logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       Yurtiçi Turlar       VAN-BİTLİS-AĞRI TURU   

2350
VAN-BİTLİS-AĞRI TURU
GÜZERGAH İSHAKPAŞA SARAYI-MURADİYE ŞELALESİ-VAN-AKDAMAR ADASI-AHLAT-BİTLİS-TATVAN-VANKEDİ EVİ-VAN KAHVALTISI
GİDİŞ TARİHİ 05 Kasım 2021
DÖNÜŞ TARİHİ 07 Kasım 2021Konaklama Programı
2 GECE 3 GÜN Veri alınamıyor.
TUR TARİHLERİ

05-07 KASIM 2021 

VAN – BİTLİS – AĞRI TURU
(2 Gece – 3 Gün)

 

Bursa'dan Turumuza Katılacak Misafirlerimiz ile Hareket: Cuma günü sabah saat 02:15 ‘de FSM Bulvarı Akuğur Market önü, 02:30 ‘de Doğan Bey katlı otoparkından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket.

1.GÜN: ÇAVUŞTEPE – TEKNE İLE AKDAMAR ADASI – VAN MÜZESİ – VAN KALESİ – VAN KEDİ EVİ

Sabiha Gökçen Havalimanından kalkan Pegasus'un PC2500 sefer sayılı 06:25 uçağı ile Van’a hareket ediyoruz. 2 saatlik uçuşun ardından Van Havalimanına ulaşıyor ve bizleri bekleyen tur araçlarımızla buluşarak gezimize başlıyoruz.

İlk gezi durağımız Kral II. Sarduri tarafından başkent olarak kullanılmış olan ve son dönemdeki kazılarda ele geçen ilginç buluntularla Urartu Tarihine ışık tutmaya devam eden Çavuştepe’ye gidiyor ve bir Urartu başkenti kalıntılarını inceleme imkânı buluyoruz. Burada Urartu dilini bilen Dünyadaki 7 kişiden biri olan; yaşayan bir kültür mirası olarak kabul edilen Mehmet Kuşman eşliğinde gezeceğiz.

 Gezimizin ardından Gevaş’ta bulunan iskelemize gidiyor ve bizleri bekleyen teknemize binerek Akdamar adasına gidiyoruz. Yaklaşık 30 dakikalık bir tekne yolcuğunun sonunda Akdamar Adasına ulaşıyoruz. Akdamar'da UNESCO Dünya Kültür Mirası yolunda bir başyapıt olan Orta çağ Ermeni Mimarisi ve Sanatının en özel yapıtlarından olan “Surp Haç” kilisesini rehberimizin anlatımları eşliğinde tanıyoruz. I.Hacik Gagik Ardzruni tarafından 915-921 tarihleri arasında Mimar Manuel’e bir manastır kompleksinin merkezi olarak yaptırtılan kilisenin duvarlarında, mevsime göre değişen gün ışığı altında, büyüleyici gölge ve ışık oyunları ile konusunu Tevrat ve İncil’den alan kabartma sahnelerinin hikâyelerini öğreniyoruz. Yonca planlı kiliseyi de geziyor ve kısa bir tekne yolculuğu ile restoranımıza varıyoruz.

Yöresel tatlardan oluşan öğle yemeğimizin ardından Van şehir merkezine gidiyoruz. Yolumuz üzerinde hanımlar tarafından dokunan Van Kilimlerinin tanıtılacağı küçük bir ziyaret yapacağız. Van şehir merkezinde ilk ziyaret noktamız yenilenen hali ile Van Müzesi oluyor. Özellikle Urartu medeniyete ait eserleri ile dikkatleri çeken bu güzel müzede yapacağımız gezinin ardından Van Kedileri ve Urartulardan kalma meşhur gümüş Savat işçiliğini göreceğimiz mekanımıza gidiyoruz. Renkli gözleri ile Van kedileri bizleri büyülüyor. İlginç işçilikleri ile Urartulu kadınlardan günümüze yaşatılan Savat işçilikleri ise gerçekten muhteşem.

Sonrasında Van Kalesi ziyaretimizi yapıyoruz. MÖ 9. yüzyılın ortalarında Urartu Kralı 1. Sarduri tarafından Van Kalesi eteklerindeki ''Analı-Kız'' olarak bilinen kutsal alan önünden varacağımız kale girişinde “Van Kalesi Höyüğü” kazı alanını görerek olağanüstü manzaraya sahip kaleye çıkıyoruz. Kale'de hem modern Van şehrini hem Van Gölü'nü hem de Eski Van'ı fotoğraflama imkânı buluyoruz. . Sonrasında konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van The Conforium Hotel'de.

2.GÜN: NEMRUT KALDERASI – AHLAT MEZARLARI – EMİR BAYINDIR KÜMBETİ – BİTLİS İHLASİYE MEDRESESİ – TATVAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yaklaşık 2 saatlik Van Gölü manzaralı yolculuğumuz sonunda en yüksek zirvesini Artos Dağı'nın oluşturduğu, İhtiyar Şahap Dağları'nın kuzey eteklerinden, Bitlis'in Van Gölü kıyısında kurulu İlçesi Tatvan'a varıyoruz. 

İlk ziyaret noktamız Nemrut Kalderası Milli Parkı olacak. Türkiye’nin bu en büyük krater gölünün eşsiz manzarası ve el değmemiş doğal güzelliklerini fotoğraflama şansı bulacaksınız. Sıcak ve soğuk göllerin bir arada olması sizleri şaşırtabilir. Endemik türlerin olduğu zengin florası ve buhar bacası doğa tutkunlarına görsel bir şölen sunuyor.

Buradan sonra Anadolu'daki Türk varlığının en eski yerleşik merkezlerinden Ahlat'a geçiyoruz. UNESCO Kültür Mirası Listesi'ne aday Ahlat'ta, Türk Sanatı açısından en önemli noktalardan birisi olan, Selçuklu Mezarlığını geziyoruz. Burada yüksekliği 4 metreyi aşabilen mezar taşları ve Emir Bayındır Kümbeti başta olmak üzere birçok önemli yapıyı görüyoruz. Sonra Tatvan'da öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Bitlis’e gideceğiz.

“Bitlis’te 5 Minare Beri Gel Oğlan” Türküsü ile tanıdığımız bu küçük ama tarihi şehrin Minareleri, İhlasiye Medresesi ve Etnografya müzesi gezileri ardından Tatvan üzerinden Van’da bulunan otelimize geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van The Conforium Hotel'de.

3.GÜN: VAN – MURADİYE ŞELALESİ - AĞRI DAĞI – DOĞUBAYAZIT – İSHAK PAŞA SARAYI – TENDÜREK DAĞI –

Sabah Ünlü Van Kahvaltısı için  Van Kahvaltı Salonu'na hareket, kahvaltı sonrası Balık Bendinde (sadece balık göçü mevsiminde) Van Gölü'nün meşhur balığı olan İnci Kefalinin göçüne tanıklık ediyor ve buradaki 200 yıllık vagonu fotoğraflıyoruz. Çaldıran ovasının da bulunduğu ilçemizden geçerek kaynağını Tendürek dağlarından alan Bend-i Mahi (Balık Bendi) çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesini ziyaret ediyoruz. Burada çay ve kahvelerimizi de şelale manzarasının keyfini çıkartacağız.

Buradan hareket ile gezimizin en can alıcı noktalarından biri olan 5137 mt’lik, dorukları her zaman karlı ve bulutlarda, ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt ilçesine varıyoruz.Bu ilçede Anadolu’nun en güzel sarayı diyebileceğimiz, 1685-1784 yılları arasında yaptırılan Eski Beyazıt yerleşimine ve ovaya hâkim yapısı ile İshak Paşa Sarayı'nı geziyoruz. Sarayın değişik üsluplardaki eşsiz süslemelerini ve görkemli mimarisini, tarihi ve hikayeleri ile tanıdıktan sonra öğle yemeğimizi de Doğubayazıt’ta alıyoruz. Buradan hareket ile 3533 metrelik zirvesi ile Tendürek Dağları'nı, 2644 metrelik Tendürek Geçidinden geçerek dünyanın en ilginç oluşumlarından biri olan Lav Akıntılarını görme imkanı bulacağız.

Gezilerimizin sonunda Ağrı Havaalanına gidiyoruz. Pegasus'un PC2581 sefer sayılı 17:45 uçağına biniyor ve Sabiha Gökçen Havalimanına varıyoruz. Bir başka gezide görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. *

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2350 TL / TEK KİŞİLİK ODA : 2700 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2125 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1150 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 50 TL

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Bursa-Sabiha Gökçen Havalimanı / Sabiha Gökçen Havalimanı-Bursa Transfer 
 • Programda belirtilen parkur ve saatlerdeki gidiş-dönüş ekonomi sınıfı tarifeli uçak biletleri
 • Lüks tur otobüsüyle yapılacak tüm transferler ve geziler (Misafir sayısına göre araç tahsis edilecektir)
 • Araç içi ikramlar
 • 2 gece programda belirtilen en iyi bölge otellerinde yapılacak konaklamalar
 • Otelde açık büfe alınacak 1 sabah kahvaltısı
 • Van Kahvaltı Salonunda Özel Van kahvaltısı 
 • Otelde set menü alınacak 2 akşam yemeği
 • Akdamar Adası Tekne turu 
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Müze-ören yeri giriş ücretleri (18 yaş altı ve 65 yaş üstü ücretsiz.)(Müzekart almanız tavsiye edilir. Müze kart ücreti: 60 TL)
 • Otel ekstraları

 

 

Konaklama Programı
Oteller
2 GECE 3 GÜN Veri alınamıyor.

Ekstra Bilgiler
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
Müze Kart’in geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, Il Özel Idare vs.) girisleri tur ücretine dahil olmayip, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadir.
Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yogunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartlari açisindan ayni olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sirasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli
gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yogunluk vb.) ve ya misa?rlerimizin rehberimizin verdigi zamanlamalara uymamalari sebebiyle tur programimizda
yazdigi halde gezilemeyen yerlerden NİLTUR TURİZM kesinlikle sorumlu degildir.
Kisilerin tura katilimlarindaki saglik sorunlari, hamilelik durumu, sürekli kullanimda bulunduklari ilaçlar ile ilgili raporlari yanlarinda bulundurmalari gerekmektedir.
Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulundugu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat
öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yogunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller degişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz NİLTUR temsilcisi
tarafindan bilgilendirilir.

 

MUTLAKA OKUYUNUZ;

UYARI : NİLTUR TURIZM HAVAYOLU ILE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜNE TABIDIR. ÖZEL UÇUSLARDA RÖTAR RISKI HER ZAMAN MEVCUTTUR VE UÇUS ÖNCESINDE SAATLER DEGISEBILIR. NİLTUR  BU DEGISIKLIKLERI EN KISA SÜREDE BILDIRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREK TURU SATIN ALMISTIR.

KATILIM KOŞULLARI : Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yas çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Niltur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler

Kaban, Kazak, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Diğer Bilgiler

-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.

Yeni Süreçte Alınan Önlemler:

- Araçlarımız yarı kapasite olacaktır.
- Araçlarda maske ve dezanfektan olacaktır.
- Araçlarda ateş ölçer olacaktır.
- Araç, Otel, Restaurant gibi kapalı alanların dezenfektanları sürekli yapılmaktadir.

TURUMUZ PANDEMİ KURALLARINA UYGUN DÜZENLENMEKTEDİR. KAYITLAR ZORUNLU HES KODU UYGULAMASINA GÖRE YAPILMAKTADIR. 

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. *

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 2350 TL / TEK KİŞİLİK ODA : 2700 TL

7-11 YAŞ ÇOCUK: 2125 TL / 3-6 YAŞ ÇOCUK: 1150 TL / 0-2 YAŞ BEBEK: 50 TL

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Bursa-Sabiha Gökçen Havalimanı / Sabiha Gökçen Havalimanı-Bursa Transfer 
 • Programda belirtilen parkur ve saatlerdeki gidiş-dönüş ekonomi sınıfı tarifeli uçak biletleri
 • Lüks tur otobüsüyle yapılacak tüm transferler ve geziler (Misafir sayısına göre araç tahsis edilecektir)
 • Araç içi ikramlar
 • 2 gece programda belirtilen en iyi bölge otellerinde yapılacak konaklamalar
 • Otelde açık büfe alınacak 1 sabah kahvaltısı
 • Van Kahvaltı Salonunda Özel Van kahvaltısı 
 • Otelde set menü alınacak 2 akşam yemeği
 • Akdamar Adası Tekne turu 
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Müze-ören yeri giriş ücretleri (18 yaş altı ve 65 yaş üstü ücretsiz.)(Müzekart almanız tavsiye edilir. Müze kart ücreti: 60 TL)
 • Otel ekstraları

 

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

 • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %90'ı misafirimize iade edilir.
 • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
 • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
 • Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
 • Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 

  * Uçak bileti iptallerinde havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 

Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Populer Turlar Tüm Turları Gör