Safari turumuz yapacağız . Turumuz sonrası Lanseria Havaalanına transfer yerel havayolları ile Cape Town’a uçuş ve varış sonrası yapacağımız panoramik şehir turu sonrası konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama. (5* Hilton Hotel vb.)

 

5.GÜN:CAPE TOWN- MASA DAĞI- KİRSTENBOSH BOTANİK BAHÇESİ

Otelde alınan kahvaltı sonrası Dünya’nın 7 Doğa harikasından biri olan Masa Dağı’na hareket. Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı’nın 1087 metre yükseklikte bulunan tepesine çıkıyoruz. Doyumsuz Manzarada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirler kuşbakışı Cape Town manzarasını fotoğraflayabilirler. Ardından yapacağımız Cape Town şehir turunda: Saat Kulesi, Cape Town Konferans Merkezi, St George’s Katedrali, Cape Town Kalesi, Belediye Binası, Yoğunlukla Müslümanların yaşadığı rengarenk evleri ile Bo Kaap Bölgesi ve Güney Afrika Tarihi ve kölelik döneminin en iyi gözlemlendiği Slave Lodge müzesi görülecek yerler arasında. Şehir turumuz ardından Osmanlı İmparatorluğu döneminde Müslümanlara liderlik yapması için gönderilen Ebubekir Efendi’nin türbesini ziyaret edeceğiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası turumuza Dünya’nın en büyük 3. Botanik bahçesi olan Kirstenbosch Botanik bahçesi ile devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi Botanik Bahçede local bir restauranta alıp Waterfront bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Turumuz sonrası otele transfer ve dinlenme sonrası akşam yemeğimizi Yöresel Afrika lezzetlerini gözlemleyebileceğimiz local bir restauranta alıp otele transfer oluyoruz konaklama Cape Town otelimizde.

(5* Hilton Hotel vb.)

 

6.GÜN:CAPE TOWN – ÜMİT BURNU

Otelde alınan kahvaltı sonrası Ümit Burnu gezisi için otelimizden hareket , Bantry Bay, Camps Bay, Clifton bölgelerinden geçerek Balıkçı kasabası Hout Bay’a varıyoruz. Ardından Tekne ile Duiker kasabasında bulunan Afrika’nın kürklü foklarını görüyoruz. Ardından Chapmans Peak yolundan geçerek Bartalameo Diaz’nın keşfettiği Afrika kıtasının en uç noktası olan Ümit Burnu’nu ve Dünyanın en yüksek fenerini görüp fotoğraf molası veriyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası öğle yemeğimizi lokal bir restauranta aldıktan sonra turumuzun son noktası olan Afrika penguenlerini görüyoruz. Ardından Simon’s Town geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz akşam yemeğinin alınması sonrası otele transfer ve konaklama. (5* Hilton Hotel vb.)

 

7.GÜN:CAPE TOWN – İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası alışveriş için  serbest zaman veriyoruz. Ardından belirlenen saatte buluşma sonrası havalimanına transfer Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 17.20’de İstanbul’a hareket ve 05.05’de varıla turumuz sona eriyor.

 

 

Önemli Not; Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2690€ / TEK KİŞİLİK ODA: 2990 €

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2490 € / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 2490 € / 0-2 YAŞ BEBEK: 100 €

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Johannesburg gidiş / Cape Town İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Cape Town – Johannesburg arası uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* ve 5* otellerde 6 Gece Konaklama
 • Otelde alınan Sabah kahvaltıları (6 Adet)
 • Öğle yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (6 Adet)
 • Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (6 Adet)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Pilanesberg Safari ücreti
 • Johannesburg Aslan parkı giriş ücreti
 • Masa Dağı çıkış teleferik ücreti
 • Kirstenbosh Botanik Bahçesi giriş ücreti
 • Ümit Burnu turu tekne ve giriş ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

 

Konaklama Programı
Oteller
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.

Güney Afrika Hakkında

Rotamızı yarım kürenin kuzeyinde kalanların sıcak kaçamak noktası Güney Afrika’ya çeviriyoruz. Ticari anlamda en gelişmiş şehir olan Johannesburg alışveriş anlamında bolca seçenek sunarken, vahşi doğasıyla Sun City gezinize heyecan katacak, yorgunluğunuzu da Cape Town ve çevresindeki masalsı kumsallarda atacaksınız.

Geçmiş zaman olur ki...

15. yüzyılda Hindistan’ı keşfe giden bir grup gemicinin yiyecek içecek ihtiyaçlarını karşılamak için demir attığı bölgenin adıdır Güney Afrika. Uğruna birçok savaşın yapıldığı yıllardan sonra günümüzde barış hüküm sürer bölgede. İngiliz Kültürü’nün etkilerinin yoğun olduğu Güney Afrika’da Nelson Mandela'nın Evi, Gold Reef City ve Voortrekker Anıtı ilk akla gelen tarihi yapılar oluyor.

Ülkeye dair... 
Oldukça büyük bir yüzölçümüne sahip Güney Afrika’yı bir uçtan bir uca gezebilmek için uzun bir zaman gerekir. Size önerimiz Johannesburg, Sun City ve Cape Towngibi başlıca şehirler için ayrı ayrı program yapmanız. 

Doğa, kültür, tarih ve eğlencenin iç içe geçtiği Güney Afrika, dört ayrı mevsimi yaşatır ziyaretçilerine. Mevsimlerde olduğu gibi mimaride de farklı tatlar alabilirsiniz bölgeden. Otantik işçiliklerden Felemenk sömürge tarzı Stellenboch evlerine kadar görülmeye değer birçok şey bulacağınıza eminiz.

 

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2690€ / TEK KİŞİLİK ODA: 2990 €

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2490 € / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 2490 € / 0-2 YAŞ BEBEK: 100 €

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Johannesburg gidiş / Cape Town İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Cape Town – Johannesburg arası uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* ve 5* otellerde 6 Gece Konaklama
 • Otelde alınan Sabah kahvaltıları (6 Adet)
 • Öğle yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (6 Adet)
 • Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (6 Adet)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Pilanesberg Safari ücreti
 • Johannesburg Aslan parkı giriş ücreti
 • Masa Dağı çıkış teleferik ücreti
 • Kirstenbosh Botanik Bahçesi giriş ücreti
 • Ümit Burnu turu tekne ve giriş ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

 

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör