logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       Yurtiçi Turlar       Uçaklı Hatay-Gaziantep Lezzet Durakları Turu   

2050
Uçaklı Hatay-Gaziantep Lezzet Durakları Turu
Güneydoğu Anadolu'nun LEZZET DURAKLARI Hatay ve Gaziantep'te lezzet dolu bir haftasonu..
GÜZERGAH HATAY – ARKEOLOJİ MÜZESİ – ST.PİERRE – HABİB-İ NECCAR – UZUN ÇARŞI – SAMANDAĞ- HZ.HIDIR (as) – TİTUS TÜNELİ –GAZİANTEP- ZEUGMA – ALMACI PAZARI –BAKIRCILAR ÇARŞISI
GİDİŞ TARİHİ 29 Ekim 2020
DÖNÜŞ TARİHİ 31 Ekim 2020Konaklama Programı
2 Gece 3 Gün Veri alınamıyor.
TUR TARİHİ


 • 1.TUR 29 EKİM-31 EKİM 2020


UÇAKLI BUTİK HATAY - GAZİANTEP LEZZET DURAKLARI TURU    

KÜLTÜR,TARİH,DOĞA VE GURME GEZİSİ 

4*-5* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA (2 GECE 3 GÜN)

SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE GİDİŞ VE DÖNÜŞ

HATAY – ARKEOLOJİ MÜZESİ – ST.PİERRE – HABİB-İ NECCAR – UZUN ÇARŞI – SAMANDAĞ- HZ.HIDIR (as) – TİTUS TÜNELİ –GAZİANTEP- ZEUGMA – ALMACI PAZARI –BAKIRCILAR ÇARŞISI

 TUR TARİHİ 29 EKİM-31 EKİM 2020

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. BURSA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ.

Hareket: 29 Ekim 2020 Perşembe gününün ilk saatlerinde, saat 04.00 ‘de FSM Bulvarı Akuğur  önünden,saat 04.15' da Haşim İşcan Doğanbey Otoparkı'ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket. Pegasus Havayolları PC2130 sefer sayılı uçağıyla saat 09:00'da  Hatay’a uçuş.

1.Gün Perşembe : Hatay, Teofarm Çiftliği, Arkeoloji Müzesi, St. Pierre Kilisesi, Habib-i Neccar Cami, Uzun Çarşı ve Affan Kahvesi

 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları PC2130 sefer sayılı uçağıyla saat 09:00'da Hatay’a hareket. 10:40'da varış ve bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak her şeyin üretilebildiği ve tüm lezzetlerin kaynağı verimli Amik Ovasında yer alan “Teofarm Çiftliğini” ziyaretle başlayacağız. Teofarm Çitliği, kaybolmaya yüz tutmuş atalık tohumlara  yeniden can vermeye çalışan çalışmalar yapmaktadır. Çiftlikte, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra yetişdirdikleri Karakılçık buğdayı ile hazırlanmış ve tandırda sıcak sıcak pişirilmiş "Biberli / Katıklı Ekmek” ve çaylarımızı içip ferahladıktan sonra Hatay Arkeoloji Müzesi'ne doğru yolumuza devam ediyoruz. 1932 yılında başlayan kazı çalışmalarından bugüne kadar Amik Ovası, Harbiye, Narlıca, Güzelburç, Samandağ ve çevresinde yapılan kazılar sonucu çıka  rtılan ve koleksiyonu tamamlayan mozaikler hakkında rehberimizden detaylı bilgi ediniyoruz. Gezimize adını Hz. İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Pierre’den alan kiliseyi ziyaret ediyoruz. Doğal bir mağara olan kilisede ilk dini toplantı yapıldığından dolayı Hristiyanlığın ilk kilisesi olarak bilinmektedir. Ardından, şehir merkezinde yer alan otelimize doğru devam ediyor, bagajlarımızı resepsiyona bırakıp sonrasında öğle yemeğimizi Antakya yöresel mezelerini ilk tadımlarını durak durak gezerek geleneksel Humus ve bakla dükkanları ziyaret edip ardından dürüm döner yerlerinde öğle yemeğimize devam edeceğiz. Yemek sonrası, Çan, Ezan, Hazzan sesleri ile Hristiyan, Müslüman ve Musevi kültürleriyle yoğrulmuş, farklı inanışlarda yaşam alanları ile son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’da gezimize, restore edilmiş eski Antakya konakları arasında yürüyüşle Affan Kahvesinde dileyenlerin kahve ve/veya yöresel haytalı tatlısını denemesinden sonra Habibi Neccar Cami, Uzun Çarşı gezilerimizi yapıyor ve çarşıda sizlere nefis Antakya Künefesi için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte buluşuyor ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Antakya'daki otelimizde.

(Hatay Bölgesi, “Bereketli Hilal” (Fertile Crecent) diye de adlandırılan Akdeniz ikliminin egemen olduğu hilal şeklinde bir görüntüye sahip toprakların tam içinde yer alır. Bu adlandırma aslında ilk kez ABD’li Doğubilimci (Oryantalist) James Nery Breasted (1865 – 1935) tarafından adlandırılır. Bölge, Mezopotamya, Kuzey Suriye, Güney Doğu Anadolu, Doğu Akdeniz (Levant) bölgesini içine alır. Ilk tarım, hayvanların evcilleştirilmesi, ilk köyler, en eski kültür hep Bereketli Hilal Bölgesinde başlamıştır.)

2. Gün Cuma : Samandağ, Hz. Hıdır Makamı, Vakıflı Köyü, Seleucia Pieria Antik Kentinden Titus Tüneli ve Beşikli Mağara, Gaziantep

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Samandağı sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü'nü ve Ermeni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, reçeller ve likörlerden alışveriş yapabilirsiniz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilini, helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kentinde, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini ve Beşikli Mağara’yı geziyoruz. Öğle yemeğinde, Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerini Yerel Restaurant'ta tadıyor ve sonrasında yerel bir Sabun fabrikası ziyareti yapıyoruz. Ardından, Gaziantep'e hareket ediyoruz. Otele varış ve yerleşme. Akşam yemeği Yerel restoranda, konaklama Gaziantep  otelimizde.

3.Gün Cumartesi : Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Elmacı Pazarı, Bakırcılar ve Sedefçiler Çarşısı

 Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve sonrasında sonrasında, Zeugma Mozaik Müzesi’ni rehberinizin detaylı anlatımı ile geziyorsunuz. Müze gezimizin ardından Dünyaca ünlü Gaziantep mutfağını tatmak için öğle yemeğini Kale Bölgesinde, yer alan güzel yerel restaurantlardan tercih edeceğiniz bir yerde almak üzere serbest zamanınız oluyor. Ardından rehberiniz ile tekrar buluşup ünlü Katmerci Ustası ,ardından Bakırcılar Çarşısı, Elmacı Pazarı ve Sedefçiler çarşılarının içinden yürüyerek ünlü Tahmis Kahvesinde keyiften sonra biraz alışveriş yapıp bol bol fotoğraf çekmek için serbest zamanınız oluyor. Serbest Zaman sonrası Gaziantep Havalimanı’ na doğru yola çıkıyoruz. Dönüş uçağımız Pegasus Havayollarının PC 2409 sefer sayılı uçağı ile 21:55‘ te hareket edip 23:35’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘na varıyoruz. Bursa’ya transfer akabinde tekrar görüşmeyi dileyerek sizleri almış olduğumuz servis noktalarına bırakıyoruz.

NOT: Rehberimiz, hava ve yol şartları nedeniyle tur programına sadık kalmak kaydıyla güzergahı revize etme hakkına sahiptir.

                          

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2050 TL / TEK KİŞİLİK ODA : 2200 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 1550 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1250 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 95 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş- Dönüş Havalimanı Transferleri (Bursa – S.Gökçen / S.Gökçen - Bursa),
 • S.Gökçen – Antakya  / Gaziantep – S.Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı - 2 Set Menü veya Açık Büfe Akşam Yemeği
 • Lüks Otobüsle geziler ve otobüs İçi İkramlar,
 • 1 gece Hatay’da, 1 Gece Gaziantep’te yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Kahvaltı Kumanya Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınacak kapalı içecekler
 • Otel ekstraları ( Minibar, oda servisi ..)
 • Müze giriş ücretleri (1 yıllık Sınırsız Müze Kart 70 TL)

 

 

Konaklama Programı
Oteller
2 Gece 3 Gün Veri alınamıyor.

MUTLAKA OKUYUNUZ;

UYARI : NİLTUR TURIZM HAVAYOLU ILE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABIDIR. ÖZEL UÇUSLARDA RÖTAR RISKI HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUS ÖNCESINDE SAATLER DEGISEBILIR. NİLTUR  BU DEGISIKLIKLERI EN KISA SÜREDE BILDIRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREK TURU SATIN ALMISTIR.

KATILIM KOŞULLARI : Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yas çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Niltur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler

Anorak, Kazak, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Diğer Bilgiler

-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. BURSA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ.

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2050 TL / TEK KİŞİLİK ODA : 2200 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 1550 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1250 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 95 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş- Dönüş Havalimanı Transferleri (Bursa – S.Gökçen / S.Gökçen - Bursa),
 • S.Gökçen – Antakya  / Gaziantep – S.Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı - 2 Set Menü veya Açık Büfe Akşam Yemeği
 • Lüks Otobüsle geziler ve otobüs İçi İkramlar,
 • 1 gece Hatay’da, 1 Gece Gaziantep’te yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Kahvaltı Kumanya Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınacak kapalı içecekler
 • Otel ekstraları ( Minibar, oda servisi ..)
 • Müze giriş ücretleri (1 yıllık Sınırsız Müze Kart 70 TL)

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
   

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir.