logo
Üyelik İşlemleri
Sizi Arayalım
   Ana Sayfa       Turlar       Yurtdışı Turlar       KAZAKİSTAN VE ÖZBEKİSTAN TURU   

1250
KAZAKİSTAN VE ÖZBEKİSTAN TURU
GÜZERGAH Türkistan-Ahmet Yesevi-Çimkent-Taşkent-Semerkand-Buhara
GİDİŞ TARİHİ 23 Ekim 2021
DÖNÜŞ TARİHİ 29 Ekim 2021Konaklama Programı
6 GECE 7 GÜN Veri alınamıyor.
TUR TARİHİ

23-29 EKİM 2021

Vizesiz Kazakistan ve Özbekistan Turu

5 Gece Konaklamalı

Türkistan - Yesi - Çimkent - Taşkent - Semerkand - Buhara

Buluşma: 22 Ekim 2021 İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu THY bankosunda saat 22:00'de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası;

1.Gün 23 Ekim Cumartesi: İstanbul - Türkistan

THY’nin TK256 seferi ile 00.55’de Türkistan’a uçuş. Varış: 08.45. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası kahvaltıyı müteakip M.S. 500 yılında Semerkand, Buhara ve Hiva’dan yola çıkıp Kazakistan’ın kuzeyine giden kervan yolunun yanında bulunan eski Türkistan’a gidiyoruz. Türkistan bir zamanlar Kazak Hanlığı’na başkentlik yapmıştır. Akabinde Piri Türkistan Ahmet Yesevi (ks.) Türbesi'ni ziyareti müteakip Antik Türkistan Yerleşkesi, Eski Kabristan, Kale, Halvet Yer Altı Camisi'ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Royal Grand Hotel vb.

2.Gün 24 Ekim Pazar: Türkistan - Otrar - Çimkent

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ortaçağ filozofu ve bilim adamı Al-Farabi’nin doğduğu ve yaşadığı şehir olan Otrar’a hareket ediyoruz (70 km). Varışta Ahmet Yesevi (ks.)’nin Hocası Arslan Baba (ks.) Türbesi, Antik Otrar Yerleşkesi’nde ki Arkeolojik BölgeOtrar Müzesi ziyaretleri sonrası Çimkent'e doğru yola çıkıyoruz (150 km / 2 saat). Varışta yapacağımız panoramik şehir turumuzda Abay ParkıÖzgürlük ParkıBazar Samal göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Shymkent Grand Hotel vb.

3.Gün 25 Ekim Pazartesi: Çimkent - Taşkent - Semerkand

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Chernayevka Özbekistan Sınır Kapısı'na hareket ediyoruz (106 km / 1 saat, 20dk). Sınır 500mt yaya olarak geçilecektir. Kazakistan çıkış ve Özbekistan giriş, gümrük ve pasaport işlemlerini müteakip Özbekistan tarafında bizi bekleyen otobüsümüz ile buluşma sonrası Taşkent (25 km) gezimize; Hz. Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafı ziyaret ile başlıyoruz. Barak Han Medresesi, Kökeldaş Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Seyih Camisi, Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı, Ali Şir Nevai Tiyatrosu ve Meydanı görülecek eserler arasındadır. Gezimizin ardından Afrasiyab hızlı treni ile 18.45’de Semerkand’a hareket ediyoruz (300 km). Varış: 21.00. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Grand Sogdiana Hotel vb.

4.Gün 26 Ekim Salı: Semerkand - Buhara

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Semerkand turumuzda Hz. İmam Buhari (ks.) Kabri ve KülliyesiHz. Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) TürbesiUluğbey RasathanesiŞâh-ı Zinde (Sahabe Kusem bin Abbas) Türbesi, Hz. Hızır MescidiHz. İmam Maturidi (ks.) TürbesiRegistan Meydanı’nda bulunan Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri'ni ziyaret sonrası akşam yemeğini müteakip saat 21.00’da hızlı tren ile Buhara’ya hareket ediyoruz (284km). Varış: 22.30. Konaklama otelimizde. 3,5* Orient Star Varaxsha Hotel3* Asia Bukhara Hotel vb.

5.Gün 27 Ekim Çarşamba: Buhara 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara eski şehir merkezine hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimizi alışveriş için eski şehir merkezinde bırakıyoruz (Alışveriş için merkezde kalan misafirlerimiz otele dönüş ulaşımlarını kendileri sağlayacaklardır.). Kalan misafirlerimizle Buhara'dan 45 km uzaklıktaki Gücdüvan Kasabası'na hareket ediyoruz. Altın Silsile’den; Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks), Arif-i Rivgeri (ks), Mahmud İncir-i Fağnevi (ks), Ali Ramiteni (ks), Muhammed Baba-es Semmasi (k.s) değişik mimaride inşa edilmiş türbelerini ziyaretin ardından Buhara'ya dönüyoruz. Şehir merkezinde kalan misafirlerimizi otelden alarak Hz. Emir Külal (ks), Hz. Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaüddin (ks) ve Valideleri’nin Türbe ve Külliyeleri’nin ziyaretlerini müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 3,5* Orient Star Varaxsha Hotel, 3* Asia Bukhara Hotel vb.

6.Gün 28 Ekim Perşembe: Buhara - Taşkent

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara eski şehir içerisindeki tarihi ve kültürel mekanlar gezimizde Poyi Kalon KompleksiKalan MinaresiMir Arap MedresesiArk KalesiLebi Havuz Camisiİsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi ve Çar-Minar Medresesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizi müteakip alışveriş için serbest zamanın ardından Afrasiyab hızlı treni ile 15.50’de Taşkent’e hareket ediyoruz. Varış: 19.40. Taşkent’te alacağımız akşam yemeği sonrası dönüş yolculuğumuz için havalimanına hareket ediyoruz.

7.Gün 29 Ekim Cuma: Taşkent - İstanbul

Taşkent Havalimanı’nda check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK371 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.40’da İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 05.55.

* BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. *

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1250 € / TEK KİŞİLİK ODA : 1400 €

10-12 YAŞ ÇOCUK: 1145 €  / 2-10 YAŞ ÇOCUK: 1075 € / 0-2 YAŞ BEBEK: 150 €

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* THY ile İstanbul-Türkistan , Taşkent-İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
* Hızlı Tren ile Taşkent-Semerkand tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
* Hızlı Tren ile Semerkand-Buhara tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
* Hızlı Tren ile Buhara-Taşkent tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
* 5 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
* Açık büfe sabah kahvaltıları ve set menü akşam yemekleri
* Kazakistan'da Ahmed Yesevi (ks.)Türbesi, Kale, Yer Altı Camisi, Aslan Baba (ks.) Türbesi, Otrar Antik Müzesi giriş ücretleri
* Semerkand'da Hz. Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) Türbesi, Hz. İmam Buhari (ks.) Kabri ve Külliyesi, Registan Meydanı, Uluğbey Medresesi, Tilla Kari Medresesi, Şirdar Medresesi, Uluğbey Rasathanesi, Şâh-ı Zinde (Sahabe Kusem bin Abbas) Türbesi, Hz. Hızır Mescidi ve Hz. İmam Maturidi (ks.) Türbesi giriş ücretleri
* Buhara'da Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks) Türbesi, Hz. Emir Külal (ks) Türbesi, Hz. Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaüddin (ks) ve Valideleri'nin Türbe ve Külliyeleri, Poyi Kalon Kompleksi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camisi, İsmail Samani Türbesi, Çar-Minar Medresesi giriş ücretleri
* Taşkent'te Kökeldaş Medresesi ve Hz. Osman Döneminden kalan Kur’an-ı Kerim Müzesi giriş ücretleri
* Programda tüm transferler
* Türkçe rehberlik hizmeti
* Zorunlu Seyahat sigortası
* Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
* Bursa-İstanbul Havalimanı ve İstanbul Havalimanı-Bursa transferleri ( Bursa-Gemlik-Orhangazi ve Yalova’dan transfer yapılmaktadır.)
* Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler
* PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar 
* Kazakistan aşılanma durumuna bakılmaksızın son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Dönüşte de Türkiye tam aşılanmamış kişilerden PCR testi istemektedir. Bu tur için tüm katılımcıların gitmeden önce Türkiye'de havalimanında 1 kez (250TL), Kazakistan'dan Özbekistan'a geçerken sınırda 1 kez (10$), dönüşte de tam aşılanmamış katılımcıların Özbekistan'da 1 kez (25$) PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.
Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir. 
* 50 TL yurtdışı çıkış harcı
* Program dışı talep edilecek turlar
* Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
* Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

Konaklama Programı
Oteller
6 GECE 7 GÜN Veri alınamıyor.
 • Kazakistan ve Özbekistan'da otel standartları Türkiye'den düşüktür.
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür, açılır-kapanır yatak veya kanepe olabilir.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.

ÜCRET VE HİZMET DETAYLARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1250 € / TEK KİŞİLİK ODA : 1400 €

10-12 YAŞ ÇOCUK: 1145 €  / 2-10 YAŞ ÇOCUK: 1075 € / 0-2 YAŞ BEBEK: 150 €

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* THY ile İstanbul-Türkistan , Taşkent-İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
* Hızlı Tren ile Taşkent-Semerkand tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
* Hızlı Tren ile Semerkand-Buhara tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
* Hızlı Tren ile Buhara-Taşkent tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
* 5 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
* Açık büfe sabah kahvaltıları ve set menü akşam yemekleri
* Kazakistan'da Ahmed Yesevi (ks.)Türbesi, Kale, Yer Altı Camisi, Aslan Baba (ks.) Türbesi, Otrar Antik Müzesi giriş ücretleri
* Semerkand'da Hz. Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) Türbesi, Hz. İmam Buhari (ks.) Kabri ve Külliyesi, Registan Meydanı, Uluğbey Medresesi, Tilla Kari Medresesi, Şirdar Medresesi, Uluğbey Rasathanesi, Şâh-ı Zinde (Sahabe Kusem bin Abbas) Türbesi, Hz. Hızır Mescidi ve Hz. İmam Maturidi (ks.) Türbesi giriş ücretleri
* Buhara'da Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks) Türbesi, Hz. Emir Külal (ks) Türbesi, Hz. Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaüddin (ks) ve Valideleri'nin Türbe ve Külliyeleri, Poyi Kalon Kompleksi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camisi, İsmail Samani Türbesi, Çar-Minar Medresesi giriş ücretleri
* Taşkent'te Kökeldaş Medresesi ve Hz. Osman Döneminden kalan Kur’an-ı Kerim Müzesi giriş ücretleri
* Programda tüm transferler
* Türkçe rehberlik hizmeti
* Zorunlu Seyahat sigortası
* Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
* Bursa-İstanbul Havalimanı ve İstanbul Havalimanı-Bursa transferleri ( Bursa-Gemlik-Orhangazi ve Yalova’dan transfer yapılmaktadır.)
* Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler
* PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar 
* Kazakistan aşılanma durumuna bakılmaksızın son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Dönüşte de Türkiye tam aşılanmamış kişilerden PCR testi istemektedir. Bu tur için tüm katılımcıların gitmeden önce Türkiye'de havalimanında 1 kez (250TL), Kazakistan'dan Özbekistan'a geçerken sınırda 1 kez (10$), dönüşte de tam aşılanmamış katılımcıların Özbekistan'da 1 kez (25$) PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.
Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir. 
* 50 TL yurtdışı çıkış harcı
* Program dışı talep edilecek turlar
* Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
* Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

 • 30 gün kalana kadar yapılan iptallerde (sağlayıcı firmaya ödenmiş ise) sadece uçak, tren ve gemi biletlerinin,
 • 29 günden 15 gün kalana kadar yapılan iptallerde program bedelinin %35'inin,
 • 15 günden sonra program bedelinin %100'ünün acentaya ödenmesi gerekmektedir.
Populer Turlar Tüm Turları Gör