logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       Yurtiçi Turlar       Uçaklı Gap Turu   

2350
Uçaklı Gap Turu
Mezopotamya'ya Rüya Gibi Bir Yolculuk
GÜZERGAH GAZİANTEP-HALFETİ-ŞANLIURFA-SIRA GECESİ- GÖBEKLİTEPE-MARDİN-MİDYAT-DİYARBAKIR
GİDİŞ TARİHİ 17 Kasım 2021
DÖNÜŞ TARİHİ 20 Kasım 2021Konaklama Programı
3 Gece 4 Gün Veri alınamıyor.
TUR TARİHİ


 •  10 - 13 KASIM 2021 KONTENJAN DOLU!!!

 •  17 - 20 KASIM 2021

 • Tur fiyatımız ilan günü için geçerli olup, uçak bilet fiyatlarındaki yükselmeler revize edilmektedir. Lütfen erken rezervasyon yaptırınız.


UÇAKLI GAP TURU   

5* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA (3 GECE 4 GÜN)

SABİHA GÖKÇEN’DEN UÇAK İLE GİDİŞ VE DÖNÜŞ

GAZİANTEP - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ - RUMKALE – HARRAN - ŞANLIURFA - BALIKLI GÖL - GÖBEKLİTEPE - MARDİN - MİDYAT- DİYARBAKIR

TUR TARİHLERİ :  10-13 KASIM / 17-20 KASIM 2021

Bursa'dan Turumuza Katılacak Misafirlerimiz ile Hareket: Çarşamba günü sabah saat 03:15 ‘de FSM Bulvarı Akuğur Market önü, 03:30 ‘de Doğanbey katlı otoparkından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket.

1.GÜN: (İSTANBUL “S.GÖKÇEN HAVA LİMANI” > GAZİANTEP UÇUŞU)
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından THY’nın sabah saat 07:00’da kalkan Gaziantep uçağı ile uçuş yapıyoruz. Yaklaşık 08:35’de Gaziantep havalimanında bizi bekleyen aracımızla şehir merkezine hareket ediyoruz. Güneydoğu Anadolu/GAP bölgesinin giriş kapısı niteliğindeki, bölgenin en büyük kenti, tarih-kültür ve lezzet şehri olan Gaziantep’te ilk olarak (ekstra) kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası ilk durağımız Dünyanın en büyük mozaik müzesi olma özelliği taşıyan, içerisindeki eserlerle çok zengin bir tarihi mirası barındıran Zeugma Mozaik Müzesi. Rehberimiz eşliğinde gezdiğimiz müze ziyareti sonrası Kültür Yolu’nun başında yer alan, Gaziantep’in Kurtuluş Savaşında vermiş olduğu üstün kahramanlık mücadelesini muhteşem şekilde yansıtan Panorama 25 Aralık Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında otelimizin müsait olması durumunda otele hareket edip, odalarımızda bir müddet dinleniyoruz. Dinlenme sonrası aracımızla yapacağımız kısa bir panoramik şehir turunun ardından alacağımız (ekstra) öğle yemeğimizde; zengin ve seçkin mutfağı ile ünü Türkiye’nin dışına taşmış olan Gaziantep’in yöresel lezzetlerini tadıyoruz. Yemek sonrası Kalealtı bölgesi turumuza başlıyoruz. Kentin simgesi ve Türkiye’de ayakta kalabilen şehir kalelerinin en güzel örneklerinden biri olan Gaziantep Kalesi’nin etrafından yürüyerek Hamam müzesini ve Emine Göğüş Mutfak Müzesini ziyaret ediyoruz. Tarihi kültür yolundaki yürüyüşümüze devam ederek eski Antep evleri ve sokakları ile tarihi hanları görerek Bakırcılar Çarşısına varıyoruz. Bu tarihi çarşıda Gaziantep ustalarının maharetli elleri ile üretmiş oldukları bakır eşyaları ve sedef kakma ürünlerin yapımını izliyoruz. Ardından tarihi Tahmis Kahvesinde menengiç kahvesini tadıyoruz. Verilecek olan serbest zamanda dileyen konuklarımız Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı ve Zincirli Bedestende yöreye has ürünlerden alabilirler. Serbest zaman sonrası buluşma ve otele hareket. Akşam yemeği ve geceleme Gaziantep 5* SHIMALL HOTEL’de.

2.GÜN : (GAZİANTEP > RUMKALE > HARRAN > ŞANLIURFA)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Gaziantep’ten ayrılıyor ve Birecik üzerinden ulaşacağımız Rumkale’ye hareket ediyoruz. Fırat Nehri üzerinden geçerek kısa bir yolculukla Rumkale’ye ulaşıyoruz. Rumkale’nin Halfeti tarafından grubumuz için ayarlanmış olan tekneye binerek, baraj gölü altında kalan köyü ve Rumkale’yi görüyoruz. Yaklaşık 1 saat süren bu enfes tekne gezimizin ardından otobüsümüze binerek Harran’a hareket ediyoruz. 5000 yıllık geçmişi bulunan Harran’a varışımıza müteakip; dünyanın ilk İslam üniversitesinin kalıntılarını, Kale, Kervansaray ve karınca yuvasını andıran özel Harran Evlerini görüyoruz. Gezi sonrası Şanlıurfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ya varışımızın ardından öğle yemeğimizi alıyor ve gezimize başlıyoruz. İlk durağımız sabır timsali Eyüp Peygamberin a.s. çile çektiği mağara ve makamı. Ardından Balıklı Göl bölgesine geçiyor ve Balıklı Göl, İbrahim Peygamberin a.s. ateşe atıldığı yer, Ayn Zeliha Gölü, Rıdvaniye Camii, İbrahim Peygamberin a.s. doğduğu mağaradaki makamı ve Mevlid-i Halil Cami ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Programımızın tamamlanması sonrası Kapalı Çarşıdan ve sonrasında uğrayacağımız Gümrük Hanından yöreye has ürünlerden alış-veriş yapabilirsiniz. Şanlıurfa gezimizi tamamlayarak gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız (ekstra) düzenlenecek akşam yemekli sıra gecesi programına katılabilir, sıra gecesi eşliğinde yoğrulacak olan çiğ köfteden ve ayrıca  Mırra kahvesinden de tadabilirler. Geceleme Şanlıurfa 5* NEVALİ HOTEL’de.

3.GÜN: (ŞANLIURFA > GÖBEKLİ TEPE > MARDİN)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otobüsümüze biniyor ve kısa bir yolculukla Göbekli Tepe’ye varıyoruz. Yaklaşık 12 bin yıl önce inşa edildiği tespit edilerek bilim insanlarını, arkeolog ve tarihçileri şaşırtan tapınağın hikayesini rehberimizden dinliyoruz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan, henüz arkeolojik kazıları devam eden ve içerisinde bulunan bazı yapıların tam olarak ne anlama geldiği hala tartışılan Göbekli Tepe’deki gezimizi tamamlayarak Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’e varışımızın ardından otobüsümüzle kısa bir panoramik şehir turu yapıyor ve öğle yemeği için restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası ‘Dinler ve Dillerin Başkenti ‘olarak bilinen binlerce yıllık geçmişiyle ve bozulmamış tarihi dokusuyla geçmişe ışık tutan Mardin’e turumuza başlıyoruz. İlk olarak, bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzaferan Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzaferan Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Güneş Tapınağı, Vaftizhane ve Mezar bölümlerini görerek Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Bir Artuklu eseri olan Kasımiye Medresesi’ni gezerken göreceğiniz Yukarı Mezopotamya Ovası’nın büyüleyici manzarasını izledikten sonra Eski Mardin’in sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Abbaralar, Ulu Cami, Şehidiye Camii, Şahtana Evi göreceğimiz yapılardan sadece birkaçı.. Verilen serbest zamanda bu keyifli şehirde yöreye has eşyalardan alabilirsiniz. Serbest zaman sonrası otobüsümüze binerek otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Mardin 5* RAMADA PLAZA By WYNDHAM HOTEL’de. 

4.GÜN: (MARDİN > MİDYAT >DİYARBAKIR > İSTANBUL “S.GÖKÇEN HAVA LİMANI” UÇUŞU)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otobüsümüzle yapacağımız kısa bir yolculukla Midyat’a varıyor ve birçok diziye sahne olan tarihi kent Midyat’ı gezmeye başlıyoruz. Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden biri olan Kaymakamlık Konuk Evi’ne uğruyoruz. Konukevi gezisi sonrası Süryani ustaların yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini görüp alabileceğiniz Telkariciler çarşısına uğruyoruz. Ardından Midyat’tan ayrılarak antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalan Hasankeyf’in hüzünlü hikayesini dinledikten sonra Hasankeyf’ten yeni şehre taşınan eserlerden Zeynel Bey Türbesi’ni ziyaret ederek buradan ayrılıyoruz. Raman Dağı’ndaki petrol kuyularını görerek güzergahımız üzerindeki Batman’da yöresel lezzetlerin sunulduğu Çömçe Lokantasında (ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Diyarbakır’a ulaşıyor ve gezimize yapılış tarihi net olarak bilinmeyen, 9000 yıllık bir geçmişi olduğu düşünülen Diyarbakır Surları ile başlıyoruz. Sur içi bölgesinde rehberimizin anlatımıyla; Hasan Paşa Hanı’nı görüp sonrasında İslam’ın 5. Harem-i Şerif’i olarak kabul edilen ve aynı zamanda İslam tarihinin en eski camilerinden biri olan Ulucami ziyareti ile gezimize devam ediyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının inceliklerini görebileceğiniz bu şaheseri ziyaret ettikten sonra Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi ve Dört Ayaklı Minareyi görüyoruz. Surların en eski bölümü olan Mardin Kapı’daki Keçi Burcuna çıkarak Surlardan Hevsel Bahçelerinin muhteşem manzarasını ve On Gözlü Köprüyü uzaktan seyrediyoruz. Ardından otobüsümüze binip Dicle kıyısındaki On Gözlü Köprü’ye varıyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molasının ardından Diyarbakır gezimizi tamamlıyor ve dönüş uçuşu için kısa bir yolculukla Diyarbakır Havalimanına ulaşıyoruz. Misafirlerimizi THY'nın saat 20:35’de Diyarbakır’dan kalkan İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu ile uğurluyoruz. Yaklaşık 22:35' de Sabiha Gökçen Havalimanına varıyoruz. Hatıralarınızda önemli bir yer tutacak olan bu enfes gezimizi tamamlıyoruz.

Bursa’ya transfer. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.  Niltur’a  gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

NOT: Rehberimiz, hava ve yol şartları nedeniyle tur programına sadık kalmak kaydıyla güzergahı revize etme hakkına sahiptir.

 

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2350 TL / TEK KİŞİLİK ODA : 2750 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2040TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1250 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 50 TL

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • * Bursa-Sabiha Gökçen Havalimanı / Sabiha Gökçen Havalimanı-Bursa Transfer 
 • * Turkish Airlines Lounge CIP Hizmeti
 • * Programda belirtilen parkur ve saatlerdeki gidiş-dönüş ekonomi sınıfı tarifeli uçak biletleri
 • * Lüks tur otobüsüyle yapılacak tüm transferler ve geziler
 • * Araç içi ikramlar
 • * 3 gece programda belirtilen en iyi bölge otellerinde yapılacak konaklamalar
 • * Otelde açık büfe alınacak 3 sabah kahvaltısı
 • * Otelde set menü alınacak 2 akşam yemeği
 • * Zorunlu seyahat sigortası
 • * Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • * Öğle yemekleri
 • * Müze-ören yeri giriş ücretleri (18 yaş altı ve 65 yaş üstü ücretsiz.)(Müzekart almanız tavsiye edilir. Müze kart ücreti: 60 TL)
 • * Şanlıurfa'da akşam yemekli sıra gecesi programı (150 TL )(isteğe bağlı)
 • * Otel ekstraları

 

 

 

Konaklama Programı
Oteller
3 Gece 4 Gün Veri alınamıyor.

OTELLER

 • Gaziantep: (5* SHIMALL HOTEL / 5* TEYMUR INTER CONTINENTAL HOTEL)
 • Şanlıurfa: (5* NEVALİ HOTEL / 5* EL RUHA HOTEL)
 • Mardin: (5* RAYMAR HOTEL / 4* YAY GRAND HOTEL)

 

Ekstra Bilgiler
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
Müze Kart’in geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, Il Özel Idare vs.) girisleri tur ücretine dahil olmayip, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadir.
Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yogunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartlari açisindan ayni olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sirasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli
gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yogunluk vb.) ve ya misa?rlerimizin rehberimizin verdigi zamanlamalara uymamalari sebebiyle tur programimizda
yazdigi halde gezilemeyen yerlerden NİLTUR TURİZM kesinlikle sorumlu degildir.
Kisilerin tura katilimlarindaki saglik sorunlari, hamilelik durumu, sürekli kullanimda bulunduklari ilaçlar ile ilgili raporlari yanlarinda bulundurmalari gerekmektedir.
Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulundugu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat
öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yogunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller degişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz NİLTUR temsilcisi
tarafindan bilgilendirilir.

 

MUTLAKA OKUYUNUZ;

UYARI : NİLTUR TURIZM HAVAYOLU ILE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABIDIR. ÖZEL UÇUSLARDA RÖTAR RISKI HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUS ÖNCESINDE SAATLER DEGISEBILIR. NİLTUR  BU DEGISIKLIKLERI EN KISA SÜREDE BILDIRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREK TURU SATIN ALMISTIR.

KATILIM KOŞULLARI : Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yas çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Niltur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler

Kaban, Kazak, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Diğer Bilgiler

-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.

Yeni Süreçte Alınan Önlemler:

- Araçlarımız yarı kapasite olacaktır.
- Araçlarda maske ve dezanfektan olacaktır.
- Araçlarda ateş ölçer olacaktır.
- Araç, Otel, Restaurant gibi kapalı alanların dezenfektanları sürekli yapılmaktadir.

TURUMUZ PANDEMİ KURALLARINA UYGUN DÜZENLENMEKTEDİR. KAYITLAR ZORUNLU HES KODU UYGULAMASINA GÖRE YAPILMAKTADIR. 

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. *

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2350 TL / TEK KİŞİLİK ODA : 2750 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2040TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1250 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 50 TL

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • * Bursa-Sabiha Gökçen Havalimanı / Sabiha Gökçen Havalimanı-Bursa Transfer 
 • * Turkish Airlines Lounge CIP Hizmeti
 • * Programda belirtilen parkur ve saatlerdeki gidiş-dönüş ekonomi sınıfı tarifeli uçak biletleri
 • * Lüks tur otobüsüyle yapılacak tüm transferler ve geziler
 • * Araç içi ikramlar
 • * 3 gece programda belirtilen en iyi bölge otellerinde yapılacak konaklamalar
 • * Otelde açık büfe alınacak 3 sabah kahvaltısı
 • * Otelde set menü alınacak 2 akşam yemeği
 • * Zorunlu seyahat sigortası
 • * Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • * Öğle yemekleri
 • * Müze-ören yeri giriş ücretleri (18 yaş altı ve 65 yaş üstü ücretsiz.)(Müzekart almanız tavsiye edilir. Müze kart ücreti: 60 TL)
 • * Şanlıurfa'da akşam yemekli sıra gecesi programı (150 TL )(isteğe bağlı)
 • * Otel ekstraları
 • Kuveyttürk kredi kartına peşin fiyatına 3 taksit uygulanabilmektedir.
 • Çocuk fiyatlandırmaları, ebeveynleri ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir.
 • Turumuza 1'den fazla çocukla katılmak isteyen aileler ücret bilgisini acentamızdan öğrenebilirler.
 • 3 yaş ve üzeri çocuklara otobüste koltuk tahsisi yapılacaktır.
 • 11 yaş üzeri tam ücrete tabidir.
 • Bu programımızda uçak kontenjan durumuna göre bilet fiyatlarında farklılık oluşabildiğinden dolayı taban fiyat verilmiştir. Tura kesin rezervasyon başvurusu aşamasında mevcut uçak kontenjan durumuna göre güncel fiyat bilgisi verilerek kayıt alınacaktır.

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 

  * Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör