logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       Yurtdışı Turlar       İran Turu   

1000
İran Turu
GÜZERGAH TAHRAN-KUM-KASHAN-İSFAHAN-ŞİRAZ-MEŞHED-TUS
GİDİŞ TARİHİ 23 Ekim 2021
DÖNÜŞ TARİHİ 29 Ekim 2021Konaklama Programı
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.
TUR TARİHLERİ:


 • 23-29 EKİM 2021Turumuz İstanbul Yeni Havalimanı hareketlidir. Bursadan İstanbul Yeni Havalimanına transfer isteyen misafirlerimiz için transfer ücreti 350 TL' dir.

İRAN TURU (6 Gece 7 Gün)

4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

MAHAN HAVAYOLLARI İLE İSTANBUL HAVALİMANI’NDAN TARİFELİ UÇUŞ

TAHRAN-KUM-KASHAN-İSFAHAN-ŞİRAZ- MEŞHED-TUS-NİŞABUR-ŞAHRUD

                                           

HAREKET : 23 Eylül Cumartesi gününün ilk saatlerinde saat 04.15 ‘da FSM Bulvarı AKUĞUR AVM' den, 04.30' da Haşim İşcan  Doğanbey  Otoparkı'ndan İstanbul Havalimanı'na hareket ;                                                     

1.GÜN - İSTANBUL - TAHRAN

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "Mahan Air" bankosunda 08.00’de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip Mahan Air’ın W5113 seferi ile 11.00’de Tahran’a uçuyoruz. Varış: 15.30. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Azadi Meydanı’nı ziyareti müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Asareh Hotel5* Esteghlal Hotel4* Kowsar Hotel vb.

2.GÜN - TAHRAN - MEŞHED - TUS - MEŞHED

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Gülistan Sarayı gezisini müteakip Tahran Havalimanı'na hareket ediyoruz. Saha Air’ın 170 sefer sayılı 13:40 uçağı ile Meşhed'e uçuyoruz. Varış: 15:05. Varışın ardından Tus şehrine hareket ediyoruz (30 km). Tus şehri gezimizde İmam-ı Gazali (Rh.A) Kabriİran’ın ünlü yazarı Firdevsi’nin Kabri (dışarıdan), Haruniye MedresesiFarmed Köyü'nde Hz. Ebû Ali-i Fâremedî (ks.)'nin Kabri'ni ziyaretleri müteakip Meşhed'e geri dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Homa 2 Hotel, 5* Sinoor Hotel vb.

3.GÜN - MEŞHED - NİŞABUR - ŞAHRUD 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Meşhed’de İmam Rıza (8. İmam)'nın Kabri'ni ziyareti müteakip Nişabur'a hareket ediyoruz (125 km). Tarihi Selçuklu Sadyah Şehri (dışarıdan), Mutasavvıf Feridüddin-i Attar (Rh.A) ve Şair Ömer Hayyam'ın Kabirleri'ni ziyaret sonrası Şahrud’a hareket ediyoruz (360 km). Varışta Hz. Bâyezid-i Bistâmî (ks.)Hz. Câfer-i Sâdık (ks.)'in Oğlu ve Harakan Köyü'nde Hz. Ebu’l-Hasen-i Harakânî (ks.)'nin Makamı'nı ziyareti müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Paramida Hotel vb.

4.GÜN - ŞAHRUD - TAHRAN - ŞİRAZ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tahran Havalimanı'na hareket ediyoruz (430 km). Varışta Zagros Air’ın 4011 sefer sayılı 16:10 uçuşu ile Şiraz’a uçuyoruz. Varış: 17:30. Varışı müteakip Hafız ve Sadi Türbeleri’ni ziyaretin ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Setaregan Hotel, 5* Persepolis Hotel vb.

5.GÜN - ŞİRAZ - İSFAHAN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz şehir turumuzda Nasır El Mülk Camisi, ünlü şairler Moshir ve Vekil Sarayıİrem BağıKerim Han Kalesi (dışarıdan), Kuran KapısıTarihi Persapolis Şehri görülecek yerler arasındadır. Şiraz gezimizin ardından İsfahan’a doğru yola çıkıyoruz (480 km). Varışta akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Piroozy Hotel, 4* Avin Hotel vb.

6.GÜN - İSFAHAN - KAŞHAN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İsfahan şehir turuna; (açıksa) Selçuklu Hükümdarı Melik Şah ve Nizamül Mülk'ün Kabirleri'nin ziyareti ile başlıyoruz. Ardından Minar Conban (Titreyen Minareler), Ateşkeda (Ateş Tapınağı) (dışarıdan ve uzaktan), Chehel Sütun (Kırk SütunSarayıNakş-ı Cihan İmam Meydanı'nda Şeyh Lütfullah CamisiAli Kapu SarayıZayende Rüd Nehri'ndeki Haju Köprüsü ve 33 Köprü göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Kaşhan'a doğru yola çıkıyoruz (215 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Negarestan HotelVanda Hotel vb.

7.GÜN - KAŞHAN - KUM - TAHRAN - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tarihi Tabatabai Evi gezisi sonrası İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen medreseleriyle ünlü Kum şehrine hareket ediyoruz (109 km). Hz. Masume Camisi ve Kabri ile Cemkeran Camisi’nin ziyaret edilmesini müteakip Tahran Havalimanı’na hareket ediyoruz (108 km). Varışta Mahan Air W5114 seferiyle saat 17.15’te İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 19.00.

Önemli Not: Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.  “Turistler ve Müslüman olmayanlar da dahil bütün kadınlar İran İslami Hicap kanunlarına göre örtünmek zorundadır.” “İsrail vizesi olan pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.”

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1000€ / TEK KİŞİLİK ODA: 1120€

7-12 YAŞ ÇOCUK: 1000€ / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 760€ / 0-2 YAŞ BEBEK: 150€

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • Otel ekstraları (oda servisi, telefon vb.)
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti 
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Bursa> İstanbul> Bursa Transferi (350 TL)
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar (İran aşılanma durumuna bakılmaksızın gidişte ve dönüşte son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Bu tur için katılımcıların gitmeden önce Türkiye'de 1 kez, dönüşte İran'da 1 kez (15$) PCR testi yaptırmaları geremektedir.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Mahan Air ile İstanbul / Tahran / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Saha Air ile Tahran / Meşhed tek yön ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Zagros Air ile Tahran / Şiraz tek yön ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • 6 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Gülistan Sarayı, İmam-ı Gazali (Rh.A) Kabri, Firdevsi'nin Kabri, Haruniye Medresesi, Mutasavvıf Feridüddin-i Attar (Rh.A) Kabri, Şair Ömer Hayyam'ın Kabri, Hafız ve Sadi Türbeleri, Nasır El Mülk Camisi, Vekil Sarayı, İrem Bağı, Tarihi Persapolis Şehri, Minar Conban (Titreyen Minareler), Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı, Şeyh Lütfullah Camisi, Ali Kapu Sarayı, Tarihi Tabatabai Evi giriş ücretleri (Yaklaşık 80€ giriş ücreti tura dahildir.)
 • Türkçe Rehberlik Hizmet
 • Seyahat Sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

 

Konaklama Programı
Oteller
6 Gece 7 Gün Veri alınamıyor.

Mutlaka Okuyunuz


Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
İsrail vizesi olan pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.
Gezimiz, minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Acentamız’ın sorumluluğunda değildir.

Turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.

Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teyit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.


T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1000€ / TEK KİŞİLİK ODA: 1120€

7-12 YAŞ ÇOCUK: 1000€ / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 760€ / 0-2 YAŞ BEBEK: 150€

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • Otel ekstraları (oda servisi, telefon vb.)
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti 
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Bursa> İstanbul> Bursa Transferi (350 TL)
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar (İran aşılanma durumuna bakılmaksızın gidişte ve dönüşte son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Bu tur için katılımcıların gitmeden önce Türkiye'de 1 kez, dönüşte İran'da 1 kez (15$) PCR testi yaptırmaları geremektedir.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Mahan Air ile İstanbul / Tahran / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Saha Air ile Tahran / Meşhed tek yön ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Zagros Air ile Tahran / Şiraz tek yön ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • 6 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Gülistan Sarayı, İmam-ı Gazali (Rh.A) Kabri, Firdevsi'nin Kabri, Haruniye Medresesi, Mutasavvıf Feridüddin-i Attar (Rh.A) Kabri, Şair Ömer Hayyam'ın Kabri, Hafız ve Sadi Türbeleri, Nasır El Mülk Camisi, Vekil Sarayı, İrem Bağı, Tarihi Persapolis Şehri, Minar Conban (Titreyen Minareler), Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı, Şeyh Lütfullah Camisi, Ali Kapu Sarayı, Tarihi Tabatabai Evi giriş ücretleri (Yaklaşık 80€ giriş ücreti tura dahildir.)
 • Türkçe Rehberlik Hizmet
 • Seyahat Sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 

  * Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör