logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       Yurtiçi Turlar       Uçaklı Karadeniz ve Yaylalar Turları Bursa Hareketli (Kurban Bayramı 3. Gün)   

2900
Uçaklı Karadeniz ve Yaylalar Turları Bursa Hareketli (Kurban Bayramı 3. Gün)
“Yeşili ve Yaylalarıyla Karadeniz’e Rüya Gibi Bir Yolculuk..”
GÜZERGAH Trabzon-Sümela-Rize-Ayder-Uzungöl-Giresun-Ordu-Boztepe-Ünye-Samsun-Amasya-Kastamonu-Safranbolu
GİDİŞ TARİHİ 22 Temmuz 2021
DÖNÜŞ TARİHİ 28 Temmuz 2021Konaklama Programı
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.
6 Gece 7 Gün ( Uçak ile Trabzon’a Gidiş, Lüks Otobüsle Dönüş)

TUR TARİHLERİ :


 • 19-25 HAZİRAN 2021

 • 22-28 TEMMUZ 2021 (KURBAN BAYRAMI 3.GÜN)

 • 14-20 AĞUSTOS 2021


2021 KARADENİZ VE YAYLALAR TURLARI

UÇAK İLE GİDİŞ OTOBÜSLE DÖNÜŞ

4*- BUTİK OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

TRABZON-SÜMELA-RİZE-AYDER-UZUNGÖL-GİRESUN-ORDU-BOZTEPE-ÜNYE-SAMSUN-AMASYA-KASTAMONU-SAFRANBOLU

6 Gece 7 Gün ( Uçak ile Trabzon’a Gidiş, Lüks Otobüsle Gezerek Dönüş)

TUR TARİHLERİ :   19-25 HAZİRAN / 22-28 TEMMUZ (KURBAN BAYRAMI 3.GÜN) / 14-20 AĞUSTOS 2021

1.GÜN: Trabzon - Akçaabat - Sümela - Maçka

Bursa’dan sabah saat 03:30’ da FSM Bulvarı Akuğur önünden, saat 04.00’ da Haşim İşcan Doğanbey Otoparkı’ndan hareket. İstanbul’dan katılacak misafirlerimizle 06:00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Niltur kontuarında buluşma.Uçak biniş İşlemleri sonrası Anadolujet ile Trabzon’a uçuş. Otobüsümüzle AKÇAABAT’a hareket ediyoruz. Ünlü restorantımızda yöresel lezzetleri tatma imkanı ( Serbest). Yemek sonrası Maçka’ya hareket. Yeşilin tüm tonlarını göreceğimiz Altındere milli parkı içerisinde Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan SÜMELA Meryem Ana Manastırı’nı görüyoruz. (Restorasyon nedeniyle manastır kapalı olduğunda seyir terasından görülüp bilgilendirme yapılmaktadır.) 1.250 mt yükseklikteki manastırda ; Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri ve Freskler bulunmaktadır. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon Büyük Sümela Hotel'de.

2.GÜN: Maçka – Trabzon - Rize

Ayder Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası otobüsümüz ile Rize – Ayder Yaylası’na hareket. Yolumuz üzerinde ünlü Sürmene bıçakçısına uğruyor, bıçakçılık sanatı hakkında bilgi alıp alışveriş yapabiliyoruz. Dileyenlerle FIRTINA DERESİnde rafting ve zepline imkanı. Buz gibi soğuk sulara sahip Fırtına vadisinde yöresel lezzetleriyle serbest öğle yemeği alacağımız restorana geçiyoruz. Kestane, Kızılağaç, Doğu Ladini gibi bitki örtüsü ile süslü Fırtına Deresi’nin eşsiz güzelliğini seyrediyoruz. Dileyen misafirlerimizle Çamlıhemşin ilçesinin 12 km güneyinde bulunan Zilkale’ye çıkıyoruz ( Ekstra). Dağların arasında, Fırtına deresinde deniz seviyesinden 750 metre rakımda ve 100 m yüksekliğinde konumu ve çok iyi korunmuş durumu ile büyüleyici güzellikteki bu eseri ziyaret ediyoruz. Çamlıhemşin’deki doğa harikası , kaplıcası ile de ünlü AYDER YAYLASI’na çıkıyoruz. Buradaki ünlü Gelin Tülü Şelalesi’ni görüyoruz. Doğa yürüyüşü yapacağımız serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yaylası Kaçkar Resort Hotel'de.

3.GÜN: Ayder – Rize - Uzungöl

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Ayder Yaylası’ndan ayrılış. Rize’de Rize Bezi atölyesinde alışveriş molası. Yöreye özgü çay fabrikasında çay üretimini izleme ve alışveriş molası. Sürmene Çamburnu’nda serbest öğle yemeği molası . Yemek sonrasıi, Karadeniz’in simgesi Uzungöl’e hareket. UZUNGÖL’e varışımızda, göl çevresinde yürüyüş, fotoğraf ve alışveriş molası. Otelimize yerleşme. Dileyenlerle Lustra ve Karaster Yaylaları’na çıkış ( ekstra). Akşam yemeği ve konaklama Uzungöl Fettahoğlu Grand Sis Hotel'de.

4.GÜN: Uzungöl - Trabzon – Giresun – Ordu – Boztepe-Ünye

Sabah kahvaltı sonrası, Trabzon şehir merkezine hareket ve Soğuksu Mevkiindeki ATATÜRK KÖŞKÜ ile şehir merkezindeki Osmanlı eseri olan GÜLBAHAR HATUN Camii ve Türbesi hakkında bilgilendikten sonra 13.yy da 1.Manuel Komnenus zamanında yapılan, 1584 de Camii,1964 de Müze, günümüzde ise ibadete açılan AYASOFYA Camii'ni ziyaret ediyoruz. Trabzonhasır ve Telkari sanatının örneklerini göreceğimiz atölye ve mağaza ziyaretimizin ardından şehir merkezinde serbest öğle yemeği molası. Kirazın Anavatanı GİRESUN’uu geçerken Milli mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman'ın mezarında bulunduğu Giresun Kalesi’ ni ve Karadeniz'in tek adası olan Giresun adasını gördükten sonra Ordu'ya hareket. ORDU'yu en güzel şekilde seyredebileceğimiz Boztepe'ye teleferikle çıkış (extra) Ülkemizde Fındık üretimi konusunda önemli bir yer tutan Ordu'da Fındık alışverişimiz sonrası otelimize hareket. Akşam Yemeği ve konaklama Ordu Ramada Resort by Wyndham Hotel'de.

5.GÜN: Ünye - Samsun – Amasya

Kahvaltının ardından Samsun'a hareket. Yolumuz üzerinde Karadeniz’in en güzel ilçelerinden biri olan ÜNYE'de deniz kenarında çay ve yürüyüş molası. Samsun'a varışımızda Kurtuluş Savaşımızın sembolü Bandırma Vapuru ve Samsun 19 Mayıs Anıtı'nı görüyoruz. Burada hatıra grup fotoğrafı çekimi sonrası Ünlü Samsun Pide'lerinden tatmak için restoranımızda öğle yemeği molası veriyoruz. FERHAT İLE ŞİRİN ‘in efsanelere konu olmuş Yeşilırmak kıyısındaki AMASYA şehrine hareket. Osmanlı tarihinin kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz Amasya’da, Ferhat ile
Şirin Efsanesine Ait Su Kanalları, Aşıklar Müzesi, Gök Medrese, Mumyalar Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Şehzadeler Yolu, Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi , Amasya Kalesi, Kral Mezarları (Panoramik), Yeşilırmak, II. Beyazıd Külliyesi (restorasyonda), ve Saat Kulesi göreceğimiz başlıca eserler olacak. Şehir turu sonrası otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Amasya Harşena Hotel'de.


6.GÜN: Amasya – Ilgaz Tüneli - Kastamonu - Safranbolu

Sabah kahvaltı sonrası Amasya'dan ayrılış. Osmancık, Tosya ve Ilgaz Tüneli’ni geçerek KASTAMONU’ya varış. Karaçomak Deresinin iki tarafına kurulmuş olan Kastamonu, Kurtuluş savaşında verdiği mücadeleler sebebiyle "Şehitler Diyarı" olarak anılmaktadır. Serbest öğle yemeği alacağımız restoranda Kastamonu lezzetlerini tadabilirsiniz. Kastamonu şehir turumuza Anadolu'nun üç sac ayağından biri olarak kabul edilen Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi ve Külliyesini ziyaretle başlıyoruz. Nasrullah Camii ve Meydanı, Kastamonu Kalesi, Hükümet Konağı, Şerife Bacı Anıtını ziyaret ederek Kastamonu’dan ayrılıyor ve müzekent Safranbolu’ya gidiyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Safranbolu Park Hotel'de.


7.GÜN: Safranbolu – Bursa

Sabah kahvaltı sonrası Safranbolu şehir turumuzda göreceğimiz yerler ; Hıdırlık tepesi, Tarihi Türk Osmanlı mimarisi olan Safranbolu evleri, Kaymakamlar Evi, Cinci Hani, Köprülü ve İzzet Mehmet Pasa Camileri, Güneş Saati, Bakırcılar, Demirciler ve Manifaturacılar çarsılarını.
Safranbolu’ya özgü yöresel yemekleri tadabileceğimiz restoranımızda serbest öğle yemeği molası. Lokum atölyelerindeki alışverişimizden sonra Bursa’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Bursa’ya varıyor ve siz değerli misafirlerimizi bir sonraki Niltur seyahatinde buluşmak üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. BURSA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ.

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2900 TL / TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 1050 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2500 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1100  TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 125 TL 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Bursa-S.Gökçen transferi
 • S.Gökçen-Trabzon  Ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen otellerde 6 Gece yarım pansiyon konaklama.
 • Açık büfe veya set menü 6  sabah kahvaltısı ve 6 akşam yemeği.
 • Lüks Mercedes Travego otobüs ile seyahatler.
 • Araçta sıcak soğuk ikramlar.
 • Ören yeri, Milli Park giriş ücretleri ( Altınpark Vadisi, Ayder Yaylası)
 • 65 yaş üstü ve 18 yaş altı öğrenci misafirlerimiz için Kültür Bakanlığı müze girişleri ücretsizdir.
 • Niltur Profesyonel  Rehberlik hizmetleri
 • Teleferik ile Boztepe Turu
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Kahvaltı Kumanya Paketi
 • Hijyen Kiti
 • Milli Park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Katma Değer Vergisi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınan içecekler,
 • Rafting  90 TL, Zilkale ve Palovit Şelalesi 40 TL, Lustra ve Kalaster Yayalaları 40 TL.
 • T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri (1 yıllık Sınırsız Müze Kart 60 TL)

 

 

 

MUTLAKA OKUYUNUZ;

UYARI : NİLTUR TURIZM HAVAYOLU ILE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABIDIR. ÖZEL UÇUSLARDA RÖTAR RISKI HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUS ÖNCESINDE SAATLER DEGISEBILIR. NİLTUR  BU DEGISIKLIKLERI EN KISA SÜREDE BILDIRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREK TURU SATIN ALMISTIR.

KATILIM KOŞULLARI : Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yas çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 

MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

HAVA KOŞULLARI:
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.

GEREKLİ MALZEMELER

Önceden giyilmiş yürüyüş ayakkabısı veya botu, yağmurluk (panço tercih edilmelidir) kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, güneş kremi, şapka, bandana, küçük bir sırt çantası, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, yedek ayakkabı, terlik, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.

ÖĞLE YEMEKLERİ

-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.

DİĞER BİLGİLER

Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
 

Yeni Süreçte Alınan Önlemler:

- Araçlarımız Güvenli Turizm Sertifikası kapasitesine uygun olacaktır.
- Hijyen kiti verilecektir.
- Araçlarda ateş ölçer olacaktır.
- Araç, Otel, Restaurant gibi kapalı alanların dezenfektanları sürekli yapılmaktadir.

Konaklama Programı
Oteller
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.

6 Gece Şehir ve Yayla Otellerinde Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği Dahil Konaklama

Konaklamaya yapılacak otelllerimizi ŞEHİR-OTEL sırasına göre aşağıda inceleyebilirsiniz;

 

MUTLAKA OKUYUNUZ;

UYARI : NİLTUR TURIZM HAVAYOLU ILE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABIDIR. ÖZEL UÇUSLARDA RÖTAR RISKI HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUS ÖNCESINDE SAATLER DEGISEBILIR. NİLTUR  BU DEGISIKLIKLERI EN KISA SÜREDE BILDIRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREK TURU SATIN ALMISTIR.

KATILIM KOŞULLARI : Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yas çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

HAVA KOŞULLARI:
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.

GEREKLİ MALZEMELER

Önceden giyilmiş yürüyüş ayakkabısı veya botu, yağmurluk (panço tercih edilmelidir) kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, güneş kremi, şapka, bandana, küçük bir sırt çantası, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, yedek ayakkabı, terlik, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.

ÖĞLE YEMEKLERİ

-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.

DİĞER BİLGİLER

Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. BURSA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ.

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2900 TL / TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 1050 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2500 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1100  TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 125 TL 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Bursa-S.Gökçen transferi
 • S.Gökçen-Trabzon  Ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen otellerde 6 Gece yarım pansiyon konaklama.
 • Açık büfe veya set menü 6  sabah kahvaltısı ve 6 akşam yemeği.
 • Lüks Mercedes Travego otobüs ile seyahatler.
 • Araçta sıcak soğuk ikramlar.
 • Ören yeri, Milli Park giriş ücretleri ( Altınpark Vadisi, Ayder Yaylası)
 • 65 yaş üstü ve 18 yaş altı öğrenci misafirlerimiz için Kültür Bakanlığı müze girişleri ücretsizdir.
 • Niltur Profesyonel  Rehberlik hizmetleri
 • Teleferik ile Boztepe Turu
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Kahvaltı Kumanya Paketi
 • Hijyen Kiti
 • Milli Park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Katma Değer Vergisi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınan içecekler,
 • Rafting  90 TL, Zilkale ve Palovit Şelalesi 40 TL, Lustra ve Kalaster Yayalaları 40 TL.
 • T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri (1 yıllık Sınırsız Müze Kart 60 TL)

 

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %100'ü misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
  * Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör