logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       YURTDIŞI TURLAR       Mirac Kandili Özel Kudüs ve Mescid-i Aksa Turu   

975
Mirac Kandili Özel Kudüs ve Mescid-i Aksa Turu
İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa ve Peygamberler Diyarı Kudüs
GÜZERGAH Kudüs- Mescid-i Aksa - Kubbetü's-Sahra - Zeytindağı - El Halil - Helhul - Beytlehm-Eriha - Lut Gölü - Yafa
GİDİŞ TARİHİ 02 Nisan 2019
DÖNÜŞ TARİHİ 06 Nisan 2019Konaklama Programı
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.
EROL BODUR ve ALİ KUMAŞ Rehberliğinde Miraç Kandili Özel Programı

KUDÜS VE MESCİD-İ AKSA TURU MİRAC KANDİLİ ÖZEL

Kudüs- Mescid-i Aksa- Kubbetü's-Sahra- Zeytindağı- Helhul-Beytlehm-Eriha-Lut Gölü- El Halil-Yafa

2 – 6 Nisan 2019

Jerusalem New Capitol Otel'de Yarım Pansiyon Konaklama (4 Gece 5 Gün)

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE S. GÖKÇEN HAVALİMANI'NDAN TARİFELİ UÇUŞ

MESCİDİ AKSA’DA CUMA NAMAZI

 

1.Gün: 2 Nisan Salı 

Bursa FSM Bulvar Akuğur önünden (araç park imkanına müsaittir) 03:30’de hareket. Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları Telaviv kontuarı önünde en geç saat 05.30' da buluşma. İşlemler sonrası PC-795 saat 07.45’de Telaviv’ e hareket ve saat 09.00’ da varış. Çıkış işlemlerinden sonra Kudüs’e hareke . Otele varış  ve yerleşme.Mescid-i Aksâ’ya gidilerek Kubbet'üs Sahra,Kıble Mescidi ve diğer tarihi mekanların tanıtımı.18.00-20.30 arası akşam yemeği (otelde) .Akşam yemeği akabinde Mescid-i Aksa'da Miraç Kandili programına katılım. Geceleme Jerusalem Ritz Otel'de.

2.Gün: 3 Nisan Çarşamba 

Dileyenlerle Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de  el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret. Lut Gölü/Ölü Deniz bölgesine hareket(40 dk.) Deniz seviyesinden 4oo m. aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölü’nden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya geçiş, Eriha’da alış-veriş molası. Hazreti Musa kabri ve Külliyesine intikal. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket.  Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.  

3.Gün: 4 Nisan Perşembe

Dileyenlerle Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra El Halil kapısına hareket. Burada tarihi Kudüs Çarşıları, Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında serbest zaman. Serbest zaman sonrası Kudüs’teki otelimize hareket.  Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.  

4.Gün: 5 Nisan Cuma

Dileyenlerle Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’ da Zeytin Dağı’na hareket, Panoramik manzara tepesinden Kudüs’ ü temâşâ ve bilgilendirme,  Sahabî Selman El-Farisî ve hanım evliyalardan Râbia’tül Adeviyye Hz. türbelerini ziyaret. Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa' da ki CUMA  namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün: 6 Nisan Cumartesi

Dileyenlerle Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-08.30 arası otelde kahvaltı. Saat 09:00’da Yafa’ ya hareket. Yafa’da 2 saatlik mola. Sultan Mahmud Camii ve Külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi, sahil gezintisi. İsteyenler  Osmanlı eseri olan bir Filistin restoranında öğle yemeği alabilirler. Serbest zaman sonra Tel Aviv Havalimanına hareket. Gümrük ve Bagaj İşlemleri sonrası PC-784 saat 16.15’de İstanbul/Sabiha Gökçen Havalimanına uçak yolculuğu.  18.30’de varış. Bursa’ya transfer. Bir sonraki Niltur organizasyonunda buluşmak dileğiyle hoşçakalın.

 

Önemli Not; Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

                                                                                               İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 975 $ / TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 400 $ 

                                                                                          7 – 11 YAŞ ÇOCUK:875 $ / 3 – 6 YAŞ ÇOCUK: 675 $ / 0 – 2 YAŞ BEBEK: 220 $

 

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Bursa – S. Gökçen– Bursa Transferi
 • S.Gökçen– Tel Aviv - S.Gökçen uçak bileti ve alan vergileri
 • Jerusalem New Capitol Otel'de konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Profesyonel rehberlik
 • Vize Ücreti (Vizeler pasaporta bastırılmayıp “Liste Vize” olarak alınmaktadır.)
 • Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle yemekleri 
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • Otel Ekstraları (minibar, telefon vb.)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)

 

Konaklama Programı
Oteller
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve acentemizden temin edilecek vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri içinde vize liste vize alınmaktadır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuyaaittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir.

Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Kudüs Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Dönüş uçak biletinizi seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurunuz.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza USD almanız önerilir Yerel para birimi İsrail Şekeli’dir(Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir) İsrail genel olarak pahalı bir ülkedir.

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: İsrail’de Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

ELEKTRİK: Tur esnasında gezeceğimiz ülkelerde elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz. Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.

Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

* T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no : 0097225910555

* T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 0097235241101

                                                                                  İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 975 $ / TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 400 $ 

                                                                             7 – 11 YAŞ ÇOCUK:875 $ / 3 – 6 YAŞ ÇOCUK: 675 $ / 0 – 2 YAŞ BEBEK: 220 $

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Bursa – S. Gökçen– Bursa Transferi
 • S.Gökçen– Tel Aviv - S.Gökçen Pegasus Havayolları uçak bileti ve alan vergileri
 • Jerusalem Ritz Otel'de konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Profesyonel rehberlik
 • Vize Ücreti (Vizeler pasaporta bastırılmayıp “Liste Vize” olarak alınmaktadır.)
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle yemekleri 
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • Otel Ekstraları (minibar, telefon vb.)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.