logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       Yurtiçi Turlar       Uçak & Van Gölü Ekspresi ile Van Havzası Turu   

Uçak & Van Gölü Ekspresi ile Van Havzası Turu
UÇAK İLE VAN'A - VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE TATVAN'DAN ELAZIĞ'A - VAN GÖLÜ TEKNE TURU -AHLAT - VAN KEDİSİ
GÜZERGAH UÇAK İLE VAN'A - VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE TATVAN'DAN ELAZIĞ'A - VAN GÖLÜ TEKNE TURU - VAN KEDİSİ
GİDİŞ TARİHİ 15 Mart 2020
DÖNÜŞ TARİHİ 17 Mart 2020Konaklama Programı
2 Gece 3 Gün Veri alınamıyor.

UÇAK VE VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE VAN HAVZASI TURU

SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE  GİDİŞ VE DÖNÜŞ

             YARIM PANSİYON ( 2 GECE 3 GÜN )

 

UÇAK İLE VAN'A - VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE TATVAN'DAN ELAZIĞ'A - VAN GÖLÜ TEKNE TURU - AHLAT- VAN KEDİSİ

15-17 MART 2020

 HAREKET: 15 Mart 2020  günü Pazar günü saat 06.30 ‘da FSM Bulvarı AKUĞUR AVM' den, 06.45' da Haşim İşcan  Doğanbey  Otoparkı'ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ;

1. GÜN: VAN - MURADİYE ŞELALESİ - VAN KEDİ EVİ

İstanbul'dan katılacak olan misafirlerimizle Sabiha Gökçen havalimanında saat 08.40’da buluşuyoruz. 10.40’da hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Van uçağı ile Van’a hareket ediyoruz. Van’da bizleri bekleyen özel aracımızla şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Van’ın Muradiye ilçesine giderek, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni görüyoruz.  Köprü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ardından, Van Kalesi’nin (Tuşpa Kalesi)  eteklerine kadar giderek rehberimizden kale hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında yeni açılan  Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde giderek kale gezimizi taçlandırıyoruz. Sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı mağazımıza ulaşıyoruz. Gümüşe en güzel süsü veren Van Savatlı gümüş işçiliği hakkında bilgiler aldıktan sonra  otelimize yerleşiyoruz.

 

Kahvaltı paketi: Otobüsde ikram edilecektir.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Rönesans Life Otel, Vb.

Rota: Van Çevre Gezileri (180 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 km

 

2. GÜN: AKDAMAR ADASI - VAN GÖLÜ TEKNE TURU - AHLAT - SELÇUKLU MEZARLIĞI

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında Beş Minaresiyle meşhur ilimiz Bitlis’e bağlı Ahlat ilçemize ulaşıyoruz. Ahlat’ta Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp Tatvan şehir merkezinde panoramik tur yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Verilen molanın ardından misafirlerimiz ile Bitlis Güroymak ilçesine giderek kaplıcalara sokulan manda ve atların görsel şölenini izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

BİTLİS MANDA FOTOĞRAF TURU

Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde yaşayanlar, kış mevsiminde ahırda besledikleri büyükbaş hayvanlarıyla atlarını belli aralıklarla köydeki kaplıcaya götürüp temizlenmelerini sağlıyor. Çevresi karla kaplı kaplıcanın sıcak suyunda uzun bir süre bekletilen manda ve atlar, fotoğraf tutkunlarının da ilgisini çekiyor. Kaplıcada yıkanan manda ve atlar, buhar ve sisle çok güzel bir görüntü ortaya çıkarıyor. Zaten burada çekilen birçok fotoğraf uluslararası dallarda ödül almış.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Fiyatına Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Taşar Royal Otel Tatvan, Vb.

Rota: Van Çevre Gezileri (180 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 km

 

3. GÜN: VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE ELAZIĞ YOLCULUĞU - HARPUT

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Tatvan Garı'ndan saat 07.55'de kalkacak olan Van Gölü Ekspresi trenimizle (Pulman Vagonda) Elazığ'a hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 7 saat süren keyifli tren yolculuğumuz sonrasında Elazığ Garı'nda iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla Elazığ şehir merkezi üzerinden Elazığ ilinin tarihte bilinen en eski yerleşim yeri Harput’a ulaşıyoruz. Burada Harput Kalesi, Kurşunlu Camii, 12. Yüzyılda Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yapılmış olan Ulu Camii görüyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımızla buluşarak şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda yöresel ürünleri alabilirsiniz. Sonrasında Elazığ Havalimanına hareket ediyoruz. 20.40’ta kalkacak olan Pegasus Havayolları’na ait olan uçağımız ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a indiğimizde bizleri bekleyen servislerimize binerek, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere  sizlerle vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

TOPLAM TUR MESAFESİ: 400 KM

İklimi: Van ilinde kara iklimi hüküm sürer. Kışlar sert ve uzun geçer. Çok yüksek bölgelerinde, kışın daha az sert geçmesini Van Gölü temin eder. Kışın 150 güne yakını 0°C altında geçer. Yazın ise 20 gün +30°C’nin üstündedir. Toprak 80 gün karla örtülü kalır. Senelik yağış miktarı ilçelere göre 370 mm ile 570 mm arasında değişir. Yazlar az yağışlı ve çok sıcak geçer. Sıcaklık -26,9°C ile +36°C arasında seyreder.

 

ÜCRET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1490 TL / TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 150  TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 1290 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1190 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 150 TL

 

HİZMET DETAYLARI

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş- Dönüş Havalimanı Transferleri (Bursa – S.Gökçen / S.Gökçen - Bursa),
 • S.Gökçen - Van / Elazığ – S.Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Van Gölü Ekspresi VAN-ELAZIĞ Tren Bileti
 • Lüks Otobüsle tüm çevre gezileri ve otobüs İçi İkramlar,
 • Profesyonel  Rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Bitlis Manda Fotoğraf Turu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınacak kapalı meşrubatlar,
 • Otel ekstraları ( Minibar, oda servisi ..)
 • Müze giriş ücretleri (1 yıllık Sınırsız Müze Kart 70 TL)
Konaklama Programı
Oteller
2 Gece 3 Gün Veri alınamıyor.

Oteller : 

RÖNESANS LİFE HOTEL vb. / VAN


TAŞAR ROYAL HOTEL vb. / TATVAN 

Ekstra Bilgiler
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
Müze Kart’in geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, Il Özel Idare vs.) girisleri tur ücretine dahil olmayip, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadir.
Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yogunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartlari açisindan ayni olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sirasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli
gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yogunluk vb.) ve ya misa?rlerimizin rehberimizin verdigi zamanlamalara uymamalari sebebiyle tur programimizda
yazdigi halde gezilemeyen yerlerden Jolly Tur kesinlikle sorumlu degildir.
Kisilerin tura katilimlarindaki saglik sorunlari, hamilelik durumu, sürekli kullanimda bulunduklari ilaçlar ile ilgili raporlari yanlarinda bulundurmalari gerekmektedir.
Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulundugu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat
öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yogunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller degişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Nil Tur temsilcisi
tarafindan bilgilendirilir.


UYARI : NİLTUR TURIZM HAVAYOLU ILE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABIDIR. ÖZEL UÇUSLARDA RÖTAR RISKI HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUS ÖNCESINDE SAATLER DEGISEBILIR. NİLTUR  BU DEGISIKLIKLERI EN KISA SÜREDE BILDIRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREK TURU SATIN ALMISTIR.

KATILIM KOŞULLARI : Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yas çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

ÜCRET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1490 TL / TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 150  TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 1290 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1190 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 150 TL

 

HİZMET DETAYLARI

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş- Dönüş Havalimanı Transferleri (Bursa – S.Gökçen / S.Gökçen - Bursa),
 • S.Gökçen - Van / Elazığ – S.Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Van Gölü Ekspresi VAN-ELAZIĞ Tren Bileti
 • Lüks Otobüsle tüm çevre gezileri ve otobüs İçi İkramlar,
 • Profesyonel  Rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Bitlis Manda Fotoğraf Turu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınacak kapalı meşrubatlar,
 • Otel ekstraları ( Minibar, oda servisi ..)
 • Müze giriş ücretleri (1 yıllık Sınırsız Müze Kart 70 TL)
 • 1.Gün Sabah Kahvaltısı

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 

  * Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör