logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       Yurtiçi Turlar       Uçaklı Kars - Ağrı - Iğdır Turu   

2100
Uçaklı Kars - Ağrı - Iğdır Turu
2 GECE 3 GÜN
GÜZERGAH Ağrı – Doğu Beyazıt – Iğdır – Kars – Sarıkamış – Ağrı Dağı – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü
GİDİŞ TARİHİ 01 Nisan 2021
DÖNÜŞ TARİHİ 03 Nisan 2021Konaklama Programı
2 Gece 3 Gün Veri alınamıyor.
TUR TARİHİ:


 • 01-03 NİSAN 2021

 • MUTLAKA OKUYUNUZ!!!

 • Tur Fiyatımız İstanbul Yeni Havalimanı  başlangıçlı olup Bursa'dan havalimanı transferi alacak misafirlerimiz için gidiş - dönüş transfer ücreti 250 TL dir.

 • Tur fiyatımız ilan günü için geçerli olup, uçak bilet fiyatlarındaki yükselmeler revize edilmektedir. Lütfen erken rezervasyon yaptırınız.


Kars, Ağrı ve Iğdır Turu

Ağrı – Doğu Beyazıt – Iğdır – Kars – Sarıkamış – Ağrı Dağı – İshak Paşa ve Selçuklu Sarayı – Hz. Ebu’l-Hasen-i Harakânî (ks.) Türbesi – Ani Harabeleri – Menuçehr, Evliya ve Kümbet Camii – Çıldır Gölü – Kafkas Gecesi ve Kaz Ziyafeti

Bursa'dan Turumuza Katılacak Misafirlerimiz ile Hareket: Perşembe günü sabah saat 03:45 ‘de FSM Bulvarı Akuğur Market önü, 04:00 ‘de Doğan Bey otoparkından İstanbul İstanbul Yeni Havalimanı'na hareket.

Tur Fiyatımız İstanbul Yeni Havalimanı  başlangıçlı olup Bursa'dan havalimanı transferi alacak misafirlerimiz için gidiş - dönüş transfer ücreti 250 TL dir.

1.Gün: 01 Nisan Perşembe (İstanbul - Ağrı - Doğubayazıt - İshak Paşa Sarayı - Ağrı Dağı - Iğdır - Kars)

İstanbul Yeni Havalimanı’nda 07.00’da Türk Havayolları Kontuarı önünde buluşuyoruz. Check-in işlemlerimiz sonrası güvenlik kontrolünden geçerek THY’nın TK2730 seferi ile 08.35’te Ağrı'ya uçuş. Varış 10.30. Alanda bekleyen aracımız ile panoramik Ağrı şehir turu sonrası Doğubayazıt'a geçiyoruz. Türkiye’nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayı'nı geziyor, bölgenin yetiştirdiği değerli mutasavvıf ve şair Ahmed-i Hani Hz’lerinin kabrini ziyaret sonrası; 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğimiz, Iğdır üzerinden (şehir merkezini panoramik olarak görerek) Kars yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 3*+ Kars-ı Şirin Oteli vb.

Rota: Ağrı Havaalanı - Doğubayazıt (100 km) Doğubayazıt – Iğdır ( 50 km ) Iğdır – Kars (140 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 290 km

2.Gün: 02 Nisan Cuma (Kars Merkez - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısını müteakip Kars turumuza; Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi. 46 tabya ile Türkiye’nin en çok tabyasına sahip, Ruslar’ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askeri şehit ettiği ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarların kanla kaplandığı, bu sebeple ‘Kanlı Tabya’ adını alan yere yapılmış bu müzeyi ve Kafkas Cephesi Komutanı Mareşal Fevzi Çakmak’a Rus komutan tarafından hediye edilen Gümrü antlaşmasının imzalandığı Beyaz Vagonu ziyaret ile başlıyoruz. Rus işgali döneminden kalma Rusların Katedral olarak inşa ettiği Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fethiye Camii ve tarihi binaları gördükten sonra; Kars Kalesi, ve eteğinde Evliya Camiinde medfun Anadolu’nun Türkleşmesinde ve İslamlaşmasında büyük rol oynayan Evliya Alperen’lerden, Mevlana Celaleddin Rûmî Hz. ve Baheaddin Nakşibend Hz gibi önemli tasavvuf büyüklerinin manevi hocası olarak görülen, 1033 yılında Selçukluların Anadolu’ya girmek için verdiği mücadele sırasında şehit düşen Hz. Ebu’l-Hasen-i Harakânî (ks.) Türbesi'ni, Kümbet Camii (Eski Havariler Kilisesi) ziyaret sonrası, Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada kalıntılarını göreceğimiz yapılardan bazıları Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Camii’ni göreceğiz. Ani Harabeleri’ni gördükten sonra 123 km2 alanı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Kışları genelde buz tutan Çıldır Gölü’nde vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz buzları kırarak yapılan balık avını izleyebilir, Göl kenarındaki güzel tesiste gölden tutulan sarı balık ve Harakanî çorbasının tadına bakabilirsiniz. Kars’a dönüşümüzde (Vakit kalırsa) Ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Namık Kemal Kültür Evinde Aşık atışmalarını dinleyerek bu önemli kültürü yaşama fırsatı buluyoruz. Akabinde nerede olduğunuzu tam anlamıyla hissettirecek, yöresel akşam yemeği ve Kafkas Halk Dansları Gösterisi için Ölçülü Köyü veya Kaz Evi’ne geçiyoruz. Akşam yemeğinde Kars'ın meşhur Evelik Çorbası veya Kesme Aşı, Tiftik edilmiş Kaz eti (Bulgur pilavı eşliğinde), Hıngal, İran mutfağından Piti, Yöresel Umaç Helvası ve El Yapımı Reyhan Şerbetinin tadına bakacakağız. Konaklama otelimizde.

Öğle yemeği tavsiyemiz: Çıldır Gölü kenarında Sarı Balık 

Rota: Kars – Ani Harabeleri (49 km) Ani Harabeleri – Çıldır Gölü (72 km) Çıldır Gölü – Kars (65km) Kars Merkez Gezileri (10 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 186 km

Not: Kafkas Oyunları İl Sağlık Kurulu izin verdiği takdirde icra edilecektir.

3.Gün: 03 Nisan Cumartesi (Kars - Sarıkamış - Kars - İstanbul S. Gökçen)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası 08:30’da bavullarımız ile otelden ayrılarak, yakın tarihimizin acı hatıralarının yaşandığı 90.000 askerimizin donarak şehit düştüğü Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Allahuekber Dağı, Şehitlik ziyaretleri ve Katerina’nın Av Köşkü’nü gördükten sonra, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde bir müddet serbest zaman sonrası Kars’a dönüş. Kars Şehir merkezi Turu’muzu müteakip alış veriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Kars’ın meşhur yöresel ürünlerinden kalpak, yöresel peynirlerinden, balından vs alabilirler. Alışveriş için serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuz için Kars Havalimanı'na gidiyoruz. Anadolujet Havayolları’nın TK2717 seferi ile 15:15'ta İstanbul İstanbul Yeni Havalimanı’na uçuş. Varış: 17.30.

Rota: Kars – Sarıkamış (57 km) Sarıkamış – Kars Havalimanı (60 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 117 km

Toplam Tur Süresince Kat Edilecek Mesafe: 593 km

 

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. *

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2100 TL / TEK KİŞİLİK ODA : 2200 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2050TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1700 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 150 TL 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul Yeni Havalimanı - Ağrı tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Anadolujet Havayolları ile Kars - İstanbul S. Gökçen arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 2 gece 3*+ Kars-ı Şirin Oteli vb. otelde konaklama
 • 2 kahvaltı ve 2 akşam yemeği
 • İshak Paşa Sarayı, Ani Harabeleri ve Harp Tarihi Müzesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün kahvaltı
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Havalimanı / Havalimanı-Bursa Transfer (250 TL)
Konaklama Programı
Oteller
2 Gece 3 Gün Veri alınamıyor.

Ekstra Bilgiler
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
Müze Kart’in geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, Il Özel Idare vs.) girisleri tur ücretine dahil olmayip, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadir.
Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yogunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartlari açisindan ayni olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sirasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli
gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yogunluk vb.) ve ya misa?rlerimizin rehberimizin verdigi zamanlamalara uymamalari sebebiyle tur programimizda
yazdigi halde gezilemeyen yerlerden NİLTUR TURİZM kesinlikle sorumlu degildir.
Kisilerin tura katilimlarindaki saglik sorunlari, hamilelik durumu, sürekli kullanimda bulunduklari ilaçlar ile ilgili raporlari yanlarinda bulundurmalari gerekmektedir.
Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulundugu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat
öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yogunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller degişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz NİLTUR temsilcisi
tarafindan bilgilendirilir.

 

MUTLAKA OKUYUNUZ;

UYARI : NİLTUR TURIZM HAVAYOLU ILE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABIDIR. ÖZEL UÇUSLARDA RÖTAR RISKI HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUS ÖNCESINDE SAATLER DEGISEBILIR. NİLTUR  BU DEGISIKLIKLERI EN KISA SÜREDE BILDIRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREK TURU SATIN ALMISTIR.

KATILIM KOŞULLARI : Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yas çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Niltur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler

Kaban, Kazak, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Diğer Bilgiler

-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.

Yeni Süreçte Alınan Önlemler:

- Araçlarımız yarı kapasite olacaktır.
- Hijyen kiti verilecektir.
- Araçlarda ateş ölçer olacaktır.
- Araç, Otel, Restaurant gibi kapalı alanların dezenfektanları sürekli yapılmaktadir.

TURUMUZ PANDEMİ KURALLARINA UYGUN DÜZENLENMEKTE ve 46 KOLTUKLU OTOBÜSE MAKSİMUM 34 KATILIMCI ALINMAKTADIR. KAYITLAR ZORUNLU HES KODU UYGULAMASINA GÖRE YAPILMAKTADIR. GİDİŞTE ve DÖNÜŞTE HAFTA SONU KISITLAMASINDAN MUAF OLMANIZ İÇİN GEREKLİ EVRAK TANZİM EDİLEREK TURDAN ÖNCE TARAFINIZA VERİLECEKTİR.

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. *

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2100 TL / TEK KİŞİLİK ODA : 2200 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2050TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1700 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 150 TL 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul Yeni Havalimanı - Ağrı tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Anadolujet Havayolları ile Kars - İstanbul S. Gökçen arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 2 gece 3*+ Kars-ı Şirin Oteli vb. otelde konaklama
 • 2 kahvaltı ve 2 akşam yemeği
 • İshak Paşa Sarayı, Ani Harabeleri ve Harp Tarihi Müzesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün kahvaltı
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Havalimanı / Havalimanı-Bursa Transfer (250 TL)

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 

  * Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör