logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       Yurtdışı Turlar       Özbekistan Turu   

1200
Özbekistan Turu
Vizesiz Özbekistan Turu 4 Gece Konaklamalı Semerkand - Buhara - Taşkent
GÜZERGAH Hive - Semerkand - Buhara - Taşkent
GİDİŞ TARİHİ 16 Temmuz 2021
DÖNÜŞ TARİHİ 21 Temmuz 2021Konaklama Programı
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.
TUR TARİHİ: 

16-21 TEMMUZ 2021

Tur Fiyatımız İstanbul Yeni Havalimanı  başlangıçlı olup Bursa'dan havalimanı transferi alacak misafirlerimiz için gidiş - dönüş transfer ücreti 300 TL dir. 


Vizesiz Özbekistan Turu

4 Gece Konaklamalı

Hive - Taşkent - Semerkand - Buhara

Bursa'dan Turumuza Katılacak Misafirlerimiz ile Hareket: Perşembe günü saat 18:45 ‘de FSM Bulvarı Akuğur Market önü, 19:00 ‘de Doğan Bey katlı otoparkından İstanbul Yeni Havalimanı'na hareket.

Buluşma: 15 Temmuz 2021 Perşembe
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu “THY” bankosunda 23:00’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip;

1.Gün: 16 Temmuz Cuma (İstanbul - Urgenç - Hive)

THY’nin TK262 seferi ile 02.10’da Urgenç'e uçuyoruz. Varış: 07.55. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Hive’ye hareket ediyoruz (36 km / 45 dk). Kahvaltıyı müteakip Hive gezimizde Içhan Kala KompleksiMakhmud Pakhlavan Türbesi, kısa minare anlamına gelen Kalta MinorShergazi Han MedresesiAlla Kuli Khan MedresesiCuma Camisi ve MinaresiIslam Koja MedresesiKutluk-Murad İnaka MedresesiAla-Kulihan TürbesiAbdullah Han MedresesiSaid Alauddin TürbesiMuhammed Amin-Han MedresesiPalvan Darvaza Kapısı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. Orient Star Khiva Butik Hotel vb.

2.Gün: 17 Temmuz Cumartesi (Hive - Urgenç - Taşkent -Semerkand)

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Urgenç Havalimanı'na hareket ediyoruz. Özbekistan Havayolları'nın HY052 sefer sayılı 09.35 uçağı ile Taşkent'e uçuyoruz. Varış: 10.55.  Taşkent gezimizde Hz. Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafı, Barak Han Medresesi, Kökeldaş Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Seyih Camisi, Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı, Ali Şir Nevai Tiyatrosu Meydanı vakit yettiğince görülecek eserler arasındadır. Gezimizin ardından hızlı tren ile saat 18.45'de Semerkand'a hareket ediyoruz (300 km). Varış: 21.00. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Grand Sogdiana Hotel vb.

3.Gün: 18 Temmuz Pazar (Semerkand - Buhara)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Semerkand turumuza şehir merkezine 30 dakika mesafede bulunan İmam Buhari (ks.) Kabri ve Külliyesi’ni ziyareti ile başlıyoruz. Restoranda alacağımız kahvaltıyı müteakip Hz. Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) TürbesiUluğbey RasathanesiŞâh-ı Zinde (Sahabe Kusem bin Abbas) Türbesi, Hz. Hızır Mescidiİmam Maturidi TürbesiRegistan Meydanı’nda bulunan Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri'ni ziyaret sonrası akşam yemeğini müteakip saat 21.00'da hızlı tren ile Buhara’ya hareket ediyoruz (284 km). Varış: 22.30. Konaklama otelimizde. 3,5* Orient Star Varaxsha Hotel, 3* Asia Bukhara Hotel vb.

4.Gün: 19 Temmuz Pazartesi (Buhara)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara eski şehir merkezine hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimizi alışveriş için eski şehir merkezinde bırakıyoruz (Alışveriş için merkezde kalan misafirlerimiz otele dönüş ulaşımlarını kendileri sağlayacaklardır.). Kalan misafirlerimizle Buhara'dan 45 km uzaklıktaki Gücdüvan Kasabası'na hareket ediyoruz. Altın Silsile’den; Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks), Arif-i Rivgeri (ks), Mahmud İncir-i Fağnevi (ks), Ali Ramiteni (ks), Muhammed Baba-es Semmasi (k.s) değişik mimaride inşa edilmiş türbelerini ziyaretin ardından Buhara'ya dönüyoruz. Şehir merkezinde kalan misafirlerimizi otelden alarak Hz. Emir Külal (ks), Hz. Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaüddin (ks) ve Valideleri’nin Türbe ve Külliyeleri’nin ziyaretlerini müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 3,5* Orient Star Varaxsha Hotel, 3* Asia Bukhara Hotel vb.

5.Gün: 20 Temmuz Salı (Buhara - Taşkent)

telde alacağımız kahvaltının ardından Buhara eski şehir içerisindeki tarihi ve kültürel mekanlar gezimizde Poyi Kalon KompleksiKalan MinaresiMir Arap MedresesiArk KalesiLebi Havuz Camisiİsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi ve Çar-Minar Medresesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizi müteakip alışveriş için serbest zamanın ardından Afrasiyab hızlı treni ile 15.50’de Taşkent’e hareket ediyoruz. Varış: 19.40. Taşkent’te alacağımız akşam yemeği sonrası dönüş yolculuğumuz için havalimanına hareket ediyoruz.

6.Gün: 21 Temmuz Çarşamba (Taşkent - İstanbul)

Taşkent Havalimanı’nda check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK371 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.40’da İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 05.55.

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. *

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1200 € / TEK KİŞİLİK ODA : 1300 €

7-11 YAŞ ÇOCUK: 1090 € / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 990 € / 0-2 YAŞ BEBEK: 150 €

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Urgenç - Taşkent / İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • ÖHY ile Urgenç / Taşkent tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Hızlı tren ile Taşkent / Semerkand tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • Hızlı tren ile Semerkand / Buhara tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • Hızlı tren ile Buhara / Taşkent tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • 4 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve set menü akşam yemekleri
 • Hive'de Içhan Kala Kompleksi, Makhmud Pakhlavan Türbesi, Kalta Minor, Shergazi Han Medresesi, Alla Kuli Khan Medresesi, Cuma Camisi ve Minaresi, Islam Koja Medresesi, Kutluk-Murad İnaka Medresesi, Ala-Kulihan Türbesi, Abdullah Han Medresesi, Said Alauddin Türbesi, Muhammed Amin-Han Medresesi, Palvan Darvaza Kapısı giriş ücretleri
 • Taşkent'te Kökeldaş Medresesi ve Hz. Osman Döneminden kalan Kuran-ı Kerim Müzesi giriş ücretleri
 • Semerkand'da Hz. Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) Türbesi, İmam Buhari (ks.) Kabri ve Külliyesi, Registan Meydanı, Uluğbey Medresesi, Tilla Kari Medresesi, Şirdar Medresesi, Uluğbey Rasathanesi, Şâh-ı Zinde (Sahabe Kusem bin Abbas) Türbesi, Hz. Hızır Mescidi ve İmam Maturidi Türbesi giriş ücretleri
 • Buhara'da Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks) Türbesi, Hz. Emir Külal (ks) Türbesi, Hz. Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaüddin (ks) ve Valideleri'nin Türbe ve Külliyeleri, PoyiKalon Kompleksi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camisi, İsmail Samani Türbesi, Çar-Minar Medresesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
 • 50 TL yurtdışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Havalimanı / Havalimanı-Bursa Transfer (300 TL)
Konaklama Programı
Oteller
4 Gece 5 Gün Veri alınamıyor.

Ekstra Bilgiler
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
Müze Kart’in geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, Il Özel Idare vs.) girisleri tur ücretine dahil olmayip, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadir.
Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yogunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartlari açisindan ayni olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sirasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli
gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yogunluk vb.) ve ya misa?rlerimizin rehberimizin verdigi zamanlamalara uymamalari sebebiyle tur programimizda
yazdigi halde gezilemeyen yerlerden NİLTUR TURİZM kesinlikle sorumlu degildir.
Kisilerin tura katilimlarindaki saglik sorunlari, hamilelik durumu, sürekli kullanimda bulunduklari ilaçlar ile ilgili raporlari yanlarinda bulundurmalari gerekmektedir.
Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulundugu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat
öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yogunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller degişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz NİLTUR temsilcisi
tarafindan bilgilendirilir.

 

MUTLAKA OKUYUNUZ;

UYARI : NİLTUR TURIZM HAVAYOLU ILE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABIDIR. ÖZEL UÇUSLARDA RÖTAR RISKI HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUS ÖNCESINDE SAATLER DEGISEBILIR. NİLTUR  BU DEGISIKLIKLERI EN KISA SÜREDE BILDIRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREK TURU SATIN ALMISTIR.

KATILIM KOŞULLARI : Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yas çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Niltur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler

Anorak, Kazak, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Diğer Bilgiler

-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.

Yeni Süreçte Alınan Önlemler:

- Araçlarımız yarı kapasite olacaktır.
- Hijyen kiti verilecektir.
- Araçlarda ateş ölçer olacaktır.
- Araç, Otel, Restaurant gibi kapalı alanların dezenfektanları sürekli yapılmaktadir.

TURUMUZ PANDEMİ KURALLARINA UYGUN DÜZENLENMEKTE ve 46 KOLTUKLU OTOBÜSE MAKSİMUM 34 KATILIMCI ALINMAKTADIR. KAYITLAR ZORUNLU HES KODU UYGULAMASINA GÖRE YAPILMAKTADIR. GİDİŞTE ve DÖNÜŞTE HAFTA SONU KISITLAMASINDAN MUAF OLMANIZ İÇİN GEREKLİ EVRAK TANZİM EDİLEREK TURDAN ÖNCE TARAFINIZA VERİLECEKTİR.

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. *

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1200 € / TEK KİŞİLİK ODA : 1300 €

7-11 YAŞ ÇOCUK: 1090 € / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 990 € / 0-2 YAŞ BEBEK: 150 €

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Urgenç - Taşkent / İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • ÖHY ile Urgenç / Taşkent tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Hızlı tren ile Taşkent / Semerkand tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • Hızlı tren ile Semerkand / Buhara tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • Hızlı tren ile Buhara / Taşkent tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • 4 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve set menü akşam yemekleri
 • Hive'de Içhan Kala Kompleksi, Makhmud Pakhlavan Türbesi, Kalta Minor, Shergazi Han Medresesi, Alla Kuli Khan Medresesi, Cuma Camisi ve Minaresi, Islam Koja Medresesi, Kutluk-Murad İnaka Medresesi, Ala-Kulihan Türbesi, Abdullah Han Medresesi, Said Alauddin Türbesi, Muhammed Amin-Han Medresesi, Palvan Darvaza Kapısı giriş ücretleri
 • Taşkent'te Kökeldaş Medresesi ve Hz. Osman Döneminden kalan Kuran-ı Kerim Müzesi giriş ücretleri
 • Semerkand'da Hz. Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) Türbesi, İmam Buhari (ks.) Kabri ve Külliyesi, Registan Meydanı, Uluğbey Medresesi, Tilla Kari Medresesi, Şirdar Medresesi, Uluğbey Rasathanesi, Şâh-ı Zinde (Sahabe Kusem bin Abbas) Türbesi, Hz. Hızır Mescidi ve İmam Maturidi Türbesi giriş ücretleri
 • Buhara'da Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks) Türbesi, Hz. Emir Külal (ks) Türbesi, Hz. Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaüddin (ks) ve Valideleri'nin Türbe ve Külliyeleri, PoyiKalon Kompleksi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camisi, İsmail Samani Türbesi, Çar-Minar Medresesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
 • 50 TL yurtdışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Havalimanı / Havalimanı-Bursa Transfer (300 TL)

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 

  * Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör